Sprzęt podologiczny

Produkty marki Silverin

Marka Silverin

Historia firmy produkującej patyczki Silverin sięga 1890 roku. W tamtym czasie marka Rösch & Handel działająca w Wiedniu pod inną nazwą produkowała leki i produkty lecznicze, z których wiele przetrwało próbę czasu i są obecne do dziś. Na początku lat pięćdziesiątych dr Handel dołączył do Gimborn & Zifferer tworząc Rösch & Handel i zapoczątkowując tym samym rozwój marki. Obecnie firma znana jest jako producent wysokiej jakości farmaceutyków. Łączy tradycyjną wiedzę farmaceutyczną z nowoczesnymi rozwiązaniami i standardami.

Patyczki z azotanem srebra SILVERIN

Silverin patyczki z azotanem srebra przeznaczone są do chemicznej kauteryzacji. Proces ten zachodzi dzięki obecności mieszaniny azotanu srebra i azotanu potasu umieszczonej na główkach pałeczek. Azotan srebra charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym. Natomiast podczas użycia z wodą powoduje denaturację białek, czego efektem jest obumarcie tkanki. W związku z tym pałeczki kauteryzacyjne umożliwiają w skuteczny sposób usunięcie nadmiernego rozrostu tkanek czy narośli powstałych w wyniku procesu gojenia się ran na skórze. Z tego względu chętnie stosowane są podczas leczenia ran czy tamowania niewielkich krwawień. Ze względu na formę, w jakiej występują, patyczki Silverin umożliwiają punktowe i precyzyjne wykorzystanie substancji czynnej, a tym samym ograniczenie działania do konkretnego, właściwego obszaru.

Zastosowanie patyczków SILVERIN

Patyczki z mieszaniną azotanu srebra i azotanu potasu odznaczają się szerokim zastosowaniem. Produkt najczęściej stosowany jest podczas terapii ran, ze względu na pozytywny wpływ na proces gojenia się ran. Ponadto świetnie nadadzą się podczas pielęgnacji stomii, leczenia aftowego zapalenia jamy ustnej czy usuwania pozostałości pępowiny u noworodków. Patyczki mogą być używane również do tamowania krwotoków z nosa lub w celu uzyskania homeostazy w przypadku wystąpienia niewielkich czy powierzchniowych krwawień. W dziedzinie, jaką jest podologia, patyczki Silverin stosowane są powszechnie do usuwania brodawek, odcisków oraz nagniotków. Ich aplikacja jest łatwa i zazwyczaj całkowicie bezbolesne.

SILVERIN – jak prawidłowo stosować patyczki z azotanem srebra?

Główkę patyczka do kauteryzacji należy najpierw zwilżyć wodą. W przypadku zastosowania patyczków na wilgotne obszary, zwilżenie go nie jest potrzebne. Następnym krokiem jest delikatne wielokrotne przyłożenie produktu w wybrane miejsce. Obszar poddany leczeniu przebarwia się i w ciągu kilku następnych dni oddziela od otaczającej tkanki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, należy powtarzać procedurę co kilka dni, w celu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Patyczki z azotanem srebra powinny być używane jedynie przez specjalistów oraz wykwalifikowany personel. Nie istnieją zalecenia dotyczące materiału lub długości patyczka – produkt wybierany jest przez specjalistę według potrzeby i osobistych preferencji.

Produkt jest wyrobem medycznym jednorazowego użytku.

Jeśli patyczki stosujemy w jamie ustnej, konieczne jest zwrócenie uwagi na to, aby nie połknąć żadnego elementu. Może to wywołać poważne powikłania zdrowotne. W przypadku kontaktu zdrowej skóry z główką patyczka należy ją oczyścić (najlepiej pod bieżącą wodą). W miejscu niezamierzonego kontaktu może dojść do zmiany barwy skóry, która po 10-14 dniach powinna ustąpić.

Różne warianty pałeczek SILVERIN – poznaj różnice

Patyczki z azotanem srebra przeznaczone do kauteryzacji występują w kilku wariantach. Dostępne są pałeczki:

  • w różnych stężeniach wskazujących na następujące proporcje: 50% azotanu srebra i 50% azotanu potasu (Silverin Sticks 50) lub 75% azotanu srebra i 25% azotanu potasu (Silverin Sticks 75)
  • o różnej długości prętów: 115 mm i 200 mm
  • wykonane z różnych materiałów (drewno – sztywne lub tworzywo sztuczne – elastyczne)

Wybór odpowiedniego rodzaju patyczków zależy od zastosowania, aktualnych potrzeb oraz osobistych preferencji specjalisty.