Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
Jak zakładać opatrunki ze srebrem?

Jak zakładać opatrunki ze srebrem?

Szukasz remedium na ranę z oznakami bakteryjnego zakażenia? Dobrym rozwiązaniem są opatrunki ze srebrem. Jak zakładać taki opatrunek, w jakiej sytuacji się sprawdzi i, czy warto go wykorzystać? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule! Zapraszamy do lektury tekstu.

Opatrunki ze srebrem – jak zakładać i kiedy?

Zainfekowane rany wymagają natychmiastowej interwencji – co do tego nie ma wątpliwości. Uszkodzona skóra z powodu namnażających się bakterii nie jest w stanie sama się zregenerować, a prawidłowe gojenie jest niemożliwe. Jeśli z rany cieknie wydzielina, to dodatkowo wydłuża proces gojenia, a nawet całkowicie go hamuje. To prosta droga do stanu przewlekłego. Tutaj z pomocą przychodzi cały szereg rozwiązań, które mogą okazać się pomocne – wśród nich znajduje się opatrunek ze srebrem. To metoda, która sprawdza się w przypadku różnego rodzaju zakażonych ran otwartych, takich jak owrzodzenia, rozległe otarcia czy oparzenia. Leczenie ran zakażonych może być uciążliwym, czasochłonnym i bolesnym procesem. Dlatego wybór odpowiedniej metody leczenia jest kluczowy. Odpowiednio założony opatrunek ze srebrem spełnia podstawowe zasady wspierające gojenie i regenerację rany –  jest łatwy do założenia, umożliwia bezbolesną wymianę, a ponadto przy zdejmowaniu opatrunku nie dochodzi do uszkodzenia nowych tkanek, które tworzą się podczas procesu gojenia.

Czy warto wybierać opatrunki ze srebrem?

Czym wyróżnia się opatrunek ze srebrem i dlaczego warto go wybrać? Do jego największych zalet można zaliczyć kilka kluczowych właściwości: opatrunek przepuszcza wydzielinę, gwarantuje dobrą wentylację i utlenianie rany, a co za tym idzie przyspiesza proces regeneracji. Uszkodzone tkanki szybciej się goją, a ponadto ryzyko powikłań wynikających z infekcji jest minimalne. Co więcej, opatrunek ze srebrem zahamowuje rozwój bakterii beztlenowych.

Jak prawidłowo założyć opatrunek ze srebrem?

Samo założenie opatrunku ze srebrem nie jest trudnym zadaniem. Opatrunek nasączony maścią zawierającą srebro wystarczy położyć bezpośrednio na miejsce, które jest zmienione chorobowe. Później należy zabezpieczyć opatrunek warstwą chłonną, która pozwoli wydzielinie z rany na bezpieczne wypływanie. Co ważne, opatrunek ze srebrem nie wymaga częstego zmieniania, dzięki czemu urażanie zainfekowanej rany jest dużo rzadsze niż w przypadku klasycznego opatrunku. Maść ze srebrem zawarta w opatrunku ma wydłużone działanie – opatrunek nie wymaga częstych zmian. Ponadto samo zdejmowanie opatrunku również nie jest bolesne, ponieważ jest on zazwyczaj impregnowany kwasami tłuszczowymi. To wszystko sprawia, że leczenie zainfekowanej rany z pomocą opatrunku ze srebrem jest dobrym rozwiązaniem na wiele schorzeń, w których mamy do czynienia ze zmienionymi chorobowo miejscami skóry. Jeśli jesteś podologiem lub pracujesz w branży kosmetycznej i chcesz zaopatrzyć się w profesjonalne opatrunki ze srebrem, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą online, jaką przygotował nasz sklep podologiczny Podoexpert. Oprócz specjalistycznych opatrunków proponujemy także różnego rodzaju narzędzia podologiczne, akcesoria podologiczne czy kosmetyki podologiczne. Poznaj nasz asortyment i skorzystaj z atrakcyjnych cen, bogatej oferty i profesjonalnej obsługi sprzedażowej!
''
Podoexpert

Bestsellery