Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Najlepsze frezarki podologiczne.

Najlepsze frezarki podologiczne stanowią podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego. Urządzenie to znajduje zastosowanie do skutecznego usuwania zrogowaciałego naskórka ze stóp oraz do wygładzania płytki paznokciowej. Frezarki z pochłaniaczem pyłu sprawdzają się zarówno w gabinetach podologicznych jak i w salonach kosmetycznych. Podolog w przeciwieństwie do kosmetyczki czy kosmetologa w swojej praktyce bardzo często spotyka pacjentów z licznymi schorzeniami występującymi na stopach. Z tego względu najlepsze frezarki podologiczne dedykowane są właśnie specjalistom profesjonalnie zajmującym się pielęgnacją stóp gdyż poprawiają bezpieczeństwo pracy.

Do czego służy frezarka? Jak działa frezarka podologiczna?

W zależności od tego, w którym miejscu frezarka jest wykorzystywana może mieć ona różne przeznaczenie. Frezarka w gabinecie kosmetycznym bardzo często stosowana jest do usuwania lakieru hybrydowego bądź do wygładzania płytki paznokcia. Często również bywa używana do usuwania skórek wokół paznokci. Zdarza się, że najlepsze frezarki podologiczne są stosowane w gabinetach kosmetycznych, a ich możliwości nie są w pełni wykorzystywane. Frezarki z pochłaniaczem dedykowane są do profesjonalnej pielęgnacji stóp w gabinecie podologicznym. Dzięki takiej frezarce specjalista ma możliwość wykonywania specjalistycznych zabiegów na stopach - np może usunąć odciski czy opracować pękające pięty. Frezarka ma za zadanie usunąć zrogowaciały naskórek bądź stary lakier, a pochłaniacz musi go skutecznie wciągnąć. Powstający w trakcie pracy pył, dzięki frezarce nie dostaje się do dróg oddechowych specjalisty. Wszystko to sprawia, że najlepsze frezarki podologiczne podnoszą bezpieczeństwo pracy w codziennej praktyce podologicznej.

Najlepsze frezarki podologiczne, a pył?

Powstający w trakcie pracy w gabinecie podologicznym pył może przyczyniać się do rozwoju chorób układu oddechowego. Należy mieć również na uwadze, że taki pył może zawierać różnego rodzaju bakterie czy wirusy, co może powodować powstawanie infekcji czy też stanów zapalnych. Z tego względu należy pamiętać, że najlepsza profesjonalna frezarka podologiczna będzie gwarantem bezpieczeństwa i higieny pracy w profesjonalnych salonach kosmetycznych jak i gabinetach podologicznych. Alternatywę dla frezarek z pochłaniaczem pyłu stanowią urządzenia z płaszczem wodnym.

Najlepsze frezarki podologiczne to te z pochłaniaczem czy te z płaszczem wodnym?

Obydwa rodzaje frezarek różnią się od siebie sposobem pracy. Frezarka do pracy na sucho posiada specjalny mechanizm pochłaniający pył, który powstaje w trakcie wykonywania zabiegu. Zanieczyszczania trafiają do specjalnego worka, który po całkowitym napełnieniu należy zutylizować. Nie wystarczy mieć najlepszą frezarkę ale trzeba również o nią dbać. Właśnie z tego powodu, warto pamiętać o regularnej wymianie worków oraz filtrów.
Frezarki z płaszczem wodnym to urządzenia, które w trakcie swojej pracy zraszają płynem opracowywane miejsce. Efektem tego jest zmniejszenie ilości powstającego pyłu. Dodatkową zaletą tego typu urządzeń jest również miejscowe schładzanie opracowywanego naskórka.

Jak wybrać najlepszą frezarkę podologiczną?

Na rynku dostępne są różne modele frezarek. Decydując się na zakup frezarki z pochłaniaczem pyłu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Wysokie ceny frezarek skłaniają do dokonania dogłębnej analizy. Należy pamiętać, że najlepsze frezarki podologiczne to produkty znanych i cenionych firm. Jednak nie każda frezarka to sprzęt wysokiej jakości.
Najlepsza frezarka powinna mieć:
  • lekką i poręczną rękojeść, umożliwiającą komfortową pracę,
  • możliwość sterowania z poziomu rękojeści
  • cichy oraz jednocześnie wydajny pochłaniacz pyłu,
  • silnik bezszczotkowy zapewniający odpowiednią moc frezarki
  • ilość obrotów w przedziale 4–40 tys (posiadać płynną regulację prędkości)
  • łatwy w obsłudze system mocowania frezów.
Warto pamiętać, że profesjonalna frezarka oferuje cichą pracę a to z kolei wpływa na komfort wykonywanego przez podologa zabiegu.

Jak dbać o frezarkę podologiczną?

Jakość frezarki w dużej mierze zależy od jej ceny. Frezarka dobrej jakości musi kosztować więcej ale jednocześnie powinna mieć większe możliwości użytkowe. W związku z tym, że zakup frezarki z pochłaniaczem wiąże się z dość dużym wydatkiem warto o nią dbać. Prawidłowa obsługa, regularne serwisy sprawiają, że elektryczna frezarka podologiczna działa długo i bezproblemowo. Profesjonalna frezarka dobrej jakości wymaga stosowania dobrej jakości frezów w trakcie pracy urządzenia. Należy zwrócić uwagę by frezy pasowały do urządzenia. Zestaw frezów niespełniający tych kryteriów może spowodować awarię urządzenia. Bardzo ważne jest również by w trakcie użytkowania wysokiej jakości frezarki, pamiętać o regularnej wymianie worków w urządzeniu oraz codziennej konserwacji rękojeści.
''
Podoexpert

Bestsellery