Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Które cęgi do paznokci kupić?

Cęgi do paznokci to podstawowe narzędzie wykorzystywane w gabinecie podologicznym. Dobre cęgi podologiczne umożliwiają precyzyjne skracanie paznokci bez ryzyka ich poszarpania. W sklepach podologicznych można spotkać wiele rodzajów cęgów, dostarczanych przez różnych producentów. Z tego też względu przed zakupem warto dowiedzieć się jaki rodzaj cęgów wybrać i czym dokładnie kierować się kupując cęgi podologiczne do paznokci?

Cęgi do paznokci - zastosowanie?

Cęgi to narzędzia podologiczne, które przeznaczone są do profesjonalnego opracowywania płytki paznokciowej. Dają możliwość skracania paznokci, usuwania elementów drażniących z wałów paznokciowych czy usuwania skórek. Poszczególne rodzaje cęgów różnią się miedzy sobą zarówno kształtem, jak i sposobem wykonania.

Rodzaje cęgów do paznokci dostępne w sklepach podologicznych.

Każdy sklep podologiczny może zaoferować swoim klientom następujące rodzaje cęgów:
  • cęgi boczne (cęgi kątowe) — ich cechą charakterystyczną jest pionowe ustawienie ostrza w stosunku do ramion. Stosując cęgi boczne, specjalista podolog opracowuje płytkę paznokcia wzdłuż linii palców. To z kolei sprawia, że skracanie paznokci jest wyjątkowo proste. Umożliwiają precyzyjne obcinanie paznokci o średniej grubości. Cęgi boczne bardzo często posiadają podwójną sprężynę, która doskonale stabilizuje oraz amortyzuje podczas pracy.
  • cęgi do wrastających paznokci — posiadają przeważnie wąskie i jednocześnie długie ostrze. Umożliwiają precyzyjne wycięcie elementów drażniących z wałów paznokciowych. Przeznaczone do wykonywania trudniejszych zabiegów podologicznych. Cęgi do wrastających paznokci to produkt dedykowany do użytku profesjonalnego.
  • cęgi czołowe — ten rodzaj cęgów posiada ostrze ustawione czołowo. Zazwyczaj ma ono lekko wklęsły kształt oraz zaokrąglone końcówki. W wypadku tego rodzaju cęgów bardzo istotne jest, aby ostrza idealnie schodziły się ze sobą. Taki układ gwarantuje precyzyjną i wygodną pracę. Bardzo często wykorzystuje się je do skracania płytki paznokciowej. Cęgi czołowe bywają stosowane do obcinania paznokci diabetykom.
Rodzaj stosowanych przez specjalistę cęgów do paznokci zależy od indywidualnych preferencji osoby wykonującej zabieg pedicure.

Cęgi do paznokci — z czego są wyprodukowane.

Hurtownia podologiczna Podoexpert posiada w swojej ofercie różnego rodzaju cęgi (cążki do paznokci) wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten jest trwały, a dodatkowo wykazuje odporność na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne jak na przykład środki do dezynfekcji. Cęgi podologiczne to narzędzia wykonane ze stali nierdzewnej, która nadaje się do sterylizacji w autoklawie parowym.

Jak dopasować cęgi podologiczne?

Właściwie dobrane cążki do paznokci to gwarancja wygodnej, szybkiej i przyjemnej pracy. Kupując cęgi należy zwrócić uwagę na ich dobre dopasowanie do dłoni. Zawsze warto wziąć parę modeli w rękę i sprawdzić, czy aby na pewno prawidłowo leżą w dłoni. Źle dobrane cęgi będą niewygodne w użytkowaniu, a praca nimi może wydawać się trudniejsza, przez co zabieg pedicure może trwać dłużej. Na rynku dostępne są cążki z długimi rączkami (dedykowane osobom posiadającym większe dłonie) oraz cążki z krótkimi rączkami (dla osób o mniejszych dłoniach). Ostateczną decyzję o zakupie profesjonalnego produktu, jakim są cążki, powinien podjąć ich późniejszy użytkownik.
''
Podoexpert

Bestsellery