Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
frezarka podologiczna z pochłaniaczem

Jak wybrać odpowiednią frezarkę podologiczną dla swojej praktyki?

Wybór odpowiedniej frezarki podologicznej może być kluczowy dla zapewnienia wysokiej jakości usług oraz komfortu  pacjenta w gabinecie. Na rynku podologicznym dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju modeli, różnych producentów. Tańsze urządzenia to zazwyczaj produkty pochodzące z Dalekiego Wschodu (chińska frezarka z pochłaniaczem). Droższe natomiast wytwarzane są w Europie, przeważnie w Niemczech lub Holandii  (niemiecka frezarka podologiczna).

Na co zwrócić uwagę kupując frezarkę podologiczną?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie frezarki z pochłaniaczem należy zawsze określi jakie urządzenie spełni oczekiwania danego specjalisty oraz jakie funkcje powinno posiadać.

Moc i prędkość obrotowa urządzenia z pochłaniaczem pyłu?

Dostępne w sprzedaży modele różnią się między sobą mocą oraz możliwością regulacji prędkości obrotowej urządzenia. Najlepsze frezarki wykorzystywane w gabinecie podologicznym będą miały mocniejszy silnik oraz będą oferowały użytkownikowi większy zakres regulacji prędkości obrotowych. Z tego też powodu należy wybrać frezarkę, z której pomocą będzie możliwość efektywnego wykonywania różnorodnych zabiegów podologicznych. Precyzyjna regulacja prędkości jest bardzo ważna ze względu na fakt, że niektóre zabiegi wymagają niższej prędkości obrotowej, aby uniknąć uszkodzenia skóry.

Szczotkowy czy bezszczotkowy? Który silnik jest lepszy we frezarce z pochłaniaczem pyłu?

Śliniki bezszczotkowe w sprzętach z pochłaniaczem  to konstrukcje bardziej zaawansowane technologicznie. Dzięki temu oferują wiele korzyści jak na przykład:
 • dłuższą żywotność,
 • mniejszy hałas,
 • mniejsze zużycie energii
 • bardziej płynną regulację obrotów.
Stosowanie silników bezszczotkowych we frezarkach wykorzystywanych w gabinecie podologicznym jest szczególnie istotne. Umożliwia bowiem dłuższe oraz przyjemniejsze użytkowanie zakupionego sprzętu. Silniki bezszczotkowe mają niestety również jedną wadę. Cena zakupu silnika bezszczotkowego jest sporo wyższa, przez co koszt urządzenia też jest większy.  
Silniki bezszczotkowe we frezarkach z pochłaniaczem: Silniki szczotkowe we frezarkach podologicznych:
 • nie posiadają tradycyjnych szczotek, zamiast tego wykorzystują elektroniczny system sterowania pola magnetycznego,
 • silniki bezszczotkowe są zdecydowanie bardziej trwałe i nie wymagają wymiany szczotek - dłuższe działanie bez konieczności konserwacji,
 • brak fizycznego tarcia - silniki bezszczotkowe mniej się zużywają i generują mniej hałasu,
 • są bardziej energooszczędne niż szczotkowe.
 • wyposażone w szczotki wewnętrzne, które nawiązują kontakt elektryczny z wirnikiem,
 • szczotki ulegają zużyciu eksploatacyjnemu, co oznacza, że wymagają regularnej wymiany oraz konieczności przesłania urządzenia do serwisu,
 • generują znacznie większy hałas, poprzez konieczność tarcia między wirnikiem a szczotkami,
 • oferują mniej płynna regulacja prędkości obrotowych.

Ergonomia i jakość wykonania?

Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, czy urządzenie jest wygodne w obsłudze i posiada ergonomiczną rączkę. Praca w gabinecie podologicznym może być bardzo wymagająca. Z tego też powodu bardzo istotne jest by rączka dobrze, leżała w dłoni i w dodatku była lekka. Idealnie jak posiada sterowanie umieszczone na rękojeści. Dobrej jakości urządzenia zazwyczaj mają rączki wykonane z aluminium, gorszej natomiast z plastiku. Plastikowa rękojeść bardzo często jest również nierozkładana, co z kolei uniemożliwia jej dokładne i szybkie czyszczenie. Jest to kluczowe dla utrzymania odpowiednich standardów higieny w gabinecie podologicznym.

Cicha frezarka podologiczna?

Urządzenie z pochłaniaczem pyłu powinno działać możliwie cicho, aby nie wywoływać niepotrzebnego dyskomfortu u pacjentów i nie przeszkadzać w komunikacji pomiędzy pacjentem a specjalistą od pielęgnacji stóp. Głośność pracy w dużej mierze zależy od konstrukcji urządzenia oraz zastosowanych części. Modele z pochłaniaczem pyłu, które posiadają oba silniki bezszczotkowe (w rękojeści i w pochłaniaczu), będą znacznie cichsza w trakcie pracy, niż jej odpowiednik wyposażony w silniki szczotkowe.

Frezarka z pochłaniaczem do podologii opinie?

Decydując się na zakup sprzętu wykorzystywanego w trakcie wykonywania profesjonalnego pedicure na sucho warto przeczytać opinie innych podologów. Zebrane opinie mogą być pomocne w wyborze najbardziej odpowiedniego urządzenia. Najważniejsze jednak aby nie kupować najtańszej frezarki podologicznej, gdyż te zwykle mają słabe opinie wśród użytkowników. Tanie frezarki do pięt to również krótka gwarancja - 1 rok. Dodatkowo może okazać się, że pozornie tanie w zakupie urządzenie z pochłaniaczem pyłu, będzie bardzo drogie w eksploatacji, a wysoka jego awaryjność może w konsekwencji ograniczyć możliwość pracy zarobkowej w gabinecie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu frezarki wykorzystywanej w gabiniecie podologicznym?

Frezarka podologiczna to poważny sprzęt, który ma realny wpływ na wydajność pracy w gabinecie podologicznym. Z tego też względu decyzji o jej zakupie nie powinno podejmować się pochopnie. Zawsze warto skontaktować się z różnymi dostawcami profesjonalnych urządzeń do pedicure i omówić swoje potrzeby oraz oczekiwania. Dobry sprzedawca pracujący w sklepie podologicznym jest w stanie profesjonalnie doradzić w wyborze odpowiedniego modelu, a nawet zaprosić do showroomu w celu zaprezentowania możliwości poszczególnych oferowanych sprzętów.
''
Podoexpert

Bestsellery