Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jakie dłuto i skalpel w gabinecie podologicznym będzie najlepszy?

Dłuto i skalpel w gabinecie podologicznym stanowią podstawę jego funkcjonowania. Są to niezbędne narzędzia, które podolog wykorzystuje w swojej codziennej praktyce. Zarówno dłuto podologiczne jak i skalpel to produkty medyczne wykonane z wysokiej jakości stali chirurgicznej, która wywołuje reakcji alergicznych. Sklep podologiczny Podoexpert w swojej ofercie posiada szeroki wybór akcesoriów podologicznych. Dłuta oraz skalpele dostępne są w różnych kształtach oraz rozmiarach. Kształt narzędzi podologicznych determinuje ich późniejsze zastosowanie.

Dłuto podologiczne First blades najczęściej wybierane?

Hurtownia podologiczna oferuje najwyższej jakości dłuta podologiczne First blades. Klienci naszego sklepu najchętniej kupują dłuta w rozmiarze 1, 2 bądź 3, które znajdują zastosowanie w przypadku usuwania niewielkich zmian na stopach. Pozostałe rozmiary sprzedają się w mniejszym stopniu, gdyż przeznaczone są do opracowywania bardziej rozległych problemów. Specjalnie wyprofilowane ostrza mają za zadanie ułatwiać pracę w gabinecie podologicznym (podczas na przykład usuwania hiperkeratoz czy też odcisków ze stóp). Sklep podologiczny Podoexpert posiada w ofercie następujące rodzaje dłut podologicznych:

Skalpele podologiczne Swann-Morton.

To narzędzia podologiczne o całkowicie odmiennym zastosowaniu niż dłutka podologiczne. Wykorzystywane są do szybkiego i precyzyjnego usuwania zrogowaciałego naskórka. Skalpel podologiczny to narzędzie jednorazowe, które nie może być sterylizowane. Skalpele występują w dwóch formach.
  • pierwszy rodzaj to jednorazowe ostrza (końcówki) przyczepiane do uchwytu. Pakowane w osobne blistry (opakowanie zbiorcze 100 szt) i dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie wielkości i kształtu do własnych potrzeb. Końcówki mocuje się do odpowiednich uchwytów. Po zakończonej pracy końcówki należy zdjąć, a następnie umieścić w specjalnych opakowaniach przeznaczonych do bezpiecznej utylizacji. Do tego celu stosuje się również dedykowane pojemniki do zdejmowania dłut oraz skalpeli. Gwarantują one bezpieczne usunięcie końcówki z uchwytu.
  • drugi rodzaj stanowią skalpele jednorazowego użytku z plastikową rączką. Dostępne są one w podobnej cenie do produktu jakim są końcówki jednorazowe. Sprzedawane są w postaci sterylnie zapakowanego, gotowego do użycia narzędzia podologicznego. Po zastosowaniu cały skalpel powinien być umieszczony w czerwonym pojemniku na odpady medyczne, a następnie zutylizowane. Ten rodzaj skalpela jest bezpieczniejszy w użytkowaniu, gdyż nie wymaga zakładania ani zdejmowania ostrza. Eliminowane jest w ten sposób ryzyko skaleczenia się przez użytkownika.
Rodzaje ostrzy do skalpeli jakie oferuje hurtownia podologiczna Podoexpert:

Uchwyt do dłutka i do skalpela podologicznego?

Wszystkie uchwyty do których montuje się dłuto i skalpel w gabinecie podologicznym to akcesoria podologiczne wielokrotnego użytku. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej dzięki czemu zachowują swoje właściwości przez długi czas. Wykazują odporność na sterylizację oraz na kontakt z środkami dezynfekcyjnymi. Dodatkowo w dużej mierze są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Dłuto i skalpel w gabinecie podologicznym - różne uchwyty

Na rynku podologicznym dostępne są dwa rodzaje uchwytów do dłutek i skalpeli, które różnią się miedzy sobą sposobem montażu ostrzy. Uchwyty okrągłe First Blade oferowane przez nasz sklep podologiczny charakteryzują się uniwersalnym montażem, dzięki czemu można je używać zarówno do dłut jak i do skalpeli (o różnych rozmiarach). W tym wypadku montaż ostrza odbywa się przez jego dokręcenie i jednoczesne zaciśnięcie na przedniej części uchwytu. Sposób montażu jest szybki prosty i wygodny w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo zaletą jest fakt, że ten rodzaj uchwytu doskonale współpracuje z pudełkami do zdejmowania dłutek oraz skalpeli, dzięki czemu demontaż dłuta jest wyjątkowo bezpieczny. Płaski system montażu ostrzy nie wymaga od użytkownika ich dokręcania. Tego rodzaju uchwyty posiadają wyprofilowaną część, która idealnie pasuje do jednorazowej końcówki i umożliwia jej błyskawiczny montaż. Dodatkowo płaska powierzchnia uchwytu zapewnia bezproblemową zmianę końcówki na inny rozmiar, a specjalny sposób mocowania gwarantuje stabilne osadzenie. Dopracowana konstrukcja sprawia, że pomiędzy uchwytem, a ostrzem nie występują luzy, które mogłyby niekorzystnie wypływać na bezpieczeństwo pracy w gabinecie podologicznym. Solidny uchwyt ma jednak swoje wady. Aby skutecznie zdejmować ostrza, należy zastosować odpowiednią technikę. W tym wypadku z pomocą przychodzą pojemniki do zdejmowania jednorazowych ostrzy, które umożliwiają zamknięcie ostrej końcówki w ich wnętrzu i jednocześnie zapewniają płynne jej zdjęcie bez ryzyka zacięcia.

Jak bezpiecznie zdejmować dłutka z uchwytu?

Warto pamiętać, że zarówno skalpele, jak i dłuta podologiczne to narzędzia jednorazowe. Nie wolno ich sterylizować. Po zakończonym zabiegu powinno się je umieścić w odpowiednim pojemniku na odpady medyczne. Kwestię tę rozwiązuje specjalny pojemnik do zdejmowania dłutek i skalpeli. Umożliwia on łatwe, a przede wszystkim bezpieczne usunięcie ostrza z uchwytu i umieszczenie w bezpiecznym opakowaniu.
''
Podoexpert

Bestsellery