Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
Sposób na wrastające paznokcie prosto od Podopharm - Podoklamra

Sposób na wrastające paznokcie prosto od Podopharm – Podoklamra

Podoklamra to jedna ze skutecznych metod leczenia wrastających paznokci. Wrastające paznokcie to problem, który coraz częściej jest obserwowany u pacjentów gabinetów podologicznych. Występuje u osób młodych, jak i w wieku podeszłym. W początkowej fazie wrastania paznokci pacjenci skarżą się zwykle na ból, zaczerwienie czy obrzęk. Zbagatelizowanie pierwszych niepokojących objawów, może prowadzić do pojawienia się stanu zapalnego z obecnością ziarniny (zwanej także "dzikim mięsem".

Wrastające paznokcie — przyczyny?

Wśród najczęstszych przyczyn wrastania paznokci upatruje się:
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne paznokci,
  • źle dobrane obuwie,
  • nadmierną potliwość
  • uwarunkowania genetyczne,
  • choroby ogólnoustrojowe: cukrzyca, łuszczyca, a nawet grzybica.

Jakie są skuteczne metody leczenia wrastających paznokci? Podoklamra?

Metody leczenia wrastających paznokci można umownie podzielić na trzy podstawowe grupy:
  • zakładanie tamponad — do tego celu najczęściej stosuje się sterylny produkt - gąbka Ligasano. Stosując tę metodę, należy pamiętać o odpowiednim skracaniu paznokcia.
  • podochirurgia — polega na chirurgicznej plastyce opuszka. Metoda z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Jednak nie każdy pacjent może sobie na nią pozwolić ze względu na konieczność kilkudniowej nieobecności w pracy oraz stosunkowo wysokie koszty wykonania zabiegu.
  • aplikacja klamry ortonyksynej — to trzecia metoda walki z wrastającymi paznokciami. Na rynku podologicznym dostępnych jest wiele klamer metalowych. Najbardziej popularna ze wszystkich jest klamra tytanowa, którą specjalista wykonuje z jednego kawałka drutu niklowo-tytanowego (drut tytanowy w sztangach lub drut tytanowy w łukach).

Innowacyjna klamra na wrastające paznokcie - Podoklamra?

Jedną z najbardziej innowacyjnych klamer do korekcji wrastających paznokci jest Podoklamra. Jest to klamra trzyczęściowa, która składa się z dwóch ramion oraz łącznika wykonanego z miękkiego drutu. Cała klamra to produkt wykonany z najwyższej jakości stali implantologicznej. Klamrę wymyśliła i wprowadziła do sprzedaży mgr inż. Aneta Oleszek, twórczyni marki Podopharm. Podoklamra to wyrób medyczny, zgłoszony do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Produkt sprzedawany jest przez sklep internetowy podoexpert.pl. Klamra ta występuje w trzech rozmiarach: 0,3mm; 0,4mm oraz 0,5mm. Jej główną zaletą jest możliwość dopasowania do anatomicznego kształtu paznokcia, a także możliwość ustawiania odpowiedniej siły ciągu. Specjalna konstrukcja produktu firmy Podopharm sprawia, że aplikacja Podoklamry daje prawie natychmiastową ulgę w bólu. Zanik bolesności to efekt odciążenia miejsca ucisku paznokcia na bolesny wał. Podoklamrę mogą stosować diabetycy, a także można ją zakładać dzieciom, które ukończyły 5 rok życia.

Podoklamra ma charakter uniwersalny.

Oznacza to, że pasuje na każdy paznokieć, bez konieczności przerabiania jej. Jeden komplet klamry wystarcza na jedno założenie na problematyczny paznokieć. Produkt charakteryzuje się łatwą aplikacją. Warto jednak pamiętać, że system korekcji paznokci może być stosowany tylko i wyłącznie po odbyciu specjalistycznego szkolenia. Ten metalowy tymczasowy implant może być zakładany przez podologów, pielęgniarki, lekarzy czy też osoby odpowiednio wykwalifikowane.
''
Podoexpert

Bestsellery