Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Wrastające i wkręcające paznokci

Wrastające i wkręcające paznokcie jaki zabieg wybrać?

Problem wrastających paznokci?

Unguis incanatus - czyli paznokieć wrastający to stan, w którym paznokieć uszkadza tkankę miękką skóry na skutek czego, w organizmie wyzwalane są mechanizmy obronne. Wrastającym paznokciom zwykle towarzyszy miejscowy stan zapalny oraz silny ból.

Wkręcające paznokcie co to takiego?

Unguis convolutus - paznokieć wkręcający - to niewłaściwy kształt płytki paznokciowej bez obecności stanu zapalnego. Może jednak sprzyjać wrastaniu paznokci, a co za tym idzie rozwojowi stanu zapalnego. Płytka paznokciowa ulega zrolowaniu i może przypominać "dachówkę".

Wrastające paznokcie metody terapii.

Obecnie jedną z najczęściej wybieranych metod korekcji wrastających lub wkręcających paznokci jest aplikacja klamry ortonyksyjnej. Należy jednak na uwadze, że sama aplikacja klamry nie wystarczy. Proces leczenia wrastających paznokci jest powolny i ma na celu wyciągnięcie paznokcia z wału lub też wyprostowanie płytki paznokcia oraz nadanie jej prawidłowego toru wzrostu. Ważne aby zawczasu uświadomić klienta o konieczności odbywania co jakiś czas tak zwanych "zabiegów przypominających", które mają na celu utrzymanie jak najdłużej efektów terapii.

Terapia wrastających lub wkręcających paznokci w gabinecie podologicznym.

Na początku długiej drogi jaką jest terapia wrastających paznokci, specjalista podolog powinien zebrać dokładny wywiad od pacjenta oraz określić plan terapii. W kolejnym etapie należy odpowiednio przygotować stopy do wykonania zabiegu. Podstawą jest odpowiednia dezynfekcja i odświeżenie skóry stóp. Do tego celu doskonale sprawdza się preparat Dezfix od firmy Batavan o zapach zielonej herbaty. Jeśli specjalista stwierdzi obecność stanu zapalnego to konieczne staj się oczyszczenie rany z zastosowaniem preparatu Prontosan spray do przemywania ran. Bardzo ważną częścią efektywnego zabiegu podologicznego jest oczyszczenie wału paznokciowego przy pomocy odpowiednich narzędzi podologicznych. Paznokieć wkręcający bądź wrastający powinien być dokładnie oczyszczony ze wszystkich zrogowaceń znajdujących się w wale paznokciowym. Do tego celu doskonale sprawdza się sonda podologiczna zwana również ekskawatorem. Podcięcie paznokcia i uwolnienie od elementu drażniącego to kolejny etap terapii. W tym celu, podolog stosuje specjalistyczne cęgi do wrastających paznokci. Doskonałą propozycję stanowią tutaj produkty marki PODOLAND: Kolejnym etapem jest aplikacja tamponady wykonanej ze specjalnej gąbki Ligasano, nasączonej żelem Pronosan w o właściwościach przyspieszających gojenie się ran. Takie postępowanie ma na celu odseparowanie paznokcia od wału paznokciowego i zapobieganie dalszemu wrastaniu bądź wkręcaniu paznokcia.

Aplikacja klamry ortonyksyjnej w terapii wrastających paznokci.

Przed dokonaniem aplikacji klamry należy rozważyć, który rodzaj klamry będzie najbardziej odpowiedni. Należy pamiętać, że na przykład klamry trzyczęściowe - Podoklamra zadziała szybciej od pozostałych ale za to wał paznokciowy do jej aplikacji wymaga specjalnego przygotowania. W celu dokonania prawidłowej aplikacji klamry niezbędne są następujące narzędzia podologiczne: Po aplikacji Podoklamry wskazane jest jej przytwierdzenie na łączeniu ramion. Do tego celu najlepiej nadaje się Unguisan Blue light żel, który należy wycisnąć w odpowiedniej ilości a następnie utwardzić światłem blue light. Zastosowanie żelu Unguisan sprawia, że klamra utrzymuje się zdecydowanie dłużej, a niżeli po zastosowaniu akrylu bądź akrylożelu. Obecnie wyjątkowo dużą popularnością wśród podologów cieszy się klamra tytanowa, którą nakleja się na płytkę paznokcia przy pomocy kompozytu a następnie utwardza za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Cechą charakterystyczną klamry tytanowej jest jej szybkie działanie oraz stosunkowo niskie koszty wykonania. Prawidłowa aplikacja klamry tytanowej wymaga aby podolog w swoim gabinecie posiadał:
  • drut tytanowy
  • cęgi do cięcia drutu jak również cęgi do gięcia drutu
  • igłotrzymcz
  • pilnik kątowy
  • bond
  • kompozyt
  • lampę polimeryzacyjną.
Wszystkie te produkty dostępne są w sklepie podologicznym: podoexpert.pl

Kontynuacja terapii wrastających paznokci?

Po zaaplikowaniu klamry, pacjent powinien regularnie odbywać wizyty kontrolne w gabinecie podologicznym. W trakcie takiej wizyty podolog powinien skontrolować stan paznokcia, dokonać jego podcięcia oraz w wypadku konieczności odpowiednio przesunąć klamrę. Na zakończenie terapii, jeśli są wskazania możliwa jest aplikacja klamry retencyjnej, która ma na celu potrzymanie uzyskanego efektu. Kontynuację terapii w domowym zaciszu może stanowić używanie światowej innowacji stworzonej przez firmę Podopharm. Onygen krem doskonale regeneruje łożysko paznokcia oraz wspomaga jego ukrwienie. Wszystko to sprawia, że paznokieć szybciej przyrasta do łożyska. Bardzo ważne jest aby pacjenci, którzy cierpieli z powodu wrastających lub wkręcających paznokci regularnie odwiedzali gabinet podologiczny w celu uniknięcia nawrotu problemu.
''
Podoexpert

Bestsellery