Podoexpert

Zgrzewarka w gabinecie podologicznym.

Sterylizacja narzędzi podologicznych jest obowiązkiem regulowanym przez prawo. W tym procesie wykorzystywane są pakiety, czyli opakowania foliowe które zamykane są przy pomocy urządzenia, które nazywa się zgrzewarka. Tak przygotowane narzędzia następnie umieszcza się w urządzeniu – autoklawie parowym.

Metody zgrzewania folii.

  • zgrzewanie kontaktowe – polega na zastosowaniu nagrzanej listwy. Podgrzane elementy dociskane są do zimnego podłoża bądź też ściskane między nagrzanymi listwami. W następnym etapie dochodzi do ochłodzenia oraz usunięcia folii.
  • zgrzewanie indukcyjne – za proces zgrzewania odpowiada przewodnik elektryczny, który nagrzewany jest w zmiennym polu magnetycznym. Przewodnik działając powoduje uplastycznienie materiału.
  • zgrzewanie ultradźwiękowe – w tym wypadku zastosowanie mają ultradźwięki oraz zmiana ich natężenia. Ciepło powstaje na skutek zmian pól natężeń ściskających i rozciągających. Powstają drgania, które wywołują tarcie, a temperatura uplastycznia powierzchnię tworzyw.
  • zgrzewanie impulsowe – polega ono na ściśnięciu uplastycznionego tworzywa między bardzo szybko nagrzewającymi się i ochładzanymi listwami. Listwa pod wpływem prądu nagrzewa się a po jego odłączeniu dochodzi do jej ochłodzenia. Proces chłodzenia następuje już w momencie docisku i możliwe staje się zapakowanie narzędzi podologicznych w odpowiednio przygotowane opakowanie.

Jaka zgrzewarka do gabinetu podologicznego?

W gabinetach podologicznych zdecydowanie najczęściej można spotkać zgrzewarkę impulsową. Urządzenie to emituje ciepło, które następnie powoduje topnienie niewielkich fragmentów materiałów z których wykonane są rękawy do sterylizacji narzędzi podologicznych. Działając w taki sposób doprowadza do połączenia obydwu warstw materiału. Właściwości te sprawiają, że zgrzewarki impulsowe znajdują zastosowanie do szczelnego zamykania opakowań przeznaczonych do sterylizacji narzędzi. Największym zainteresowaniem w naszym sklepie podologicznym cieszy się zgrzewarka: Best Thermo-Sealer.

Cechy zgrzewarki impulsowej do pakietów?

Dużą zaletą zgrzewarki impulsowej jest duża szybkość działania, wygodna obsługa oraz energooszczędność. Dzięki tym cechom proces zgrzewania odbywa się sprawnie, a materiał poddawany działaniu ciepła nie jest narażony na powstanie uszkodzeń.

Zgrzewarka do pakietów w gabinecie podologicznym, używana jest do szczelnego zamykania zdezynfekowanych narzędzi podologicznych. Tak przygotowane narzędzia wkładane są następnie do autoklawu parowego i poddawane procesowi sterylizacji. Po zakończeniu procesu uzyskuje się wyjałowione narzędzia, które następnie można przez dłuższy czas przetrzymywać przy zachowaniu sterylności.

Czy warto kupić zgrzewarkę do gabinetu podologicznego?

Każdy profesjonalny gabinet podologiczny powinien być wyposażony w zgrzewarkę impulsową do rękawów. Należy pamiętać, że używanie zgrzewarki przyczynia się do poprawy komfortu pracy podologa, jak również ma wpływ na poprawę warunków higienicznych w gabinecie.