Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jak dbać o stopy latem?

Jak zadbać o stopy latem?

Lato, słońce ciepłe dni - to wszystko zbliża się wielkimi krokami. Bardzo wielu pacjentów zadaje sobie pytanie jak właściwie pielęgnować stopy w upalne dni? Najlepszą odpowiedzią na zadane pytanie jest: prawidłowa pielęgnacja stóp i paznokci w domu. Należy jednak pamiętać aby wszystko robić z umiarem w myśl zasady "co za dużo to nie zdrowo". Wielu ludzi kupuje w ogólnodostępnych sklepach tarki, pilniki omegi czy pumeksy i codziennie pod prysznicem ściera skórę na stopach aby przywrócić ich estetyczny wygląd. Niektórzy w celu poprawy wyglądu stóp decydują się na użycie skarpetek złuszczających. Zdarza się, że nieświadomi klienci gabinetów podologicznych kupują z różnych źródeł kremy do stóp z bardzo dużą zawartością mocznika co ma negatywny wpływ na skórę stóp. Takie postępowanie sprawia, że skóra włącza mechanizmy ochronne, a to z kolei prowadzi do narastania warstwy rogowej. Konsekwencją jest pojawienie się hiperkeratoz a nawet problemu pękających pięt.

Jak pielęgnować stopy latem? Od czego zacząć?

Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry stóp. Często nieświadomy pacjent nie ma pojęcia, które preparaty są odpowiednie dla jego stóp. W ten sposób może dokonać zakupu kremu do stóp, który będzie powodował różnego rodzaju dolegliwości czy problemy. Z tego względu warto skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem decyzji o zakupie preparatu do pielęgnacji stóp. Podolog, podczas pierwszej wizyty pacjenta w gabinecie powinien, dokładnie ocenić biomechanikę stóp. Na podstawie wyników analizy jest w stanie określić przyczynę ewentualnych problemów i zaproponować sposób ich rozwiązania. Specjalista w ramach porady powinien wskazać jakie zabiegi należy wykonać oraz jakie preparaty do stóp warto stosować w okresie letnim. Wszystko to ma na celu doprowadzenie stóp do ich pierwotnego stanu oraz zmniejszenie ryzyka nawrotu problemu. Należy pamiętać, że gabinety podologiczne oferują różny zakres świadczonych usług, a co za tym idzie nie w każdym gabinecie pacjent może uzyskać potrzebną pomoc. Na przykład osoba z problemem nadmiaru zrogowaciałego naskórka powinna odwiedzić podologa, który zna zasady pracy skalpelem. Profesjonalnie wykonany zabieg podologiczny z zastosowaniem narzędzi podologicznych spowalnia proces narastania zrogowaciałego naskórka. Dodatkowo użycie skalpela zabezpiecza skórę pacjenta przed przegrzaniem, które może być efektem pracy z zastosowaniem frezów. Stopy, po takim zabiegu stają się miękkie i gładkie a efekt będzie widoczny tuż po opuszczeniu fotela podologicznego.

Pielęgnacja stóp latem, po wizycie w gabinecie podologicznym?

Warto zwrócić uwagę, że wizyty u podologa powinny odbywać się systematycznie. Bardzo ważne jest aby przestrzegać zaleceń specjalisty i stosować preparaty do pielęgnacji stóp. Wszystko to ma na celu jak najdłuższe potrzymanie efektów zabiegu podologicznego. Do osiągnięcia sukcesu niezbędne również jest zaprzestanie używania pumeksów tarek i innych przyrządów ścierających naskórek.

Jak pielęgnować stopy latem w domu?

Skóra stóp pozbawiona jest gruczołów łojowych. Ma za to bardzo dużo gruczołów potowych ( na 1cm3 przypada ich aż 600). Prawidłowa pielęgnacja stóp w domu związana jest używaniem odpowiednich kosmetyków nawilżających oraz natłuszczających stopy. Ważne jest aby wybierać preparaty, które szybko się wchłaniają i nie będą utrudniały poruszania się. Do pielęgnacji domowej podolog powinien zalecić (w zależności od diagnozy) krem, który w swoim składzie zawiera maksymalnie 20% mocznika. W domowej pielęgnacji stóp doskonale sprawdzają się preparaty hiszpańskiej marki Lensa dostępne w sklepie podolgicznym podoexpert.pl oraz w dobrych gabinetach podologicznych. Wśród najczęściej polecanych kremów do stóp można wymienić krem z mocznikiem 10% i 20% mocznikiem. Profesjonalne preparaty podologiczne marki Lensa charakteryzują się następującymi cechami:
  • szybko się wchłaniają, nie pozostawiając na skórze tłustej warstwy
  • są bardzo wydajne i łatwe w aplikacji
  • doskonale nawilżają skórę stóp
  • nie powodują podrażnień
  • mogą być stosowane przez diabetyków

Nadpotliwość stóp w lecie? Co stosować?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zgłasza w gabinecie podologicznym problem z nadpotliwością stóp. W tym wypadku z pomocą przychodzą dwa preparaty firmy LENSA, które można nabyć w gabinecie podologicznym.
  • Lensa spray na nadpotliwość - to silny antyperspirant i dezodorant do stóp, który skutecznie zmniejsza pocenie. Preparat nie powoduje zatykanie porów oraz gruczołów potowych. Ma działanie bakteriobójcze dzięki czemu doskonale eliminuje nieprzyjemny zapach. Produkt szczególnie polecany przy dużej nadpotliwości stóp. Zalecany również w przypadku osób uprawiających sporty.
  • Lensa krem na nadpotliwość - to silny krem z funkcją antyperspirantu, który po aplikacji pozostawia skórę miękką i bez uczucia suchości. Kontroluje nadmierną potliwość oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Chroni skórę przed podrażnieniami spowodowanymi zwiększoną nadpotliwością.
Podsumowując, pielęgnacja skóry stóp nie musi być trudna. Wystarczy tylko stosować się do zaleceń specjalistów podologów oraz używać odpowiednio dobrane profesjonalne kosmetyki podologiczne.
''
Podoexpert

Bestsellery