Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jak dbać o fotel podologiczny?

Fotel podologiczny to jeden z elementów podstawowego wyposażenia gabinetu profesjonalnie zajmującego się pielęgnacją stóp. To dzięki odpowiednio dobranemu fotelowi, specjalista jest w stanie wykonać zabieg podologiczny w komfortowych warunkach dla pacjenta gabinetu podologicznego. Fotel zabiegowy jak każde narzędzie wykorzystywane w codziennej pracy podlega naturalnemu zużyciu. Intensywność procesu jest w dużej mierze uzależniona od tego, jak podolog się z nim obchodzi. Odpowiednio pielęgnowany fotel podologiczny może bez problemu służyć przez długie lata. Z tego właśnie powodu, każdy specjalista od stóp po zakupieniu fotela powinien sobie zadać pytanie: jak dbać o fotel podologiczny?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela zabiegowego?

Decyzja o zakupie odpowiedniego fotela, który miałby służyć w gabinecie podologicznym, wymaga zweryfikowania kilku cech wybranego modelu. Po pierwsze fotel zabiegowy powinien być estetyczny, praktyczny oraz wygodny dla pacjenta. Dodatkowo powinien zapewnić pacjentowi, jak i podologowi maksymalny komfort w czasie wykonywanego zabiegu. Ze względu na warunki eksploatacji dobry fotel do gabinetu podologicznego powinien charakteryzować się wytrzymałością. Duże znaczenie ma tutaj wybór odpowiednich materiałów do jego produkcji. Wysokiej jakości materiał zastosowany do obicia fotela to gwarancja, że fotel przez długi czas zachowa swój pierwotny wygląd. Bardzo istotny jest również rodzaj zastosowanych silników oraz sposób ich montażu. W fotelach podologicznych znanych marek często można spotkać silniki europejskich producentów, których cechą charakterystyczną jest podwyższona trwałość. Kupując fotel podologiczny, warto również zwrócić uwagę na sposób jego montażu. Dobre fotele podologiczne, w razie jakiejkolwiek awarii można naprawić samodzielnie. Dzięki temu eliminowana jest konieczność wysyłki sprzętu o dużych gabarytach do serwisu. Właściwa budowa fotela podologicznego to jedna z cech, na którą również warto zwrócić uwagę przed zakupem. Prawidłowo zaprojektowany, a później wykonany fotel podologiczny daje możliwość właściwego wykonywania różnego rodzaju zabiegów podologicznych, w trakcie których pacjent będzie czuł się komfortowo. Dobry fotel zabiegowy do gabinetu podologicznego daje możliwość ustawienia wysokości, stopnia nachylenia oparcia oraz siedziska. Pełną regulację powinny również posiadać podnóżki. Dobrze także, jeśli wybrany przez podologa fotel posiada możliwość bezproblemowego przemieszczania.

Dlaczego warto dbać o fotel podologiczny?

Fotel podologiczny bardzo często stanowi centralny punkt gabinetu podologicznego. To właśnie na nim specjalista wykonuje zabiegi terapeutyczne. Pacjent, wchodząc do gabinetu bardzo często w pierwszej kolejności, zwraca uwagę na standard wyposażenia miejsca pracy podologa. Dobrze wyposażony estetycznie wykończony gabinet stanowi wizytówkę, która jest pozytywnie odbierana przez pacjentów. Właśnie z tego względu czysty i zadbany fotel podologiczny to pośrednio informacja dla klienta, że oddaje swoje stopy pod opiekę specjalisty. Czysty fotel podologiczny to również gwarancja bezpieczeństwa dla pacjenta, jak i samego specjalisty podologa. Właściwie konserwowany fotel zabiegowy to brak zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów. Systematyczne czyszczenie fotela ma na celu poprawę bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów.

Na co zwrócić uwagę podczas czyszczenia fotela podologicznego?

Każdy fotel wykorzystywany w gabinecie podologicznym wymaga właściwej oraz regularnej pielęgnacji. Systematyczna konserwacja ma na celu przedłużenie prawidłowego działania urządzenia oraz jego estetycznego wyglądu. Fotel do pedicure to miejsce, na którym pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Warto pamiętać, że fotel zabiegowy do pedicure powinien być dezynfekowany po każdym zabiegu. Do tego celu należy stosować odpowiednie preparaty. Dezynfekcję najlepiej prowadzić przy pomocy miękkiej ściereczki nasączonej preparatem do dezynfekcji powierzchni. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, w których możliwość występowania drobnoustrojów jest największa. Takim miejscem są podnóżki w fotelu zabiegowym. To właśnie na nich pacjent trzyma stopy w trakcie zabiegu podologicznego. Bardzo często do podologa trafiają pacjenci, którzy cierpią z powodu grzybicy czy też obecności brodawek wirusowych na stopach. Z tego też względu wszystkie drobnoustroje powinny zostać skutecznie usunięte przed wizytą następnego pacjenta. Dodatkowo fotel powinien zostać wymyty i zdezynfekowany na zakończenie każdego dnia pracy. Takie postępowanie skutecznie przedłuży jego walory użytkowe.
''
Podoexpert

Bestsellery