Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Ranking foteli podologicznych

Ranking foteli podologicznych to coś, co przyda się każdemu specjaliście od stóp. Na rynku podologicznym dostępny jest cały szereg foteli podologicznych, których ceny wahają się pomiędzy siedem a siedemnaście tysięcy złoty. Jak widać rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Cena fotela elektrycznego do pedicure zależy od jakości użytych materiałów jak i od zastosowanych mechanizmów. Zdarza się, że niektóre fotele produkowane są przez daną firmę i sprzedawane pod inną marką w dodatku dużo drożej. Poszukując fotela do gabinetu podologicznego warto sprawdzić jego podstawowe właściwości oraz funkcjonalność. Aby ułatwić efektywne poszukiwanie dobrego fotela dla podologa stworzyliśmy poniższy ranking foteli podologicznych.

Najlepszy fotel podologiczny? Jaki wybrać?

Profesjonalny sklep podologiczny to miejsce w którym można znaleźć dobrej jakości sprzęt do gabinetu podologicznego. Poszukiwanie najlepszych foteli ergonomicznych, należy rozpocząć od ustalenia budżetu, który w danej chwili może zostać przeznaczony na zakup elektrycznego fotela do gabinetu podologicznego. Należy pamiętać, że jakość fotela w dużej mierze zależy od jego ceny. I tak bardzo niskiej jakości fotel można zakupić już za około 4-5 tyś złotych. Lepsze fotele ale wykonane z troszkę mniejszą starannością będą produktem trochę droższym - przedział cenowy między 7 tyś zł a 9 tyś zł. Dobre fotele znanych i renomowanych marek będą zdecydowanie droższe, a ich cena będzie oscylowała w granicach 10 - 17 tyś złotych. W naszym przekonaniu bardzo tanie fotele podologiczne nie spełniają podstawowych kryteriów użyteczność i trwałości. Z tego względu nie uwzględniliśmy ich w naszym rankingu foteli podologicznych.

Oto nasz ranking foteli podologicznych:

Modele foteli do gabinetu podologicznego w naszym zestawieniu ułożyliśmy od najtańszych do najdroższych. W zasadzie w każdej grupie cenowej jest bardzo duża konkurencja - na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka modeli, co do których pasuje określenie "dobry tani fotel podologiczny". W tym miejscu należy wymienić fotel podologiczny Olympia firmy P Clinic. Mając jednak do dyspozycji trochę większą sumę pieniędzy warto pomyśleć o czymś z wyższej półki.

Fotel Olympia to doskonała propozycja dla podologa?

Fotel Olympia to jedna z najtańszych propozycji dostępna w naszym sklepie podologicznym. Charakteryzuje się ergonomicznym kształtem oraz odpowiednio dostosowanym do potrzeb pacjenta siedziskiem i oparciem. Fotel wyposażony jest w 4 wysokiej jakości silniki. Sterowanie fotelem odbywa się przy pomocy profesjonalnego pilota, który umożliwia precyzyjne ustawienie jego wysokości oraz nachylenia. Duża możliwość regulacji fotela sprawia, że siedzisko można obniżyć do wysokości 65 cm, a stopy pacjenta w czasie zabiegu podologicznego mogą znajdować się na maksymalnej wysokości 132 cm. Maksymalny udźwig tego fotela to około 200 kg. Fotel ma roczną gwarancją producenta. Najważniejsze cechy fotela Olympia:
 • maksymalna długość wraz z wysuniętymi podnóżkami – 218 cm
 • szerokość wraz z podłokietnikami – 81cm (bez 55 cm)
 • 4 silniki elektryczne
 • wysokość siedziska – 65, wysokość oparcia pięt – 132 cm
 • maksymalne obciążenie – 200 kg
Dokładając około 3 tyś zł do ceny fotela Olympia można kupić fotel o trochę lepszych parametrach oraz większej funkcjonalności. Mamy tu na myśli fotel P Clinic Monte Rosa. Będzie on stanowił równie dobry wybór jak poprzedni jednakże jego walory użytkowe są znacznie lepsze ze względu na możliwość obrotu siedziska o 180°. Cena fotela do gabinetu podologiczengo Monte Rosa rozpoczyna się od kwoty trochę ponad 11 tyś zł.

Fotel Monte Rosa dobry fotel podologiczny z obrotowym siedziskiem.

Bardzo dobrze wykonany fotel podologiczny, którego największą zaletą jest możliwość obrotu siedziska nawet o 180°. Tak w telegraficznym skrócie można opisać ten mebel podologiczny. Stanowi on doskonały wybór do gabinetów o mniejszej powierzchni. Bardzo dobra jakość wykonania sprawia, że nieprzypadkowo wśród podologów uchodzi za jeden z najlepszych. Dlaczego? Jednym z powodów jest wyjątkowo wygodne, szerokie siedzisko, które można obniżyć do wysokości 62 cm. Dodatkowym atutem jest duża nośność fotela - 180 kg. Co więcej, fotel wyposażony jest w 4 wysokiej jakości silniki elektryczne, które umożliwiają ustawienie pacjenta w komfortowej pozycji do zabiegu podologicznego. Do tego wszystkiego należy dodać informację o możliwości uniesienia nóg pacjenta na wysokość 110 cm. Najważniejsze cechy fotela podologicznego Monte Rosa:fotel do podologii elektryczny
 • długość wraz z wysuniętymi podnóżkami – 200 cm
 • szerokość wraz z podłokietnikami – 80 cm (bez 60 cm)
 • obrót podstawy o 180°
 • wysokość siedziska – 62 – 92 cm, wysokość oparcia pięt – 110 cm
 • maksymalne obciążenie – 180 kg
 • 4 silniki elektryczne

Kolejną propozycję stanowi fotel Aero - bardzo dobry i ładny fotel podologiczny.

Z myślą o wymagających specjalistach od stóp, firma P Clnic stworzyła fotel Aero. Aby sprostać ich potrzebom firma zaprojektowała i wykonała mebel podologiczny stworzony z praktycznie najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Fotel ten charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją, która sprawia że możliwe było zainstalowanie tylko jednego silnika elektrycznego. Fotel ten bardzo dobrze radzi sobie w gabinecie podologicznym ze względu na swoje parametry. Minimalna wysokość na jakiej może znajdować się siedzisko to 52 cm. Stopy pacjenta podczas zabiegu można unieść na wysokość 140 cm - takich możliwości nie daje żaden inny elektryczny fotel podologiczny. Na uwagę zasługuje również jego maksymalne obciążenie - 250 kg i 3 letnia gwarancja oferowana przez producenta. Fotel jest nieznacznie droższy od fotela Monte Rosa a jego cena to trochę ponad 13 tyś zł. dobry fotel do gabinetu podologicznego Najważniejsze cechy fotela podologicznego Aero:
 • długość wraz z wysuniętymi podnóżkami – 196 cm
 • szerokość wraz z podłokietnikami – 77 cm (bez 57 cm)
 • liczba silników: 1 silnik elektryczny umożliwiający precyzyjne sterowanie
 • wysokość siedziska – 52, wysokość oparcia pięt – 140 cm
 • maksymalne obciążenie – 250 kg
 • 3 lata gwarancji

Berchtold Podo Easy najlepszy fotel podologiczny?

Nasz ranking foteli podologicznych zamyka, najlepszy ale i jednocześnie najdroższy fotel w stawce Berchtold Podo Easy. Biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz charakterystykę pracy i możliwości ustawienia pozycji zabiegowej jego cena jest jak najbardziej uzasadniona. Tak jak poprzednie modele, umożliwia on właściwie idealne zajęcie pozycji przez pacjenta. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Podo Easy fotel do gabinetu podologicznego wyposażony jest w ruchomą podstawę umożliwiającą jego bezproblemowe przemieszczanie. Tę funkcję doceniają szczególnie gabinety podologiczne o niedużej powierzchni. Standardowo niemiecka firma Berchtold do fotela Podo Easy dołącza pilot zdalnego sterowania, w którym można zaprogramować 3 pozycje zabiegowe. Bardziej wymagający klienci mogą zakupić dodatkowo pedał do intuicyjnego sterowania nożnego. Fotel umożliwia pracę na maksymalnej wysokości około 140 cm. Jego nośność to 175 kg. Niemiecki fotel do pedicure objęty jest 2 letnią gwarancją producenta. profesjonalny fotel podologiczny Najważniejsze cechy fotela podologicznego Berchtold Podo Easy:
 • długość wraz z wysuniętymi podnóżkami – 210 cm
 • szerokość wraz z podłokietnikami – 74 cm (bez 50 cm)
 • wysokość siedziska – 56, wysokość oparcia pięt – 140 cm
 • maksymalne obciążenie – 175 kg
 • 2 lata gwarancji

Podsumowanie rankingu foteli podologicznych.

W rankingu foteli podologicznych skupiliśmy się na naszym zdaniem najlepszych fotelach dostępnych na polskim rynku. Przedstawiliśmy 4 fotele które najlepiej odpowiadają potrzebom specjalistów od stóp, oraz są wyposażone we wszystkie funkcje jakie powinien mieć fotel dla podologa. Jeśli jednak przygotowany przez nas ranking nie rozwiał do końca Twoich wątpliwości zachęcamy Cię do kontaktu z nami. Postaramy się możliwie skutecznie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.
''
Podoexpert

Bestsellery