Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Poznaj zastosowanie produktów podologicznych Lensa

Profesjonalne produkty do zabiegów na stopach LENSA.

Preparaty do stóp hiszpańskiego producenta firmy Lensa znajdują zastosowanie podczas wykonywania róznego rodzaju zabiegów na stopach w profesjonalnych gabinetach podologicznych. Właściwy dobór produktów użytych podczas zabiegu sprawia, że jego efekty są wysoce zadowalające. Preparaty do stóp firmy Lensa doskonale sprawdzają się zarówno w gabinetach podologicznych (pojemności profesjonalne - 500 ml) jak i w pielęgnacji domowej (pojemności detaliczne - 60 ml). Profesjonalne kosmetyki do stóp firmy Lensa są nowością na rynku polskim. Dostępne są w naszym sklepie podologicznym oraz w dobrych gabinetach podologicznych.

Pierwsze zastosowanie produktów do stóp Lensa.

Osoby ze skłonnością do alergii przed pierwszym zastosowaniem preparatów Lensa powinny sprawdzić czy nie wystąpi u nich odczyn alergiczny. W tym celu niewielką ilość produktu, który ma być stosowany, należy wmasować w jedno miejsce na dłoni i zaobserwować czy nie zaczyna pojawiać się zaczerwienienie czy też swędzenie. Przy braku objawów reakcji alergicznej produkt można zastosować zgodnie z jego przeznaczeniem.

Produkty na nadpotliwość stóp marki Lensa.

Jest silnym antyperspirantem do stóp. Wyjątkowo skutecznie redukuje pocenie, przy czym nie zatyka porów ani gruczołów potowych. Ma działanie bakteriobójcze, dzięki czemu efektywnie usuwa nieprzyjemne zapachy. Balensa spray polecany jest dla pacjentów skarżących się na dużą napotliwość stóp bądź też dla osób intensywnie uprawiających różnego rodzaju sporty. Substancję aktywną stanowią sole glinu, które mają za zadanie zmniejszać pocenie oraz działać przeciwbakteryjnie. Preparat dostępny jest w formie spray, który należy rozpylać w pozycji pionowej na czystą osuszoną skórę stóp. Belensa spray należy stosować codziennie przez około tydzień. Następnie w razie potrzeby. Sprayu Belensa nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia. Dezodorant do stóp w postaci kremu z dodatkową funkcją antyperspirantu. Stosowany na skórę, daje wrażenie miękkości oraz zmniejsza uczucie suchości. Belensa dezodorant w kremie, doskonale kontroluje nadmierną potliwość oraz redukuje nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo pełni chroni przed wystąpieniem podrażnień na skutek nadmiernej potliwości. Produkt jest polecany do stosowania u pacjentów, u których nadmierne pocenie może powodować powstawanie problemów na skórze takich jak maceracja naskórka, zaczerwienienie czy podrażnienie. Substancję aktwyną stanowią sole glinu, które zminiejszają pocenie oraz mają działanie antybakteryjne. Dodatkowo krem wzbogacono o peptydy i aminokwasy z jęczemiania o działaniu łagodzącym i redukującym zaczerwienienia skóry. Belensa dezodorant w kremie należy wmasować w stopę aż do całkowitego wchłonięcia. Produkt powinno stosować się minimum raz na dzień w trakcie pierwszych tygodni terapii. Po tym czasie używać w razie potrzeby. Stosowanie ciągłe przedłuża trwałość uzyskanych efektów. Dezodorant w kremie może być stosowany przez dzieci po ukończeniu 7 roku życia. Dla uzyskania lepszych efketów można jednocześnie stosować Belensa dezodorant w kremie oraz Belensa spray na nadpotliwość.

Kremy do stóp z mocznikiem 10%, 20% i 30% Lensa.

  • Krem do stóp z mocznikiem 10% Lensabel H10 60ml i 500ml
Krem o silnych właściwościach nawilżających oraz regenerujących. Polecany do stosowania na cienką i wysuszoną skórę ze skłonnością do występowania pęknieć. Wyjątkowo polecany dla osób cierpiących z powodu pękających pięt. Krem Lensabel H10 może być stosowanydo każdego rodzaju skóry, również skóry delikatnej i wrażliwej. Preparat może być stosowany przez diabetyków. Krem posiada bogatą kompozcyję skłądników aktywnych. Zawiera między innymi kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej, 10% mocznika, ekstrakt z Cantella Asiatica, D-panthenol probiotyki oraz peptydy i aminokwasy jęczmienia. Krem z 10% mocznikiem należy rozprowadzić na czystej osuszonej skórze i zaczekać do całkowitego wchłonięcia. Aby uzyskać lepsze efekty, w trakcie pielęgnacji domowej stosować 2 razy dziennie. Produkt dostępny jest w dwóch pojemnościach:
  • Krem do stóp z mocznikiem 20% Lensabel H20 60ml i 500ml
Krem z 20% mocznikiem charakteryzuje się silnymi właściwościami nawilżającymi. Dodoatkowo ma łagodne działanie keratolityczne. Zabepiecza stopy przed powstawaniem modzeli i hiperkeratoz. Zmniejsza szorstkość grubej skóry na piętach. Regularne używanie kremu zawierającego 20% mocznika sprawia, że stopy są właściwie nawilżone oraz nabierają elastyczności w miejscach, gdzie skóra jest zrogowaciała. Krem może być stosowany przez osoby chorujące na cukrzycę. Krem Lensabel H20 w swoim składzie zawiera kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej, hialuron o niskiej masie cząsteczkoej, mocznik w stężeniu 20% oraz wyciąg z Cantella Asiatica. Produkt należy nanieść na czystą, osuszoną skórę stóp i dokłanie rozprowadzić. Zaczekać aż produkt całkowicie się wchłonie. Stosować dwa razy dziennie. Nie należy stosować kremu między palcami stóp. Krem można zakupić w dwóch pojemnościach:
  • Krem do stóp z mocznikiem 30% Lensabel K30 60 ML
Krem Lensabel K30 dedykowany jest do terapii obszarów hiperkeratotycznych, odcisków czy modzeli. Jego działanie opiera się na zmniejszeniu i usunięciu komórek warstwy rogowej naskórka. Ze względu na zastosowane składniki krem nie pozostawia tłustej warstwy po użyciu. Po osiągnięciu satysfakcjonujących efektów warto stosować krem z 20% mocznikiem jako kontynuację terapii. Dzięki takiem postępowaniu miejsce poddawane terapii jest właściwe nawilżone przez długi czas. Krem z mocznikiem w stężeniu 30% znajduje zastosowanie w leczeniu łuszczycy odwróconej dłoniowo-podeszwowej. Nadaje się również to terapii okluzyjnej oraz do zmiękczania paznokci. Preparat nie powinien być stosowany przez diabetyków. Producent firma Lensa w kremie Lensabel K30 zawarł mocznik w stężeniu 30%, 6% kwas mlekowy oraz 2% kwas salicylowy. Krem należy rozprowadzić na czystej, osuszonej skórze i wmasować do całkowitego wchłonięcia. Krem stosować tylko na obszar hiperkeratotyczny, modzele czy odciski. Najlepsze efekty uzyskiwane są przy stosowaniu dwa razy na dzień. Pod nazorem specjalisty podologa możliwe jest używanie kremu pod okluzją. Kremu Lensabel K30 nie należy stosować na skórę cienką oraz między palce. Produkt Lensabel K30 krem z mocznikiem 30% dostępny jest tylko w opakowaniu 60ml. Spray o właściwościach relaksacyjnych do stóp. Daje uczucie natychmiastowego chłodu na stopach. Spray Relaxbel posiada wyjątkowo bogatą kompozycję ekstraktów roślinnych, które mają za zadanie poprawiać elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukować ryzyko wystąpienia żylaków. Produkt przeznaczony dla osób cierpiących z powodu obrzęków czy też uczucia cięzkich nóg. Idealnie sprawdza się zarówno na początku jak i na koniec wizyty w gabinecie podologicznym. Zapewnia odprężenie dla stóp. Substancje aktywne znajdujące się w Sprayu do stóp Relaxbel to hamamelis, ekstrakt z nagietka, ekstrakt z rumianka, ekstrakt z kasztanowca oraz arnika. Spray do stóp należy rozpylać na stopy trzymając opakowanie w pozycji pionowej. Stosować przynajmniej raz dziennie. Krem relaksujący do stóp o pojemności 60ml w swoim składzie posiada 5 ekstraktów roślinnych bogatych w witaminę P. Składniki te mają za zadanie dawać odczucie świeżości oraz relaksu stopom. Produkt nadaje się do wykonywania delikatnego masażu stóp mającego na celu poprawę krążenia krwi w stopach oraz zmniejszenie obrzęków.  Relaxbel krem do stóp ma działanie łagodzące w zespołach bólowych spowodowanych przez paluch koślawy, palec krawca itp. Krem może być stosowany na zakończenie zabiegu podologicznego w gabinecie. W kremie relaksującym do stóp można znaleść następujące składniki: hamamelis, wyciąg z nagietka, wyciąg z rumianku, wyciąg z kasztanowca oraz arnikę. Krem do stóp Relaxbel 60 ml należy rozprowadzić na stopach w czasie masażu stóp. Masaż prowadzić do całkowitego wchłonięcia preparatu. W warunkach domowych najlepiej stosować raz dziennie za zakończenie dnia.
''
Podoexpert

Bestsellery