Berchtold Fotel podologiczny Podo Easy
Podoexpert

Najnowsze trendy w designie foteli podologicznych: Styl i funkcjonalność

Fotel podologiczny to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu podologicznego. W dzisiejszych czasach nawet podstawowe modele posiadają  nowoczesne wzornictwo oraz dużą funkcjonalność. Dzięki temu starannie dobrany fotel podologiczny elektryczny jest w stanie sprostać wymaganiom zarówno dużych klinik podologicznych, jak i małych gabinetów.

Lepszej jakości fotel posiada zazwyczaj wysokiej jakości zabudowany silnik elektryczny

W pełni zabudowany jest również mechanizm sterujący. To znacząco ułatwia utrzymanie urządzenia w należytej czystości. Dobry fotel do pedicure jest w stanie podnieść ciężar od 150 do 200 kg. Posiada również precyzyjne sterowanie — zwykle przy pomocy pilota ręcznego (opcjonalnie nożnego — często za dodatkową opłatą). Fotel dla podologa zwykle ma regulowane podnóżki z możliwością zablokowania w odpowiedniej pozycji. Duża część foteli posiada również funkcję rozłożenia do pozycji leżącej, co daje możliwość szerszego ich wykorzystania. Fotel zabiegowy zwykle obity jest wysokiej jakości materiałem (Sky) dostępnym w kilku lub nawet kilkunastu kolorach. Dobrej jakości Skay to gwarancja długiej i bezproblemowej eksploatacji.

Funkcjonalne fotele podologiczne, jakie powinienny mieć cechy?

Profesjonalny fotel do gabinetu podologicznego powinien dawać możliwość precyzyjnej regulacji wysokości siedziska. Unoszone jest ono z zastosowaniem elektrycznego siłownika (lub siłownika hydraulicznego — fotel podologiczny hydrauliczny). Doskonale, jeśli siedzisko daje się nisko opuścić. W sposób znaczący ułatwia to zajęcie odpowiedniej pozycji przez pacjenta. Dla specjalisty od stóp z kolei bardzo istotna jest maksymalna wysokość, na której może wykonywać swoją pracę.

Regulowane podnóżki to inna z funkcji, w którą powinien być wyposażony fotel zabiegowy.

Podnóżek to miejsce pracy podologa i odgrywa istotną rolę w trakcie wykonywania zabiegów pedicure. Zastosowanie gazowych siłowników umożliwia precyzyjne ich pochylenie i pozostawienie w optymalnej pozycji roboczej. Podnóżki powinny mieć możliwość rozsuwania na zewnątrz. Funkcjonalny fotel do pedicure pozwala na regulację oparcia, jak i podłokietników. W niektórych modelach można spotkać podłokietniki, które automatycznie dostosowują się do aktualnej pozycji oparcia oraz dodatkowo dają się podnosić. Wszystko to ma na celu komfortowe zajęcie pozycji na fotelu przez pacjenta.

Fotel Berchtold Podo Easy — styl i funkcjonalność?

Berchtold Podo Easy to najlepiej sprzedający się model niemieckiego producenta. Posiada liczne cechy, które plasują go w ścisłej czołówce foteli podologicznych dostępnych na rynku.

Fotel zabiegowy Berchtold Podo Easy zalety:

  • unikalna, stabilna konstrukcja, która gwarantuje komfortowe użytkowanie w każdej pozycji,
  • precyzyjna regulacja nachylenia oparcia oraz siedziska
  • ręczna regulacja podnóżków — możliwość ustawienia w dogodnej pozycji przy pomocy siłownika gazowego
  • fotel wyposażono w wysokiej jakości koła, które dają możliwość bezproblemowego przemieszczania,
  • pilot nożny z licznymi funkcjami oraz możliwością zapisania ulubionych pozycji,
  • udźwig do 175 kg w każdej pozycji,
  • wysokiej jakości, łatwy w czyszczeniu Skay (dostępny w 38 kolorach i różnych konfiguracjach),
  • wyprodukowany w Niemczech,
  • funkcja self – repair — możliwość samodzielnej wymiany części (bez konieczności wzywania serwisu),
  • duża dostępność części zamiennych.

Jakie są trendy w designie foteli podologicznych?

Producenci foteli podologicznych prześcigają się w pomysłach, które mają na celu poprawę wyglądu poszczególnych egzemplarzy. Niektórzy na przykład stosują drewniane elementy dekoracyjne, które dodatkowo pokrywają bezbarwnym lakierem (model Ruck). To sprawia, że element wygląda schludnie i zyskuje odporność na środki dezynfekcyjne. Inne firmy oferują możliwość łączenia dwóch kolorów tapicerki, dzięki czemu fotel idealnie wkomponowuje się w kolorystykę wnętrza (fotel podologiczny Baehr, fotel podologiczny Berchtold).

Pozostałe firmy kładą duży nacisk na futurystyczny wygląd?

Dzięki temu fotel wygląda doskonale, ale przy okazji cierpią na tym jego właściwości użytkowe. Jednym z trendów w designie foteli podologicznych jest również stosowanie różnego typu podłokietników. Niektóre modele posiadają ładnie wyglądające podłokietniki wykonane z drewna. Całość prezentuje się doskonale, jednak oferuje ograniczony komfort dla pacjentów.

Jak fotel zabiegowy wpływa na odbiór gabinetu podologicznego przez pacjentów?

Należy pamiętać, że wystrój gabinetu podologicznego ma duże znaczenie. Wpływa on na jego późniejsze postrzeganie przez pacjentów. Fotel podologiczny, który zazwyczaj stoi w centralnej części gabinetu, buduje jego obraz w oczach pacjenta. Jeśli wygląda profesjonalnie, a dodatkowo jest jeszcze wygodny oraz estetyczny to, wpływa pozytywnie na ocenę usług wykonywanych przez podologa.

Powiązane wpisy