Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Odciski na stopach – jak się ich pozbyć?

Modzele, nagniotki i odciski potrafią nie tylko uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie, ale również być źródłem bólu. Jak usunąć odcisk i wrócić do normalnego życia? Dowiesz się, czytając ten artykuł!

Skąd biorą się odciski na stopach?

Odcisk na pięcie, między palcami czy pod stopą to problem, z którym zmaga się wiele osób. Dolegliwości bólowe, trudności z chodzeniem i nieestetyczny wygląd to kwestie, które wymagają interwencji. Skąd się biorą nagniotki i odciski? Tego typu zmiany powstają zazwyczaj wskutek nadmiernego ucisku i tarcia poprzez np. noszenie zbyt ciasnego lub źle dopasowanego obuwia. Odciski dotykają często kobiet chodzących na co dzień w butach z obcasem lub osób intensywnie trenujących sport. Ten problem dotyczy również osób z cukrzycą i tzw. stopą cukrzycową. Odcisk jest zgrubieniem, wnika głęboko w skórę i posiada korzeń. Odcisk mają owalny lub okrągły kształt oraz rdzeń rogowy, mogą być mylone z modzelami. Jednak modzel to zmiana o żółtym lub żółtobrązowym zabarwieniu. Wyraźnie odgraniczona od otoczenia jednak nie posiadająca czopa rogowego.

Co na odciski na stopach?

Odciski na stopach to problem, którego można uniknąć, dlatego tak ważna jest profilaktyka w tym zakresie. Należy przede wszystkim rozsądnie dobierać obuwie – powinno być miękkie, mieć odpowiednio grubą podeszwę, a także być wykonane z oddychających materiałów. Można stosować też specjalne wkładki do butów, redukujące ucisk. Warto też korzystać ze specjalistycznych kosmetyków do codziennej pielęgnacji stóp. Oprócz higieny i czystości, ważnym elementem jest nawilżanie, ponieważ elastyczna skóra jest mniej narażona na pęknięcia, uszkodzenia i odciski.

Odcisk na stopie z korzeniem – jak usunąć?

Jeśli zauważysz twarde odciski na stopach, to należy niezwłocznie zająć się tym problemem. Możesz zacząć od domowych sposobów, jeśli odcisk nie jest mocno zaawansowany. Pomocne może być moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej lub soli. Taki zabieg zmiękczy skórę i umożliwi łatwiejsze usunięcie odcisków. Unikaj ostrych narzędzi – lepszym wyborem będzie delikatna tarka. Do domowych sposobów zaliczają się również opatrunki z cytryny, czosnku, pokrzywy czy aloesu, a także stosowanie pasty z aspiryny i kurkumy na miejsce odcisku. Jeśli żadna z tych metod nie podziała to warto udać się do podologa. Specjalista oceni w profesjonalny sposób rodzaj zmiany na skórze i podejmie odpowiednie kroki w leczeniu.

Podsumowanie

Odcisk z korzeniem na małym palcu, pięcie czy między palcami to problem, który może zdarzyć się każdemu. Warto dbać o profilaktykę, a także nie zwlekać z leczeniem, tym bardziej że wizyta u specjalisty jest najskuteczniejszych rozwiązaniem. Nasz sklep podologiczny wyposaża podologów w całej Polsce w przydatne narzędzia podologiczne, akcesoria podologiczne, kosmetyki podologiczne czy artykuły do dezynfekcji. Dzięki temu masz pewność, że każdy zabieg u podologa przebiega w bezpieczny sposób z użyciem profesjonalnych produktów.  
''
Podoexpert

Bestsellery