Podoexpert

Serwis frezarek podologicznych

Serwis frezarek podologicznych podoexpert.pl to gwarancja profesjonalnej usługi:

Frezarka z pochłaniaczem to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu podologicznego, które można zakupić w sklepie podologicznym. Urządzenie to jest wszechstronnie wykorzystywane do profesjonalnego wykonywania różnego rodzaju zabiegów podologicznych. Stanowi znaczące ułatwienie dla specjalisty podologa w trakcie jego pracy.

Intensywne użytkowanie każdego sprzętu sprawia, że ulega on stopniowemu zużyciu. Tak też jest z frezarkami podologicznymi, których poszczególne elementy wymagają okresowego serwisu lub naprawy. Uszkodzona frezarka z pochłaniaczem stanowi bardzo duży problem, szczególnie w przypadku małych gabinetów podologicznych, które nie dysponują urządzeniem zastępczym. Można wręcz powiedzieć, że uszkodzona frezarka podologiczna równa się przerwie w pracy gabinetu.

Z tego też względu szybka i sprawna naprawa frezarek ma w dzisiejszych czasach bardzo duże znaczenie.

Co wyróżnia profesjonalny serwis frezarek z pochłaniaczem podoexpert.pl?

Zepsuta frezarka z pochłaniaczem to poważny problem dla podologa. Na rynku można znaleźć liczne ogłoszenia firm, które zapewniają, że są w stanie naprawić wszelkie frezarki dostępne na polskim rynku.

Rzeczywistość niestety jest inna.  Duża część serwisów nie dysponuje częściami zamiennymi do sprzętów przez co naprawa staje się niemożliwa. Dodatkowo niektóre frezarki podologiczne potrafią być tak skomplikowane, że ich naprawa przerasta możliwości serwisanta.

W naszym serwisie frezarek podologicznych posiadamy bardzo duża liczbę części zamiennych, które możemy zastosować podczas wykonywanej naprawy. Nasi specjaliści to technicy z wieloletnim doświadczeniem, którzy bez trudu rozwiążą zaistniały problem z frezarką.

Każdy Klient oddając zepsutą frezarkę z pochłaniaczem w nasze ręce, może liczyć na fachową diagnozę sprzętu oraz wycenę kosztów naprawy frezarki z pochłaniaczem pyłu. Decydując się na naprawę frezarki podologicznej w naszym serwisie diagnostyka frezarki jest darmowa. Klient płaci wtedy jedynie za części zamienne do frezarki oraz za samą jej naprawę.

Jeśli Klient nie decyduje się na naprawę urządzenia – pobierana jest opłata za diagnozę frezarki w wysokości 120,00 zł netto.

Nie działa frezarka z pochłaniaczem? Urządzenie jest zapchane pyłem?

Zapchanie pyłem urządzenia jest jednym z najczęściej występujących problemów z frezarką podologiczną. W czasie pracy w gabinecie podologicznym wytwarzane są bardzo duże ilości pyłów, które następnie są zasysane przez mechanizm ssący frezarki. Zbyt duża ilość pyłu może spowodować zapchanie węża ssącego, zatarcie mikrosilnika czy doprowadzić do innych niebezpiecznych uszkodzeń.

Z tego też względu każdą frezarkę z pochłaniaczem należy używać zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi.

Nasi specjaliści sugerują, aby po zakończeniu każdego dnia pracy, rozłożyć rękojeść frezarki i dokładnie przeczyścić wszystkie jej części za pomocą sprężonego powietrza lub odpowiedniego pędzelka. Wymagane jest również, aby urządzenie poddawać regularnym przeglądom serwisowym. Takie postępowanie zdecydowanie przedłuża żywotność frezarki podologicznej.

Nie działa rączka frezarki z pochłaniaczem?

Do naszego serwisu bardzo często trafiają frezarki z pochłaniaczem, których rączka przestała działać na skutek upadku z wysokości. Posiadając taką informację nasz technik jest w stanie dość szybko i sprawnie postawić trafną diagnozę na temat stanu urządzenia. W takim wypadku bardzo często uszkodzeniu ulega, na przykład przycisk sterujący mikrosilnikiem. W dużej części frezarek podologicznych producenci umożliwiają sprawną i szybką wymianę przycisku, a naprawa nie niesie za sobą dużych kosztów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których naprawa rękojeści jest nie możliwa. Wtedy to konieczny jest zakup nowej rączki do frezarki.

Frez podczas pracy frezarki się zatrzymuje? Problem z wyjęciem frezu z frezarki podologicznej?

Nieprawidłowy dobór obrotów frezu do mocy pochłaniania pyłu, może prowadzić do sytuacji, w której cześć pyłu zamiast trafiać do worka, osadza się na rączce czy też dłoniach specjalisty podologa. W wypadku gdy, pył zacznie osadzać się w okolicy nasady frezu czy tulei zaciskowej może dojść do uszkodzenia tulei trzymającej frez. Efektem tego może być zatrzymywanie się frezu w trakcie pracy lub brak możliwości włożenia frezu do końca. W skrajnych przypadkach może pojawić się problem z wyciągnięciem frezu z rękojeści.

Nasi specjaliści zalecają aby pamiętać o właściwym doborze prędkości obrotowej frezu do mocy pochłaniania pyłu, a także o regularnym czyszczeniu rączki.

Jak przygotować frezarką z pochłaniaczem na serwis?

W wypadku gdy frezarka z pochłaniaczem ulegnie awarii, należy możliwie szybko dostarczyć ją do profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą frezarek. Do urządzenia należy dołączyć dokładny opis ewentualnych problemów czy usterek. Frezarkę do serwisu powinno się dostarczyć bez worka na pył lub z zamontowanym nowym, nieużywanym workiem. Pozostawione w urządzeniu worki noszące ślady użytkowania zawsze są przez serwis utylizowane.

Wszystkie te czynności wpływają na przyspieszenie pracy serwisu, a co za tym idzie na szybszy powrót naprawionego sprzętu do właściciela.

Warto pamiętać, że niewłaściwe użytkowanie frezarki podologicznej może prowadzić do bardzo kosztownych awarii ale również do utraty gwarancji na urządzenie. Profesjonalny serwis na podstawie zgłaszanych przez użytkownika problemów, jest w stanie określić przyczynę ich wystąpienia i wskazać sposób ich rozwiązania.

Powiązane wpisy