Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
wymienne worki do frezarki z pochłaniaczem

Najważniejsze funkcje i parametry frezarki podologicznej do profesjonalnej pielęgnacji stóp.

Frezarka podologiczna to podstawowe urządzenie wykorzystywane w codziennej praktyce specjalistów od pielęgnacji stóp. Decydując się na zakup profesjonalnego urządzenia, należy wziąć pod uwagę parametry użytkowe frezarki podologicznej oraz jej najważniejsze funkcje, które mogą być pomocne lub nawet niezbędne podczas wykonywania zabiegów podologicznych.

Najważniejsze funkcje, jakie powinna posiadać frezarka do profesjonalnego gabinetu podologicznego.

Dobra frezarka do gabinetu podologicznego powinna cechować się:
 • najwyższą jakością zastosowanych materiałów — zastosowane do produkcji materiały powinny być dobrej jakości i dawać gwarancję długiej oraz bezproblemowej pracy urządzenia.
 • mocnym oraz cichym silnikiem w jednostce głównej (silnik bezszczotkowy) - silnik bezszczotkowy jest zdecydowanie cichszy, a niżeli ten posiadający szczotki.
 • wygodną i ergonomiczną rękojeścią z przełącznikiem umożliwiającym zdalne sterowanie urządzeniem,
 • długim i elastycznym wężem łączącym rączkę z jednostką główną, który umożliwia pracę w każdej pozycji
 • prostą obsługą — powinna posiadać intuicyjne menu, tak żeby obsługa była bezproblemowa i szybka,
 • niskim poborem prądu — nowoczesne frezarki posiadające silniki bezszczotkowe i w dużej mierze są energooszczędne,
 • tanią eksploatacją — producent urządzenia, powinien dawać możliwość zakupu dobrej jakości, niedrogich worków oraz filtrów (jeśli oczywiście jest to konieczne),
 • długą gwarancją — słabej jakości sprzęty wykonane z tanich materiałów mają zazwyczaj tylko rok gwarancji. Znane i uznane na rynku firmy oferują dwuletnią gwarancję na sprzedawane produkty. Nieliczne firmy słynące z doskonałej jakości sprzętów są w stanie zaoferować trzyletnią gwarancję (niemiecka firma Berchtold).
 • profesjonalnym i szybkim serwisem — w wypadku wystąpienia awarii urządzenia, serwis powinien szybko i profesjonalnie rozwiązać problem. Niestety tylko nieliczni producenci posiadają autoryzowane serwisy urządzeń na terenie Polski. Z tego też powodu, przed zakupem zawsze warto zapytać, jak wygląda sytuacja w przypadku wystąpienia awarii oraz jak długo trwa ewentualna naprawa urządzenia.

Parametry dobrej frezarki podologicznej?

Frezarka z pochłaniaczem pyłu to urządzenie, które powinno posiadać następujące parametry:
 • moc pochłaniania (moc turbiny ssącej), a w zasadzie przepływ powierza na minutę. Urządzenie powinno gwarantować maksymalnie duży przepływ powietrza w jednostce czasu. Dobre frezarki podologiczne zapewniają przepływ powietrza na poziomie 190 litrów / minutę.
 • moc silnika znajdującego się w rączce — im większa moc silnika umieszczonego w rączce urządzenia, tym lepiej sprawdza się ono w gabinecie podologicznym, a praca z jego zastosowaniem jest bardziej przyjemna.
 • ilość obrotów na minutę — wysokiej jakości frezarki dają możliwość płynnej regulacji obrotów pomiędzy 5000 do 40000 obr. / min.
 • głośność pracy urządzenia — im cichsza frezarka, tym lepsza. Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto dopytać o ten fakt sprzedawcę. Dobre sprzęty są stosunkowo ciche i emitują hałas poniżej 60 dB.
 • ciężar rękojeści — im mniejsza masa rączki, tym lepiej dla użytkownika. Markowe frezarki, znanych i uznanych na rynku producentów posiadają rączki, których masa nie przekracza 100 g. Ten parametr frezarki jest bardzo istotny dla komfortu pracy podologa. Niska masa rączki redukuje ryzyko występowania problemów z nadgarstkiem w trakcie długiej pracy w gabinecie podologicznym
 • lekka konstrukcja — lekkie urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w tradycyjnym, jak i mobilnym gabinecie podologicznym. Całkowita masa urządzenia nie powinna przekraczać 2,5 kg.
 • dobrej jakości pojemne worki na pył — nowoczesne frezarki podologiczne mają worki wykonane z wysokiej jakości włókniny, która wydajnie zatrzymuje powstający w trakcie pracy pył. Starsze sprzęty, zazwyczaj wyposażone są w worki papierowe, których właściwości są nieco gorsze.

Opinie o frezarkach z pochłaniaczem pyłu?

Przed zakupem frezarki należy obowiązkowo sprawdzić opinie o danym urządzeniu dostępne w internecie. Na rynku podologicznym dostępnych jest wiele różnych modeli frezarek podologicznych, które charakteryzują się różnymi funkcjami i z tego względu zaciągnięcie opinii od użytkowników wydaje się mieć bardzo duże znaczenie.

Jak znaleźć odpowiednie urządzenie do szybkiego wykonania pedicure?

Wybór odpowiedniego urządzenia wymaga przede wszystkim określenia potrzeb podologa. Jeśli ta czynność zostanie prawidłowo wykonana to dobór odpowiedniego urządzenia, nie stanowi najmniejszego problemu.
''
Podoexpert

Bestsellery