Podoexpert

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lampy podologicznej?

Profesjonalny gabinet podologiczny powinien posiadać podstawowe elementy wyposażenia. Niezbędne sprzęty oraz akcesoria podologiczne dają możliwość właściwego wykonywania zabiegów przez specjalistę od profesjonalnej pielęgnacji stóp. Jednym z podstawowych sprzętów, bez którego praca w gabinecie podologicznym stanowi problem, jest specjalistyczna lampa podologiczna.

Jakie lampy można spotkać w gabinecie podologicznym?

Dobrej jakości lampa podologiczna to podstawowe narzędzie wykorzystywane w codziennej pracy przez podologów. Ma ona duży wpływ zarówno na jakość, jak i komfort pracy w gabinecie. W specjalistycznym gabinecie podologicznym można spotkać dwa rodzaje takich urządzeń: lampę oświetlającą miejsce pracy oraz lampę lupę. Zdecydowanie częściej przez Klientów wybierany jest drugi rodzaj. U podstaw tej decyzji leży funkcjonalność tego rodzaju lampy podologicznej. Profesjonalna lampa lupa nie tylko doświetla miejsce, ale także bywa użyteczna w celu dogłębnego zbadania zmiany, która pojawiła się na stopach. Bardzo często zdarza się, że specjalista w celu postawienia prawidłowej diagnozy musi skorzystać z odpowiedniego powiększenia. Można powiedzieć, że lampa lupa zdecydowanie ułatwia pracę w gabinecie podologicznym.

Bardzo często w gabinetach obserwuje się również lampy UV o działaniu bakteriobójczym. Ten typ urządzeń wykorzystywany jest w gabinetach do sterylizacji powietrza. Działanie tego rodzaju sprzętu opiera się na zastosowaniu promienników emitujących światło UV-C, które to działa bójczo wobec bakterii oraz wirusów. Największym zainteresowaniem Klientów sklepu podologicznego cieszy się: Lampa bakteriobójcza przepływowa Aseptor Basic 255.

W gabinecie podologicznym można spotkać również inny rodzaj lampy UV. Lampa polimeryzacyjna Woodpecker LED B znajduje zastosowanie podczas niektórych zabiegów podologicznych jak na przykład rekonstrukcja paznokci.

Lampa lupa podologiczna jak jest zbudowana?

Na rynku podologicznym dostępnych jest wiele rodzajów lamp z lupą. Można tutaj wyróżnić lampę lupę wyposażoną w statyw na kołach oraz lampę lupę bez statywu (przytwierdzaną do blatu). Ten drugi rodzaj bardzo często umieszczany jest na tak zwanych pomocnikach podologicznych (w specjalnych dedykowanych do tego celu otworach) bądź też jest przytwierdzany do szafki podologicznej. Taka konstrukcja jest bardzo praktyczna, gdyż umożliwia specjaliści posiadanie wszystkich potrzebnych rzeczy w jednym miejscu, które w dodatku jest jeszcze ruchome.

Najważniejszym elementem w każdej lampie lupie jest jej regulowane ramię. Zwykle jest ono podzielone, jednym bądź kilkoma przegubami, które dają możliwość swobodnego nakierowania źródła padającego światła. To właśnie ramię w dużej mierze odpowiada za zasięg, jaki oferuje lampa lupa LED. Na końcu ramienia znajduje się zwykle lampa wyposażona w szkło powiększające, które pozwala na dostrzeżenie najmniejszych szczegółów podczas pracy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lampy podologicznej?

W codziennej pracy specjalisty od pielęgnacji stóp duże znaczenie ma właściwe doświetlenie obszaru roboczego oraz możliwość skorzystania z soczewki powiększającej. Dobrej jakości lampa lupa LED podologiczna poprawia zarówno komfort, jak i jakość pracy w gabinecie podologicznym. Decydując się na zakup lampy do gabinetu podologicznego, należy zwrócić uwagę na parę podstawowych funkcji, które tego typu urządzenie powinno posiadać.

Dobra jakość wykonania to podstawowe kryterium, którym powinien kierować się specjalista podolog podczas wyboru lampy z lupą. Wykonana starannie przy użyciu dobrej jakości materiałów lampa to gwarancja długiej i efektywnej pracy. Jak już wspomnieliśmy w lampie podologicznej kluczowe znaczenie, ma również ramię oraz zastosowane przeguby. Ramię powinno być wykonane z materiałów wysokiej klasy, a przeguby powinny stanowić integralną jego część. Właściwie skonstruowane ramię gwarantuje stabilne utrzymywanie lampy. Wszystkie te cechy spełnia lampa podologiczna IQ Berchtold.

Duże znaczenie dla podjęcia właściwej decyzji o zakupie ma również jakość diod LED będących źródłem światła oraz samej soczewki. Dobrej jakości diody skutecznie oświetlają miejsce ułożenia stóp, przy czym nie obciążają nadmiernie oczu. Dodatkowo charakteryzują się bardzo długim czasem pracy oraz są energooszczędne.

Na rynku można spotkać soczewki wykonane ze szkła oraz z plastiku. Szklana soczewka powiększająca zapewnia trwałość oraz odporność na zarysowanie, ale jest dość ciężka. Plastikowa soczewka jest lekka, jednak jej walory użytkowe są mniejsze a ryzyko przypadkowego uszkodzenia dość duże.

Tradycyjna lampa podologiczna czy mobilna?

Rozważając zakup lampy lupy podologicznej, warto zadać sobie pytanie: czy lampa lupa będzie służyć stacjonarnie, czy też będzie wykorzystywana w domu pacjenta. Prowadząc mobilny gabinet podologiczny, warto wybrać lampę mniejszych rozmiarów wyposażoną w plastikową soczewkę. Jej niska masa oraz kompaktowe rozmiary gwarantują komfortowe przemieszczanie w mobilnym kuferku podologicznym.

Powiązane wpisy