Sprzęt podologiczny

Produkty marki Arkona

Arkona to marka stworzona przez Grzegorza Kalbarczyka, który z wykształcenia jest stomatologiem. Młody stomatolog powziął za cel stworzenie innowacyjnej firmy, która miałaby produkować profesjonalne materiały stomatologiczne charakteryzujące się doskonałą jakością. Z tego też względu w 1997 powstało pierwsze Arkona Laboratorium Farmakologii Stomatologicznej. Firma z roku na rok intensywnie się rozwijała. W 2009 otworzyła pierwszy zakład produkcyjny, wyposażony w najnowocześniejszy jak na tamte czasy sprzęt badawczy i produkcyjny.

W następnych latach grupa naukowców zatrudnionych w firmie Arkona stworzyła profesjonalny wytrawiacz stomatologiczny. Intensywny rozwój sprawił, że już w 2012 roku Grzegorz Kalbarczyk otworzył kolejną fabrykę. Wraz z jej otwarciem asortyment firmy poszerzył się o kolejne produkty, które znajdują zastosowanie także w gabinetach podologicznych.

Produkty Arkona przeznaczone dla podologów?

W sklepie podologicznym Podoexpert dostępnych jest kilka produktów marki Arkona. Można tutaj wymienić:

  • Arkona Flow-Artkompozyt typu Flow. Jest produktem medycznym klasy IIa, który spełnia wymagania Normy ISO 4049. Tego typu kompozyt utwardza się na drodze polimeryzacji wolnorodnikowej, która aktywowana jest światłem widzialnym z zakresu niebieskiego (400-500 nm). W gabinetach podologicznych kompozyt typu Flow-Art stosowany jest podczas aplikacji klamer ortonyksyjnych. Jest on niezbędny w trakcie zakładania klamry tytanowej. Stosowanie kompozytu Arkona ma na celu trwałe i skuteczne przymocowanie klamry do płytki paznokciowej. Kompozyt typu Flow dostępny jest w dwóch kolorach: A1 (mleczny jasny) oraz A2 (mleczny ciemny)
  • Arkona lak szczelinowy (wyrób medyczny klasy IIa) – jest światłoutwardzalnym kompozytem przeznaczonym do aplikacji klamer w gabinecie podologicznym. Doskonale sprawdza się podczas tworzenia klamer pasywnych oraz do zasłonięcia małych ubytków na paznokciu. Przed zastosowaniem produktu powierzchnię należy wytrawić (wytrawiacz spłukać i osuszyć), a następnie nanieść lak szczelinowy Arkona i naświetlić w celu utwardzenia.
  • Arkona Wytrawiacz (wyrób medyczny klasy IIa) – jeden z najbardziej popularnych wytrawiaczy dostępnych na rynku. Charakteryzuje się optymalną konsystencją, a zawarte w nim składniki gwarantują doskonałe wytrawienie powierzchni roboczej. Stosowanie wytrawiacza Arkona ma za zadanie zwiększyć adhezję kompozytu do powierzchni paznokcia. W produkcie znajduje się kwas o-fosforanowy, który rozpuszcza składniki mineralne paznokcia, przez co zwiększa chropowatość paznokcia. Preparat ma postać żelu.

Prawidłowe zastosowanie preparatu Arkona Flow-Art?

Flow-Art należy dozować ze strzykawki przy pomocy jednorazowego aplikatora. Przed pierwszym zastosowaniem specjalista podolog powinien upewnić się, że system dozujący działa prawidłowo. W przypadku gdy materiał nie wydostaje się z opakowania – aplikator należy wymienić na nowy. Kompozyt należy nałożyć na paznokieć w postaci odpowiedniej warstwy i naświetlić w celu utwardzenia. Warto mieć na uwadze, że nieprawidłowo spolimeryzowany kompozyt może, być mniej trwały, a w dodatku może działać alergizująco.

Jak stosować Arkona Wytrawiacz?

Produkt należy stosować na dokładnie oczyszczoną i osuszoną powierzchnię paznokcia. Niewielką ilość preparatu nanieść na paznokieć i pozostawić około 30 sekund, a następnie przepłukać. W kolejnym etapie powierzchnię paznokcia osuszyć, aż do osiągnięcia przez paznokieć matowego jasnego koloru. Warto pamiętać, by wytrawiacza Arkona nie stosować dłużej niż 60 sekund.

Produkty stomatologiczne w gabinetach podologicznych?

W gabinetach podologicznych bardzo często wykorzystywane są produkty stomatologiczne. Dzięki swoim właściwością doskonale sprawdzają się one podczas aplikacji klamer ortonyksyjnych na paznokciach.