Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
fotel podologiczny antracytowy

Praktyczne wskazówki dotyczące konserwacji i czyszczenia fotela podologicznego

Fotel podologiczny to profesjonalne narzędzie, które pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu każdego profesjonalnego gabinetu pielęgnacji stóp. Bardzo ważne jest, by zapewniał on odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo pacjentom. Dobry fotel podologiczny będzie służył przez długi czas. Aby utrzymać go w doskonałym stanie oraz zachować jego walory estetyczne należy o niego odpowiednio dbać. Z tego też względu postaramy się przedstawić praktyczne wskazówki dotyczące konserwacji i czyszczenia fotela podologicznego. Zapoznając się z treścią artykułu, dowiesz się jak zadbać o swój sprzęt, aby służył Ci przez wiele lat.

Jak konserwować fotel podologiczny?

Nowoczesne fotele podologiczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wymaganą konserwację ograniczyć do minimum oraz zapewnić bezproblemowe użytkowanie przez długi okres. Warto pamiętać, że wszystkie czynności konserwacyjne przy fotelu powinny być wykonywane przez przeszkolony do tego celu personel. Zawsze należy mieć na uwadze, by czynności konserwacyjne wykonywać, gdy fotel odłączony jest od zasilania.

Czyszczenie fotela podologicznego - jak robić to prawidłowo?

Każdy fotel podologiczny (zwany również fotelem do pedicure) przed ponownym zastosowaniem powinien zostać wyczyszczony. W trakcie czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę, aby dokładnie usunąć wszystkie ślady płynów fizjologicznych pozostałe po poprzednim pacjencie. Na szczególną uwagę zasługują miejsca, które miały bezpośredni kontakt z pacjentem. Fotel podologiczny elektryczny należy czyścić ściereczką nasączoną w odpowiednim roztworze środka czyszczącego (najlepiej bezalkoholowy płyn do szybkiej dezynfekcji powierzchni). Jeśli istnieje taka konieczność, dopuszcza się stosowanie nieagresywnych środków dezynfekujących do przetarcia zanieczyszczonej powierzchni. Nigdy nie należy jednak stosować produktów takich jak alkohol, rozpuszczalnik czy benzyna. Tak zwana ostra chemia może uszkodzić materiał, którym pokryty jest fotel, a to z kolei może doprowadzić nawet do jego odbarwienia. Po zastosowaniu detergentu fotel należy przemyć letnią wodą, a następnie osuszyć przy pomocy czystej ściereczki.

Zabezpiecz fotel przed agresywnymi płynami.

Należy unikać kontaktu fotela z substancjami, które mogą go uszkodzić. Do takich zalicza się różnego typu oleje czy intensywnie działające środki do dezynfekcji. W wypadku przypadkowego rozlania płynu na fotelu możliwie szybko należy go usunąć, a powierzchnię przetrzeć czystą ściereczką. Szybka i sprawna reakcja może zminimalizować ryzyko pojawienia się uszkodzeń materiału. Dbałość o fotel podologiczny elektryczny / fotel podologiczny hydrauliczny jest kluczowa, zarówno z punktu widzenia jego trwałości, jak i higieny w profesjonalnym gabinecie podologicznym. Należy pamiętać, że regularna konserwacja oraz czyszczenie pomogą zachować fotel w bardzo dobrym stanie przez wiele lat.
''
Podoexpert

Bestsellery