Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Pył w czasie pracy frezarką

Pył w czasie pracy frezarką?

Frezarka to sprzęt, który umożliwia wykonanie profesjonalnych zabiegów w gabinetach kosmetyczny oraz podologicznych. Jednak sama frezarka to nie wszystko. Konieczne jest również aby właściwie dobrać frezy, które w sposób znaczący ułatwiają pracę frezarką oraz przyspieszają osiągniecie efektu.

Czy praca frezarką w gabinecie podologicznym jest bezpieczna?

Na pierwszy rzut oka, można powiedzieć, że praca podologa jest łatwa, prosta i przyjemna. Jednak jak w każdym zawodzie, na osoby pracujące czyhają niebezpieczeństwa. Utrata czujności oraz bagatelizowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może narazić podologa na utratę zdrowia. Duże zagrożenie niesie ze sobą pył powstający podczas pracy frezarką. Z tego względu bardzo istotne jest aby gabinet podologiczny wyposażony był w skuteczny pochłaniacz pyłu. Pył powstały w czasie pracy frezarką jest niewidoczny gołym okiem. Jednak to, że ludzkie oko go nie dostrzega, nie oznacza, że go nie ma. Obserwacja stylistek paznokci podczas ich pracy pozwoliła na oszacowanie ile pyłu może dostać się do płuc. Wyniki pokazują, że stylistka paznokci pracując przez 8 godzin dziennie rocznie może wdychać aż 4 kg pyłu. Taka ilość stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Na pył powstały podczas pracy frezarką w swojej pracy narażeni są również specjaliści od stóp. Problem ten jest nawet bardziej poważny niż w przypadku stylistek paznokci. W obrębie stóp bytują różnego rodzaju wirusy, bakterie i grzyby. Z tego też względu bardzo istotne jest aby podolog podczas pracy frezarką używał profesjonalnego sprzętu, który umożliwia zassanie wszystkich drobnoustrojów, które mogłyby trafić do płuc i wywołać chorobę.

Jaka działa pochłaniacz pyłu we frezarce podologicznej?

Frezarka z pochłaniaczem pyłu przeznaczona jest do tak zwanej "pracy na sucho". Każda frezarka wyposażona w pochłaniacz pyłu ma specjalnie skonstruowaną rączkę, która ma za zadanie zbierać powstający pył, który jest następnie magazynowany w odpowiednim worku. Wszystko to sprawia, że pył nie rozprzestrzenia się w miejscu pracy a co za tym idzie możliwa jest praca bez konieczności zakładania maseczki. Praca frezarką podologiczną z pochłaniaczem pyłu wiąże się z koniecznością regularnej wymiany filtrów oraz worków. Wyższej klasy frezarki z podologiczne są wyposażone w funkcję sygnalizacji konieczności wymiany poszczególnych akcesoriów.

Jakie filtry do frezarki?

Dobra frezarka z pochłaniaczem pyłu powinna dawać możliwość zasysania możliwie największej ilości pyłu, który później będzie magazynowany w odpowiednim worku. Większość producentów frezarek ma w swojej ofercie dedykowane worki. Jednak nie każdy worek charakteryzuje się podobnymi właściwościami i jakością. Dobry filtr do frezarki powinien posiadać następujące cechy:
  • powinien składać się z kilku warstw specjalnej włókniny, której zadaniem jest wychwytywanie pyłu oraz przepuszczanie powietrza na zewnątrz,
  • jego produkcja powinna odbywać się z zachowaniem odpowiednich norm i wymogów
  • powinien być atestowany i posiadać certyfikację medyczną,
  • zatrzymywać od około 80% do 99% pyłów.
W chwili obecnej odchodzi się od stosowania filtrów wykonanych z papieru gdyż maja one niską skuteczność i nie posiadają certyfikacji medycznej. Dodatkowo ich pojemność jest przeciętnie 5 krotnie mniejsza w porównaniu z workami wykonanymi z włókniny.

Jaka frezarka z pochłaniaczem jest dobra?

Dobra frezarka to taka, która usunie i przeniesie do filtra możliwie największą ilość pyłu w najkrótszym czasie. Nowoczesne frezarki wyposażone są w dwa silniki bezszczotkowe co w znaczący sposób poprawia ich trwałość.

Co oznaczają jednostki w opisach frezarek?

  • - W = Wat - jednostka mocy, opisująca siłę frezarki, nic nie mówi o ilości pochłanianego z powietrza pyłu.
  • mBar (Milibar) - odpowiada jedynie za ciśnienie wytwarzane przez motor, nie wskazuje pomiaru przepływu powietrza z pyłem.
  • l/min. = Litr na minutę - jest to objętościowy współczynnik przepływu powietrza mierzony w jednostce czasu. Opisuje konkretny przepływ powietrza z pyłem i odpowiada rzeczywistej wartości (mocy) ssania pyłu we frezarkach posiadających tę funkcję, im większa jest liczba podana w l/min., tym więcej pyłu pochłania frezarka, czyli jest lepsza i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. .

Dlaczego kupić frezarkę z pochłaniaczem pyłu?

Frezarki z pochłaniaczem pyłu są zdecydowanie lepsze i o wiele bezpieczniejsze dla zdrowia specjalisty, od frezarek, które go nie posiadają. Oczywiście decyzja co do wyboru sprzętu należy do przyszłego użytkownika urządzenia. Przed jej podjęciem warto poznać wady i zalety poszczególnych modeli oraz sprawdzić dostępność części zamiennych. W chwili obecnej każdy sklep podologiczny posiada w ofercie frezarki różnych marek, które mają różną specyfikację.
''
Podoexpert

Bestsellery