Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jakie są podstawowe narzędzia podologiczne?

Skompletowanie odpowiedniego wyposażenia gabinetu podologicznego jest bardzo ważne. Cążki do skórek, kleszcze do cięcia drutu czy akcesoria do pedicure to tylko kilka z podstawowych elementów, które muszą znaleźć się w każdym gabinecie podologa. Bez nich niemożliwe jest przeprowadzenie specjalistycznych zabiegów, dlatego warto wiedzieć, w jakie narzędzia powinien być wyposażony gabinet podologiczny.

Podstawowe wyposażenie każdego gabinetu podologicznego

Narzędzia podologiczne, takie jak cęgi do wrastających paznokci czy kleszcze do formowania drutu muszą być wykonane zgodnie ze sztuką rzemiosła. Oznacza to, że są zrobione ze stali chirurgicznej, co pozwala na ich sterylizację i dezynfekcję. Dzięki temu w gabinecie jest zapewniony wysoki poziom higieny oraz bezpieczeństwo. To przekłada się również na dużą trwałość narzędzi i długą żywotność.

Jakie narzędzia znajdują się w podstawowym wyposażeniu gabinetu podologicznego?

  1. Cążki do skórek – to profesjonalne, precyzyjne narzędzia, które wyróżniają się dobrą ostrością. Przeznaczone są do oczyszczania skórek w trakcie zabiegów podologicznych, a także zabiegów pedicure. Idealnie sprawdzają się do usuwania nawet bardzo drobnych zrogowaceń.
  2. Cęgi boczne do wrastających paznokci – tego rodzaju narzędzia są stworzone do radzenia sobie z problemem wrastających paznokci. Z ich pomocą podolog może prawidłowo przeprowadzić zabieg usuwania wrastających paznokci, a także przygotować paznokieć do kolejnych działań.
  3. Cęgi czołowe – wyróżniają się specyficzną budową; mają wklęsłe, zaokrąglone ostrze, które doskonale radzi sobie ze skracaniem paznokci u stóp. Są wykorzystywane również w przypadku terapii wrastających paznokci. Gwarantują precyzyjne cięcie, nawet podczas skracania grubych paznokci.
  4. Cęgi do cięcia i gięcia drutu – przeznaczone są do wyginania drutu ortonyksyjnego oraz do formułowania różnego rodzaju klamer. Przydają się podczas takich zabiegów jak zakładanie klamry ortonyksyjnej i wyróżniają się wyjątkowo ostrym, hartowanym ostrzem.
  5. Dłuto podologiczne – to narzędzie stworzone do opracowania drobnych zmian skórnych, takich jak odciski czy brodawki wirusowe. Kwalifikuje się jako produkt medyczny specjalnego zastosowania.
  6. Drut podologiczny – przeznaczony jest do klamer ortonyksyjnych i służy do ich samodzielnego kształtowania. Ma zastosowanie w przypadku korekcji wrastających paznokci na palcach stóp. Stanowi alternatywę dla zabiegu chirurgicznego.
  7. Hak do klamer – certyfikowany hak do klamer służy do skręcania elementu łączącego c w klamrach drutowych trzyczęściowych typu Podoklamra. Jest niezbędnym wyposażeniem każdego gabinetu podologicznego, który wykonuje zabiegi związane z wrastającymi paznokciami.
  8. Igłotrzymacz – to profesjonalne narzędzie podologiczne ma zastosowanie podczas zakładania klamer. Charakteryzuje się precyzyjnym działaniem, pewnie trzyma i dobrze skręca drut.
  9. Kostka Arkady – to zestaw narzędzi medycznych przeznaczonych do terapii wrastających paznokci. W skład kompletu wchodzi m.in. zestaw manipulatorów, komplet kulek, kosmetyki Arkada (bezwonny liquid, serum kolagenowe, puder akrylowy) oraz DVD ze szkoleniem multimedialnym.

Podsumowanie

Chcesz zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia podologiczne i wyposażyć swój gabinet w profesjonalny sposób? Nasz internetowy sklep podologiczny dostarcza szeroką ofertę różnego rodzaju narzędzi. W asortymencie znajduje się m.in. frezarka podologiczna, serum Arkada, kosmetyki Onygen czy cążki do skórek. Postaw na specjalistyczne produkty ze sprawdzonego sklepu – zapraszamy na zakupy wszystkich specjalistów z branży podologicznej i kosmetycznej!  
''
Podoexpert

Bestsellery