Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
Profesjonalne kosmetyki do stóp marki podopharm

Przewodnik po produktach Podopharm – wybór odpowiednich rozwiązań dla Twojej praktyki

Podopharm to polska marka profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji stóp. Preparaty tego producenta znajdują zastosowanie w terapiach różnych problemów pojawiających się na stopach. Aktualnie firma wywodząca się z Kielc jest liderem wśród profesjonalnych marek podologicznych a jej produkty dostępne są w wielu krajach. Podopharm w swojej ofercie posiada cztery linie produktowe:

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki?

Kosmetyki marki Podopharm dostępne są w dobrych gabinetach podologicznych, które specjalizują się w kompleksowym rozwiązywaniu problemów pojawiających się na stopach. Bardzo często kosmetyki do stóp kieleckiej marki są stosowane jako kontynuacja domowa zapoczątkowanej przez podologa terapii. Sprzedaż hurtowa produktów prowadzana jest również przez internetowy sklep podologiczny.

Skuteczna terapia onycholizy - Onygen krem.

Onycholiza - to odwarstwienie płytki paznokciowej od łożyska. Problem bardzo często występuje wśród pacjentów gabinetów podologicznych. Doskonałym rozwiązaniem stosowanym w tej przypadłości jest Onygen krem Podopharm, który w swoim składzie zawiera siarę bydlęcą z 40% tłuszczem (colostrum) oraz około 250 innych substancji aktywnych. Jest to produkt o innowacyjnej, opatentowanej recepturze. Jego stosowanie ma na celu poprawę wzrostu paznokcia oraz przyspieszenie regeneracji łożyska. Producent zaleca, aby stosować Onygen krem dwa razy dziennie. Produkt najlepiej używać rano i wieczorem. Zaobserwowano, że lepsze efekty uzyskują pacjenci, którzy stosują prepart pod okluzję na noc. Krem Onygen może być stosowany przez diabetyków.

Najlepszy produkt Podopharm do walki z brodawkami na stopach?

Brodawki na stopach (potocznie zwane kurzajkami) to bardzo częsty problem, z którym pacjenci zgłaszają się do specjalistycznych gabinetów podologicznych. Wywoływane są przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV (HPV1 i HPV2), który bardzo często obserwowany jest u osób z obniżoną odpornością bądź, też z nie w pełni rozwiniętym układem immunologicznym.

Skuteczna terapia kurzajek? Verru Shot Acid Liquid?

Polski producent marka Podopharm do walki z kurzajkami oferuje preparat Verru Shot Acid Liquid. Produkt w swoim składzie zawiera kwas chlorooctowy. Z tego względu może być używany wyłącznie przez doświadczonych, przeszkolonych specjalistów od pielęgnacji stóp. Zastosowanie preparatu polega na jego miejscowej aplikacji na skórę zajętą przez brodawkę. Na zmienione chorobowo miejsce następnie należy zastosować opatrunek okluzyjny. Warto pamiętać, że po aplikacji produktu Verru Shot Acid Liquid pacjent powinien zakupić dedykowaną Pastę Verru Immuno. Produkt stanowi kontynuację terapii w warunkach domowych. Posiada właściwości regenerujące, antyseptyczne, łagodzące oraz kondycjonujące. Pastę należy stosować dwa razy dziennie - rano oraz wieczorem.

Skuteczne preparaty na wrastające paznokcie?

Wrastanie paznokci w wał to kolejny problem, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetów podologicznych. U podłoża tej jednostki chorobowej leży wbijanie się płytki paznokciowej w tkankę okalającą, co z kolei może powodować silne dolegliwości bólowe lub nawet prowadzić do pojawienia się stanu zapalnego. Wśród przyczyn problemu upatruje się niewłaściwe obcinanie paznokci, źle dobrane obuwie, otyłość, nadmierną potliwość oraz urazy mechaniczne.

Fluid na wrastające paznokcie Podopharm.

W swojej ofercie firma Podopharm posiada preparat specjalnie dedykowany do problemu wrastających paznokci - Fluid na wrastające paznokcie. Produkt zawiera liczne olejki o potwierdzonym dobroczynnym działaniu. Można tutaj wyróżnić olejek z drzewa herbacianego, olejek goździkowy, olejek konopny, olejek lawendowy oraz olejek z mięty pieprzowej. Substancje te nadają mu właściwości dezynfekujące, zmiękczające oraz łagodzące. Wszystko to sprawia, że Fluid na wrastające paznokcie wykazuje dużą skuteczność i jest chętnie stosowany przez pacjentów gabinetów podologicznych. Warto również pamiętać, że produkt mogą stosować osoby chorujące na cukrzycę.

Jaki preparat stosować na grzybicę paznokci?

Grzybica paznokci to dolegliwość, z którą pacjenci zgłaszają się do gabinetów podologicznych. Problem ten bywa bardzo często bagatelizowany przez lekarzy dermatologów. Skuteczne leczenie grzybicy paznokci należy zawsze rozpocząć od dokładnego oraz systematycznego oczyszczania paznokci zmienionych chorobowo. Dodatkowo bardzo często specjaliści od pielęgnacji stóp polecają stosowanie produktów o działaniu przeciwgrzybiczym.

Mykostatyczna Tinktura czy Olejek Mykobooster?

Dużą skuteczność w walce z grzybicą paznokci wykazuje Mykostatyczna Tinktura. Jest to preparat, który w swoim składzie zawiera wodę srebrną, wodę miedzianą, ekstrakt z prawoślazu, tymianku, szałwii oraz kompleks mykostatyczny. Składniki obecne w kosmetyku nadają mu właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Mykostatyczna Tinktura należy stosować dwa razy dziennie na uprzednio oczyszczone paznokcie. Bardzo często bywa również stosowany inny produkt marki - olejek Mykobooster. Produkt w swoim składzie zawiera liczne naturalne olejki: z drzewa herbacianego, goździkowego, oregano czy CBD. Składniki te nadają preparatowi doskonałe właściwości antybakteryjne oraz grzybobójcze. Mykobooster należy stosować na oczyszczone paznokcie przez okres kilku miesięcy.

W naszym artykule przestawiliśmy tylko niektóre z gamy produktów Podopharm.

Nasze opracowanie ma na celu wspierać specjalistów od pielęgnacji stóp w doborze odpowiedniego produktu do konkretnego problemu. Wszystkie kosmetyki to doskonałe produkty o naukowo dobranym składzie oraz potwierdzonym skutecznym działaniu. Zalecane są jako kontynuacja terapii domowej dla pacjentów gabinetów podologicznych.
''
Podoexpert

Bestsellery