Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Czy spray przeciwgrzybiczy to dobry wybór w walce z grzybicą? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej!

Nierówna walka z grzybicą paznokci to problem znacznej części społeczeństwa. Szacuje się, że nawet 5 milionów Polaków cierpi na tę chorobę, a w swoim życiu jej objawów doświadczyła nawet co piąta osoba. Czy spray do stóp to preparat przeciwgrzybiczy, który w walce z grzybicą paznokci przechyli szalę zwycięstwa na stronę pacjenta? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Walka z grzybicą paznokci – objawy i cechy charakterystyczne

Zastanawiając się, jak pozbyć się grzybicy z paznokci u nóg, warto najpierw nieco lepiej poznać to powszechne schorzenie. Jest to przewlekła infekcja, która w ciężkich przypadkach może znacząco ograniczać funkcjonowanie osoby chorej. Wywołują ją trzy podstawowe rodzaje grzybów:
 • deratofity – występują najczęściej wśród osób dorosłych i seniorów,
 • pleśniowe – są niezwykle rzadkie,
 • drożdżopodobne – wywołują objawy występujące na dłoniach, z reguły u diabetyków i osób o słabej odporności.
Po czym można poznać grzybicę paznokci u stóp? Na pierwszy rzut oka jest to dość proste, gdyż miejsca z obecnością grzyba są:
 • zgrubiałe,
 • suche i szorstkie,
 • łamliwe i kruche,
 • żółte, kremowe, mleczne lub brązowe.
Często się zdarza, że przy grzybicy warstwy paznokci stopniowo schodzą i oddzielają się od siebie. Podejrzewając infekcję warto skonsultować to z lekarzem, gdyż podobne objawy występują także w innych schorzeniach natury podologicznej. Trafna diagnoza to pierwszy krok, który sprawi, że walka z grzybicą paznokci będzie wygrana.

Jak pozbyć się grzybicy z paznokci u nóg i skóry?

Zdarza się, że niektóre osoby pytają jak pozbyć się grzybicy paznokci u nóg domowymi sposobami. Naszym zdaniem nie warto wybierać takich praktyk, gdyż:
 • jest to nieskuteczne,
 • pacjent traci czas, infekcja postępuje i może być trudniejsza do usunięcia,
 • można niechcący rozprowadzić grzyb na inne okolice.
A zatem jak skutecznie pozbyć się grzybicy z paznokci u nóg i ze skóry? Dobrym wyborem będą dedykowane preparaty, które mają w składzie substancje usuwające grzyby, takie jak cyklopiroks czy amorolfina. W walce z grzybicą paznokci niezwykle istotna jest profilaktyka, gdyż ta infekcja jest przewlekła i ma tendencję do powracania. Świetnie sprawdzi się tu wydajny i łatwy w aplikacji spray do stóp przeciwgrzybiczy. Częstym pytaniem jest też jak pozbyć się grzybicy z butów. Jest to ważne, by równolegle z leczeniem schorzenia zadbać o odpowiednią higienę obuwia — to jedyny sposób, by osiągnąć w pełni skuteczny efekt. Świetnie sprawdzą się tu spraye przeciwgrzybicze do butów.

Najlepszy preparat na grzybicę paznokci – jakie preparaty polecają eksperci?

Jaki jest najlepszy preparat na grzybicę paznokci? Na rynku dostępnych jest wiele propozycji od różnych producentów, które podpowiedzą, jak pozbyć się grzybicy z paznokci u nóg, oraz sprawdzą się w ochronie i zapobieganiu infekcji. W PodoExpert szczególnie polecamy następujące produkty:
 • UNGUISAN sztyft do leczenia i profilaktyki grzybicy paznokci u nóg, dłoni oraz skórek – sprawdzi się zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i w walce z grzybicą paznokci,
 • TINKTURA Mykostatyczna — stosowana w profilaktyce grzybicy paznokci dłoni i stóp. Zalecana również jako produkt po rekonstrukcji paznokci.
 • OLEJEK  Mykobooster o działaniu przeciwgrzybiczym. Może być stosowany nawet u diabetyków.
 • OLEJEK 08 oil — produkt ochronny, zapobiegający grzybicy dłoni i stóp.
 • ACTISORB PLUS opatrunek na rany zainfekowane – stosuje się go w leczeniu ran powikłanych grzybicą,
 • PODOFLEX przeciwgrzybiczy spray do stóp  – przeznaczony do profilaktyki w grzybicy, świetnie sprawdzi się dla osób, które chodzą na baseny.
Dostępne są także różnego rodzaju kremy i maści, jednak wybór najlepszego preparatu na grzybicę paznokci najlepiej skonsultować z podologiem.

W jaki sposób stosować spray do stóp przeciwgrzybiczy?

Przeciwgrzybiczy spray do stóp Podoflex to jeden z najpopularniejszych produktów stosowanych w leczeniu i profilaktyce tej infekcji. Jest on bardzo łatwy w aplikacji i bezpieczny w stosowaniu. Wystarczy spryskać osuszone i oczyszczone stopy z odległości ok. 10 cm. Powinno się go stosować przynajmniej 1–2 razy dzienne, lub zgodnie z potrzebami użytkownika. Jest bezpieczny w stosowaniu u dzieci powyżej 6. roku życia. PodoExpert to sklep podologiczny, w którym można znaleźć kompletne i jakościowe wyposażenie gabinetu podologicznego. W ofercie mamy także kosmetyki podologiczne, które m.in. pomogą zachować podologowi najwyższe standardy higieny. Zapraszamy!  
''
Podoexpert

Bestsellery