Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jaką frezarkę podologiczną kupić?

Frezarka podologiczna to podstawowe urządzenie wykorzystywane w każdym gabinecie podologicznym. Profesjonalna frezarka podologiczna to sprzęt stosowany podczas mniej lub bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych na stopach. Z tego względu właściwy wybór frezarki do pracy podologa jest tak istotny. Stanowi on nie lada wyzwanie, które pomożemy rozwiązać.

Chcę kupić frezarkę z pochłaniaczem. Co powinnam wiedzieć?

Przed podjęciem decyzji o zakupie frezarki z pochłaniaczem pyłu należy sobie zadać kilka prostych, ale jakże ważnych pytań: na co zwrócić uwagę przed zakupem frezarki z pochłaniaczem? która z frezarek z pochłaniaczem będzie najlepsza? Decydując się na zakup frezarki podologicznej należy mieć na uwadze, że rynek sklepów podologicznych oferuje cały szereg różnych frezarek, które są przeznaczone do używania w gabinetach podologicznych. Sprzęty te bardzo często różnią się między sobą zarówno ceną jak i jakością wykonania oraz oferowaną gwarancją. Różne są także możliwości, które mogą zaoferować poszczególne urządzenia. Z tego względu bardzo istotne jest aby sprzęt dopasować idealnie do potrzeb specjalisty od stóp. Frezarka podologiczna to urządzenie, które umożliwia wykonywanie codziennej pracy w gabinecie podologicznym. Warto więc zdecydować się na zakup sprzętu w profesjonalnej firmie, która umożliwi sprawdzenie jego możliwości oraz staranności wykonania. Wyselekcjonowane frezarki podologiczne znanych i cenionych na rynku producentów to gwarancja długiej eksploatacji oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Frezarki podologiczne dostępne na rynku.

Frezarki używane w gabinetach podologicznych można podzielić na dwa rodzaje:
  • frezarki z pochłaniaczem pyłu (frezarka do pracy na sucho),
  • frezarki ze sprayem wodnym (frezarka do pracy na mokro).
W gabinetach podologicznych zdecydowanie częściej można spotkać urządzenia z pierwszej grupy - frezarki z pochłaniaczem. Sprzęt ten wyposażony jest w swego rodzaju pompę przypominającą domowy odkurzacz. Jej podstawowym zadaniem jest zasysanie pyłu powstającego w trakcie wykonywania zabiegów podologicznych. Pochłanianie powstającego przy pracy pyłu, który stanowią resztki naskórka sprawia, że silnik frezarki do stóp jest skutecznie chroniony przed zatarciem lub ewentualnym przegrzaniem. Pył po wciągnięciu trafia bezpośrednio do odpowiedniego worka, który należy systematycznie wymieniać. Bardzo często frezarka renomowanej niemieckiej firmy posiada rękojeść, która składa się z dwóch części. W jednej z nich przy pomocy specjalnego mechanizmu utrzymywany jest niezbędny do pracy frez. Drugą część, tak zwanej rączki stanowi silnik, umożliwiający jej pracę. Drugim rodzajem frezarek dostępnych w dobrych sklepach podologicznych są te do pracy na mokro - czyli frezarki ze sprayem wodnym. Ten typ frezarki nie ma mechanizmu ssącego ani, kanału przez który przelatuje pył. Posiada natomiast nowoczesny kompresor, który ma za zadanie wytwarzać odpowiednie ciśnienie, które to umożliwia pobieranie specjalnego płynu aplikowanego następnie w miejsce wykonywania zabiegu. Spryskiwanie miejsca, w którym wykonywany jest zabieg możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnie do tego celu dedykowanej dyszy. Płyn wydobywający się z dyszy charakteryzuje się właściwościami dezynfekującymi oraz chłodzącymi. Dzięki temu praca z zastosowaniem frezarki ze sprayem wodnym jest wyjątkowo komfortowa i bezpieczna dla pacjenta.

Dobra frezarka podologiczna?

Dobra frezarka dla podologa to taka która oferuje maksimum możliwości przy niewygórowanej cenie zakupu. Dobre frezarki z pochłaniaczem pyłu pozwalają na długą i bezproblemową eksploatację. Dodatkowo charakteryzują się lekką (wykonaną z aluminium) i poręczną rękojeścią, która wygodnie leży w dłoni. Niekwestionowaną zaletą jest również możliwość włączania i wyłączania sprzętu przy pomocy przycisku zlokalizowanego na rączce. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na sposób obsługi urządzenia - czy jest intuicyjne dla użytkownika frezarki. Dobra frezarka podologiczna to taka, która ma odpowiednią moc oraz ilość obrotów. Dobrej jakości urządzenie powinno oferować możliwość pracy w zakresie między 5 a 40 tyś obrotów na minutę. Kolejną ważną cechą dobrej frezarki jest prosty i bezpieczny sposób mocowania frezów. Ze względu na dość wysokie ceny zakupu frezarek z pochłaniaczem, dużo uwagi przed zakupem urządzenia należy poświęcić gwarancji oferowanej przez producenta sprzętu oraz ewentualnemu serwisowi. Dobrze jest zweryfikować czy dane urządzenie w razie awarii będzie, gdzie szybko i skutecznie naprawić. Ze względu na fakt, że frezarka z pochłaniaczem stanowi podstawowe wyposażenie firm zajmujących się profesjonalną pielęgnacją stóp jej naprawa lub wymiana powinna przebiegać sprawnie i szybko. Podejmując decyzję o zakupie urządzenia warto sprawdzić również poziom hałasu, który urządzenie emituje w czasie pracy. Długa praca z zastosowaniem głośnej frezarki z pochłaniaczem może powodować powstanie uczucia dyskomfortu. Z tego powodu zawsze warto zdecydować się na możliwie najcichsze urządzenie.

Co należy wiedzieć kupując frezarkę podologiczną?

Nawet najlepsza i najbardziej polecana frezarka z pochłaniaczem może kiedyś ulec awarii. Właśnie dlatego bardzo ważne jest aby urządzenie używać zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Rozpoczynając swego rodzaju przygodę z urządzeniem, jakim elektronicznym jakim jest frezarka podologiczna należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu prędkości obrotowej frezu do jego średnicy. Istotne by zawsze z tyłu głowy mieć podstawową informację: im większy frez tym mniejsza prędkość, z którą powinno się pracować. Niektórzy producenci sugerują nawet, że praca z zastosowaniem kapturków o średnicy 13mm może prowadzić do powstawania delikatnych drgać które z kolei mogą powodować uszkodzenie silnika. Codzienne, staranne czyszczenie urządzenia oraz regularne serwisowanie prowadzi do wydłużenia jego użytkowania.
''
Podoexpert

Bestsellery