Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jak dbać o frezarkę podologiczną?

Frezarka podologiczna to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu profesjonalnie zajmującego się pielęgnacją stóp. Na rynku dostępne są różne modele frezarek, a przy wyborze frezarki najlepiej korzystać z pomocy doświadczonych sprzedawców. Zakup frezarki z pochłaniaczem pyłu wiąże się z dużym wydatkiem. Z tego też powodu bardzo ważne jest aby sprzęt działał możliwie długo i bezawaryjnie. Tylko właściwie obsługiwana i na bieżąco serwisowana oraz konserwowana frezarka podologiczna umożliwia bezpieczną i bezproblemową pracę. Zaniechanie tych czynności może prowadzić do zmniejszenia skuteczności pochłaniania pyłu lub nawet całkowitej awarii. Z tego względu nasuwa się pytanie: jak dbać o frezarkę podologiczna? jak prawidłowo czyścić frezarkę z pochłaniaczem?

Frezarka podologiczna problemy, a niewłaściwa pielęgnacja?

Profesjonalna frezarka podologiczna stanowi podstawowe narzędzie w pracy podologa. Wysokiej jakości urządzenie to gwarancja komfortu pracy jak również bezpieczeństwa dla pacjenta. Niestety nawet najlepsza frezarka podologiczna może się w szybkim czasie uszkodzić, jeśli nie będzie we właściwy sposób serwisowana. Wśród przyczyn najczęściej występujących awarii urządzeń z pochłaniaczem pyłu upatruje się nieprawidłową pielęgnacje oraz zbyt rzadkie wykonywanie przeglądów.

Nieodpowiednia pielęgnacja frezarki z pochłaniaczem pyłu?

Nieprawidłowa pielęgnacja urządzenia - czyli na przykład brak regularnego czyszczenia może prowadzić do jego przegrzania, czego efektem może być zmniejszenie skuteczności pochłaniania pyłu lub nawet uszkodzenie silnika. Silnik frezarki z pochłaniaczem pyłu to jeden z droższych elementów urządzenia, a jego ewentualna awaria może wiązać się z koniecznością wymiany na nowy, co niestety wiąże się z dużymi kosztami. W efekcie taka sytuacja bardzo często kończy się zakupem nowego urządzenia. Brak wymiany worka lub nieregularna jego wymiana również mogą być przyczyną niewłaściwego działania sprzętu. Worek we frezarce z pochłaniaczem, ma za zadanie gromadzić pył powstający w trakcie wykonywania zabiegu. Brak regularnej wymiany może wiązać się ryzykiem osadzania się drobinek naskórka na innych wrażliwych na pył podzespołach urządzenia. Wszystko to może prowadzić do zatkania frezarki, jej przegrzania, a w konsekwencji do poważnego uszkodzenia.

Jak często czyścić frezarkę z pochłaniaczem?

Regularne czyszczenie frezarki podologicznej to podstawa. Dodatkowo należy pamiętać o wykonywaniu przeglądów okresowych oraz o profesjonalnej konserwacji. Wszystkie te czynności maja na celu maksymalnie przedłużyć żywotność urządzenia, a co za tym idzie zredukować ryzyko wystąpienia ewentualnych awarii. Z tego też względu warto stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi zakupionego sprzętu. Niezależnie od tego czy jest to frezarka podologiczna Gerlach czy też frezarka podologiczna Baehr czy może frezarka Berchtold, wymaga ona codziennego dokładnego czyszczenia. Do tego celu najlepiej stosować sprężone powietrze, które doskonale sprawdza się podczas czyszczenia w zasadzie wszystkich podzespołów wysokiej jakości frezarek. Pozwala ono na szybkie oraz bezproblemowe usunięcie drobinek naskórka powstałego w trakcie wykonywania zabiegu podologicznego. Od czasu do czasu należy również pamiętać o myciu i czyszczeniu jednostki centralnej przy pomocy szmatki nasączonej wodą lub delikatnym środkiem myjącym.

O czym należy pamiętać czyszcząc frezarkę podologiczną?

Regularne czyszczenie urządzenia gwarantuje jego długie i bezpieczne wykonywanie profesjonalnych zabiegów pedicure. Warto pamiętać, że używanie sprężonego powietrza i staranne mycie jednostki centralnej oraz regularne dezynfekowanie rękojeści przedłuża żywotność urządzenia. Przed zakupem frezarki z pochłaniaczem pyłu, należy zwrócić uwagę czy rączkę urządzenia można samodzielnie rozłożyć, wyczyścić, a następnie złożyć bez ryzyka jej uszkodzenia. Możliwość taką daje frezarka podologiczna Berchtold PodoQ 40, dzięki czemu możliwe jest skuteczne wyczyszczenie każdej części z osobna. W tym miejscu należy również wspomnieć o regularnym czyszczeniu, dezynfekcji i sterylizacji stosowanych podczas zabiegów frezów. Ta czynność ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa pracy w gabinecie podologicznym.

Dlaczego warto dbać o frezarkę podologiczną?

Prawidłowa oraz regularna pielęgnacja frezarki z pochłaniaczem stanowi podstawę zachowania właściwej higieny i bezpieczeństwa w gabinecie podologicznym. Regularne czyszczenie i sterylizacja sprzętu w autoklawie parowy zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów związanych z zakażeniami, a co za tym idzie innych powikłań zabiegów wykonywanych w gabinecie podologicznym. Właściwa konserwacja pozwala również, na redukcję kosztów funkcjonowania gabinetu oraz daje możliwość uniknięcia przykrych niespodzianek w postaci awarii urządzenia. Czysta frezarka posiadająca wysokiej jakości pochłaniacz pyłu odwdzięcza się długą sprawną i cichą pracą.
''
Podoexpert

Bestsellery