Sprzęt podologiczny

Produkty marki Swann Morton

Historia marki Swann Morton

Swann Morton – firma o długiej tradycji została założona w 1932 przez W.R. Swann, A. Morton oraz D. Fairweather. Założyciele początkowo zajęli się produkcją i sprzedażą ostrzy i żyletek. Jednak po wielu latach badań i intensywnym rozwoju, postanowiono skupić działania swojej firmy na produkcji ostrzy chirurgicznych i rękojeści. Do 1957 marka produkowała już ponad 38 milionów ostrzy rocznie, stając się jednocześnie światowym liderem w swojej dziedzinie.
Dzisiaj Swann Morton to marka znana na całym świecie, ceniona za wysoką jakość, niezawodność i precyzję. Wytwarzane produkty są zgodne z najwyższymi standardami. Ich jakość stale potwierdzana ciągłymi audytami i kontrolami na każdym etapie produkcji.

Oferta narzędzi chirurgicznych Swann Morton

Swann Morton to firma przedstawiająca szeroką i zróżnicowaną gamę narzędzi chirurgicznych. Portfolio marki składa się z około 70 rodzajów ostrzy i 30 różnych uchwytów. Dzięki szerokiej ofercie i najwyższej jakości oferowanych produktów marka ta jest chętnie wybierana przez chirurgów oraz pracowników służby zdrowia wielu dyscyplin. Produkty tej firmy stosowane są przez lekarzy pierwszego kontaktu i  ratowników medycznych. Korzystają z nich także specjaliści z takich dziedzin jak: podologia, weterynaria, medycyna estetyczna i stomatologia.

Jakość i bezpieczeństwo

Marka Swann Morton jest mocno zaangażowana w wytwarzanie produktów wysokiej jakości. Odpowiedni zespół ds. zapewnienia jakości przeprowadza systematycznie audyty na wszystkich liniach produkcyjnych oraz kontrole na każdym etapie produkcji w łańcuchu logistycznym. Wszelkie działania zespołu mają na celu zagwarantowanie zgodności z najwyższymi standardami. Ponadto wszystkie produkty znajdujące się w portfolio marki  zostały wykonane z najwyższej jakości stali chirurgicznej, posiadającej wszystkie niezbędne atesty. Jakość i bezpieczeństwo wyrobów potwierdzają liczne certyfikaty.
Firma deklaruje, że jest w pełni świadoma odpowiedzialności, jaka na niej spoczywa, zarówno wobec klientów, jak i całej społeczności. W związku z tym zastrzega, że oferowane produkty zostały wyprodukowane i są przeznaczone jedynie dla przeszkolonych specjalistów i pracowników służby zdrowia.

Produkty marki Swann Morton dostępne w sklepie Podoexpert

Swann Morton to firma niezwykle popularna na rynku medycznym, przede wszystkim dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów. Firma jest najbardziej znana z produkcji ostrzy jednorazowych, wykonanych ze stali nierdzewnej lub stali węglowej. W sklepie internetowym Podoexpert ostrza są sprzedawane w opakowaniach po 100 sztuk. Każde z nich jest zapakowane osobno, co gwarantuje sterylność produktu. Dostępne są różne rozmiary i rodzaje ostrzy, co umożliwia bardzo precyzyjne dopasowanie narzędzia do aktualnych potrzeb podczas wykonywania zabiegu. Ostrza są kompatybilne z rękojeściami marki Swann Morton w standardzie mocowania nr 3 oraz 4.

W ofercie sklepu internetowego Podoexpert znajdą Państwo rękojeści. Narzędzia te są przeznaczone do mocowania ostrzy o właściwym rozmiarze i odpowiednim mocowaniu. Uchwyty posiadają wygrawerowaną miarkę, a także ergonomiczny kształt, co wpływa na wygodę i komfort pracy. Wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie procesu sterylizacji.

Specjalistyczny asortyment Swann Morton

Oprócz standardowych ostrzy chirurgicznych firma posiada w swojej ofercie ostrza i rękojeści specjalistyczne. Jednym z obszarów, gdzie zastosowanie znajdują narzędzia specjalistyczne, jest mikrochirurgia (w tym zabiegi z zakresu stomatologii, laryngologii, kardiologii czy okulistyki). W przypadku specjalizacji, które wymagają niezwykłej precyzji, doskonale sprawdzą się ostrza i rękojeści z serii Fine.
Kolejnym obszarem, w którym świetnie sprawdzają się produkty specjalistyczne Swann Morton, są gabinety podologiczne, kosmetyczne oraz gabinety medycyny estetycznej, gdzie istotna jest nie tylko precyzja, ale również możliwość pracy w trudno dostępnych miejscach.
Poza ostrzami i uchwytami firma Swann Morton oferuje skalpele chirurgiczne jednorazowe. Narzędzie wykonane ze stali nierdzewnej posiada zintegrowaną rękojeść z tworzywa sztucznego (polistyrenu). Skalpele jednorazowe często są stosowane w klinikach, gabinetach kosmetycznych i weterynaryjnych, a nawet w karetkach. Po wykonanym zabiegu narzędzie należy w całości poddać utylizacji.