Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Podstawowe zabiegi podologiczne

Zdrowe stopy wymagają regularnej kontroli i badań. Tłumaczymy, na czym polega podstawowy zabieg podologiczny i jak przebiega krok po kroku. Odpowiednio wykonana terapia stóp pozwoli zachować stopy w świetnej kondycji oraz zdrowiu. Należy pamiętać przy tym o systematyczności – tylko dzięki regularnym wizytom u podologa lub kosmetologa jesteś w stanie kompleksowo zadbać o stan swoich stóp.

Podstawowy zabieg podologiczny – co to jest?

Zabiegi podologiczne są znane również pod nazwą pedicure medyczny oraz pedicure podologiczny. Co to jest? Jest to proces, w którym specjalista podolog dokonuje badania kontrolnego oraz przeprowadza podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Podologiczne zabiegi mają na celu skontrolowanie stanu stóp oraz wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości na jak najwcześniejszym etapie. Podologiczny zabieg przebiega w określony sposób, a w jego skład wchodzi kilka podstawowych czynności o działaniu pielęgnacyjnych oraz preferencyjnym:
  • skrócenie i opiłowanie paznokci,
  • dokładne oczyszczenie wałów okołopaznokciowych,
  • usunięcie wszelkich zrogowaceń z podeszwy każdej stopy,
  • nałożenie odpowiedniego preparatu pielęgnującego.
Co więcej, pedicure medyczny różni się od kosmetycznego tym, że jest wykonywany bez moczenia stóp w wodzie (na sucho). Do zmiękczenia skórek i precyzyjnego opracowania stóp używane są konkretne preparaty oraz narzędzia.

Pedicure podologiczny krok po kroku

Zaraz po wejściu do gabinetu podolog kieruje pacjenta na fotel zabiegowy, po czym dostosowuje wysokość i kąt odchylenia do pozycji, która umożliwi specjaliście komfortową pracę. Jeśli jest to pierwsza wizyta, to podolog przeprowadza wywiad z klientem oraz zakłada kartę pacjenta. Po dokładnym obejrzeniu stóp są one odświeżane za pomocą specjalnego sprayu. Następnie zostaje wykonane skracanie i opracowanie płytki paznokcia oraz wałów paznokciowych – płytki są wyrównane, skórki odsunięte, a stopa oczyszczona ze zrogowaceń. Jeśli jest taka potrzeba, to specjalista opracowuje również pięty, podeszwy, śródstopie i opuszki. Na koniec docinane są wszelkie pozostałości skórek tak, aby stopa prezentowała się estetycznie. Podolog, który wykonuje pedicure edukuje również na temat prawidłowego skracania paznokci i zasad domowej pielęgnacji stóp. Jeśli zostanie zdiagnozowany problem zdrowotny (np. infekcja bakteryjna, modzele, wrastające paznokcie, brodawki wirusowe), to specjalista omawia z pacjentem cały proces terapii oraz planuje kolejne etapy działania i wizyty. Nasz sklep podologiczny to miejsce, w którym każdy specjalista od stóp może zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia, narzędzia podologiczne, akcesoria podologiczne oraz profesjonalne kosmetyki podologiczne. Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz sprawną realizację każdego zamówienia – zapraszamy!  
''
Podoexpert

Bestsellery