Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jak stosować Onygen krem?

Onygen krem to profesjonalny preparat o silnych właściwościach regenerujących, wykorzystywany w trakcie terapii onycholizy paznokci. Produkt posiada innowacyjną recepturę, która została opatentowana przez producenta — firmę Podopharm. Onygen krem łagodzi skutki onycholizy oraz przyspiesza regenerację płytki paznokcia. Produkt podlega dystrybucji selektywnej. Oznacza to, że dostępny jest wyłącznie w sklepie podologicznym lub w dobrych gabinetach podologicznych. Produkt należy stosować pod kontrolą specjalisty podologa. Stąd tak ważna jest odpowiedź na zadawane przez pacjentów pytania: onygen krem jak stosować? Jakie składniki posiada onygen Podopharm?

Co to jest onycholiza paznokci?

Onycholiza paznokci to stan, w którym dochodzi do odwarstwienia się płytki paznokciowej od łożyska. Efektem tego jest pojawienie się wolnej przestrzeni, pod którą może dostawać się powietrze oraz różnego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze. Nieleczona onycholiza może prowadzić do pojawienia się stanu zapalnego lub infekcji. Występuje zarówno na paznokciach dłoni, jak i stóp.

Onycholiza paznokci, z jakiego powodu jest niebezpieczna?

Pojawienie się onycholizy może prowadzić do powstawania stanów zapalnych w płytce paznokcia. Brak skutecznej terapii często wiąże się z ryzykiem rozprzestrzenienia się onycholizy na pozostałe paznokcie zarówno u dłoni, jak i u stóp. Paznokieć to wielowarstwowa struktura. Jego zewnętrzną warstwę stanowi płytka paznokciowa, która charakteryzuje dużą twardością. Odpowiada ona za zabezpieczenie paznokcia przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Pod płytką zlokalizowane jest łożysko paznokcia, które łączy płytkę paznokciową z naskórkiem i jednocześnie transportuje substancje odżywcze. Warto pamiętać, że obecność onycholizy może być również związana z występującymi już wcześniej chorobami takimi jak cukrzyca czy też choroby tarczycy. Z tego też względu w przypadku pojawienia się pierwszych objawów onycholizy należy możliwie szybko skonsultować się z podologiem, bądź lekarzem.

Przyczyny występowania onycholizy?

Onycholiza powstaje najczęściej na skutek:
 • zbyt długich paznokci u stóp — czego efektem jest zwiększenie ryzyka uszkodzenia płytki paznokciowej
 • noszenia ciasnego obuwia — but podczas chodzenia powoduje nadmierny nacisk na paznokcie, co w konsekwencji prowadzi do odwarstwienia się paznokcia
 • zbyt intensywnego opracowania płytki paznokciowej
 • stłuczeń i urazów mechanicznych paznokci.
Problem pojawienia się onycholizy paznokci może być również związany z występowaniem przyczyn pierwotnych. Do takich zaliczamy:
 • cukrzycę
 • choroby tarczycy
 • atopowe zapalenie skóry
 • łuszczycę
Udowodniono, że onycholizę mogą wywoływać substancje o działaniu drażniącym, które są obecne w takich produktach jak lakiery do paznokci czy też w zmywaczach. Występowaniu schorzenia sprzyjają również infekcje grzybicze na stopach.

Rodzaje onycholizy?

Wyróżnić można 3 postacie onycholizy:
 • pierwotną — u podłoża, której najczęściej leży działanie składników drażniących znajdujących się w produktach do paznokci.
 • wtórną — powstaje na podłożu chorób dermatologicznych. Może pojawić się również na skutek przyjmowania niektórych antybiotyków.
 • polekową — pojawia się na skutek przyjmowania niektórych leków (szczególnie stosowanych, podczas leczenia trądziku czy łuszczycy)

Jak rozpoznać onycholizę paznokci?

Objawy onycholizy manifestują się na płytce paznokciowej. Zazwyczaj rozpoczyna się od przyjęcia barwy białej przez górną krawędź paznokcia. Następnie barwa ta rozchodzi się na dalszą część płytki paznokciowej. Zmiana barwy stanowi konsekwencje oderwania się płytki paznokciowej od łożyska oraz swobodnego dopływu powietrza. W dalszym etapie paznokieć może przybrać barwę żółtą, szarą lub nawet brązową, co świadczy o możliwości rozwoju stanu zapalnego bądź infekcji.

Preparat skuteczny na onycholizę - Onygen krem 20ml ?

Terapię onycholizy należy rozpocząć od wizyty w profesjonalnym gabinecie podologicznym. Specjalista podolog na podstawie wyglądu paznokcia zaproponuje właściwy sposób leczenia. Terapią z wyboru jest zazwyczaj usunięcie rozwarstwiającego się fragmentu paznokcia. W celu uzyskania lepszych efektów podolog może zalecić stosowanie preparatu Onygen krem na onycholizę. Dzięki zastosowanym składnikom produkt ma działanie odbudowujące i regenerujące w stosunku do płytki paznokcia. Dodatkowo krem zabezpiecza miejsce występowania onycholizy przed wyniknięciem drobnoustrojów. Podopharm krem na onycholizę ma ciekłokrystaliczną formułę, dzięki czemu doskonale nawilża oraz wzmacnia zewnętrzną część płytki paznokcia.

Onygen krem składniki aktywne?

Podstawowy składnik aktywny preparatu stanowi colostrum bovinum (siara bydlęca) wydzielane przez gruczoły mleczne samic krów. Siara bydlęca potocznie zwana Colostrum powstaje pod koniec ciąży i stanowi pierwszy pokarm dla nowo narodzonych młodych. Jest ona bogata w wiele składników o charakterze odżywczym. To z kolei sprawia, że Podopharm Onygen posiada silne działanie regenerujące i odbudowujące paznokcie. Doskonale odżywia oraz działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwwirusowo. Preparat w swoim składzie zawiera olej z awokado oraz olej z rokitnika o działaniu wzmacniającym.

Jak stosować Podopharm Onygen krem?

Krem na onycholizę należy stosować dwa razy dziennie, bezpośrednio na płytkę paznokcia. Preparat należy wmasować w uszkodzony paznokieć. Dopuszcza się również możliwość przeprowadzenia raz w tygodniu intensywnej kuracji polegającej na pozostawieniu preparatu na paznokciu przez całą noc. Efekty stosowania kremu widoczne są po około 3 - 4 miesiącach. W dużej mierze jest to jednak uzależnione od indywidualnych cech każdego pacjenta oraz od zaawansowania procesu chorobowego w trakcie rozpoczęcia terapii.

Onygen krem kto powinien go stosować?

Krem powinien być stosowany przez wszystkich pacjentów zmagających się z problemem onycholizy lub z innymi uszkodzeniami płytki paznokcia, które powodują oderwanie się jej od łożyska. Produkt jest odpowiedni do stosowania przez diabetyków. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak uniknąć nawrotu onycholizy? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest bardzo prosta. Podstawą są działania profilaktyczne. W tym miejscu należy wspomnieć o konieczności używania wygodnego dopasowanego do stóp obuwia. Warto zawsze używać dobrej jakości preparatów do manicure czy pedicure oraz korzystać z usług doświadczonych podologów, czy kosmetyczek.
''
Podoexpert

Bestsellery