Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jakie kapturki do pedicure wybrać?

Kapturki do pedicure są niezbędne, jeśli zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem frezarki. Co niezwykle istotne ich powierzchnia ścierna może się różnić. W związku z tym, te z delikatniejszą gradacją będą sprawdzały w pielęgnacji stóp osób z bardziej wrażliwą i płytko ukrwioną skórą, gdy trzeba zachować szczególną ostrożność. Wielu podologów takie delikatne kapturki do frezarki stosuje w pielęgnacji stopy cukrzycowej, która wymaga szczególnej uwagi, bo bardzo łatwo można doprowadzić do zranienia.

Jakie kapturki do pedicure najlepiej wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby pasowały do urządzenia, z jakiego korzysta się w swojej codziennej pracy. Zwykle jest to oczywiste, kapturki podologiczne mają najczęściej taki sam rozmiar. Problem może pojawić się w przypadku niektórych urządzeń i kapturków sprowadzanych z zagranicy. W gabinecie podologa muszą znajdować się kapturki do pedicure o różnej ziarnistości — gradacji, najlepiej w większej ilość. W ten sposób można łatwo dopasować odpowiedni wariant dla danego klienta.

W jakim celu używa się kapturków ściernych do pedicure?

Z ich pomocą można w łatwy sposób, a jednocześnie delikatny i stanowczy, usunąć nagromadzony na stopach zrogowaciały naskórek. Tworzy on mało estetyczne przestrzenie przede wszystkim na piętach, ale również na brzegach palców i na podeszwie stóp w postaci nagniotków. Z pomocą zamontowanego kapturka ściernego do frezarki, można łatwo doprowadzić stopy do pięknego wyglądu. Jednak co istotne, przede wszystkim zadbać o ich zdrowie.

Jakie kapturki pedicure są polecane przez fachowców?

Zdaniem wielu specjalistów na specjalną uwagę zasługują kapturki do pedicure Lucas. Znaczenie ma oczywiście stopień gradacji, który warunkuje to, jak skutecznie będzie usuwany zrogowaciały naskórek. Należy jednak również zwrócić uwagę na jakość wykonania.  W przypadku gabinetu podologicznego zużywanie kilku słabej jakości kapturków na jednego klienta nie będzie opłacalnym rozwiązaniem. Dobrze, jeśli jeden produkt poradzi sobie z całą pracą. Oczywiście warto pamiętać, że jest to element jednorazowy. Kapturki Lucas wyróżniają się wysoką jakością i można z ich pomocą przeprowadzić nawet najtrudniejszy zabieg.

Kapturki do paznokci i inne narzędzia podologiczne

To również są narzędzia jednorazowe, w związku z tym kapturek może okazać się tańszą opcją niż przekazywanie każdemu klientowi pilnika. - Warto jednak uważać z kapturkami przy delikatnych i cienkich paznokciach. Wówczas niezbędne będą inne akcesoria podologiczne, które oferuje profesjonalny sklep podologiczny. W takich sytuacjach konieczne jest bardzo ostrożne i metodyczne działanie, a czasem przeprowadzenie nawet kilku mniej intensywnych zabiegów. Gabinet musi być wyposażony w wysokiej jakości narzędzia podologiczne, które można z powodzeniem sterylizować w autoklawie. W ten sposób można zapewnić klientom wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto stawiać na sprzęt i akcesoria pochodzące od sprawdzonych producentów i zaufanego sprzedawcy.
''
Podoexpert

Bestsellery