Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
Aplikacja klamry tytanowej na paznokciu. Korekcja wrastających paznokci

Rewolucyjne rozwiązanie w leczeniu wad paznokci: Klamra tytanowa

Klamra tytanowa to innowacyjne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w terapii wrastających paznokci. Została zaprojektowana po to, aby rozwiązać problem pacjentów cierpiących z powodu wrastania paznokci. W trakcie aplikacji klamry specjalista od profesjonalnej pielęgnacji stóp używa łuki lub sztangi wykonane ze stopu niklowo-tytanowo-miedzianego.

Klamra tytanowa - rewolucyjne rozwiązanie w ortonyksji?

Klamra wykonana z tytanu jest specjalnym rodzajem klamry ortonyksyjnej, której cechą charakterystyczna jest szybki oraz skuteczne działanie. Ten rodzaj klamry z powodzeniem stosowany jest w przypadku korekcji wrastających paznokci. Znajduje również zastosowanie do wyprowadzania stanów zapalny zlokalizowanych w obrębie wałów okołopaznokciowych.

Jak wygląda klamra tytanowa?

Klamra tytanowa to kawałek drutu, który specjalista podolog aplikuje w odpowiedni sposób na płytce paznokciowej. Postępowanie to ma na celu korekcję wzrostu paznokcia. Działanie klamry polega na naciąganiu paznokcia w jedną ze stron oraz na nakierowaniu go na właściwy kierunek wzrostu. Założenie klamry to procedura, którą stosuje się w celu uniknięcia ingerencji chirurgicznej. Aplikacja klamry tytatnowej to jedna z popularnych metod walki z problemem wrastania paznokci. Metoda jest bezbolesna dla pacjenta oraz mało inwazyjna. Aby prawidłowo założyć klamrę tytanową, specjalista podolog powinien odsłonić wał skórny oraz wyciąć problematyczny fragment paznokcia. Po wykonanym zabiegu pacjent powinien dbać o skórę zlokalizowaną wokół paznokcia.

Zastosowanie klamry tytanowej w podologii?

Zaaplikowanie klamry na paznokieć ma na celu korekcję jego wzrostu oraz nakierowanie go na właściwy tor. Dodatkowo ten rodzaj klamry stosowany jest w przypadku stwierdzonej obecności stanów zapalnych w wałach okołopaznokciowych. Odpowiednio dobrany drut oraz system łączący daj szybkie i widoczne efekty w terapii wrastających paznokci.

Wskazania do założenia klamry tytanowej?

  • wrastanie paznokci oraz problemy z właściwą pielęgnacją paznokci,
  • puchnięcie paców w okolicy paznokcia,
  • ból palców pojawiający się w okolicy paznokcia,
  • cykliczne pojawiania się ran przy paznokciach,
  • tępy ból pojawiający się podczas chodzenia (problemy z dobraniem obuwia),

Charakterystyka klamry tytanowej do aplikacji na płytce paznokciowej:

  • Materiałem stosowanym do wykonania tego rodzaju klamry jest stop metali, który charakteryzuje dużą trwałością. Dodatkowo materiał wykazuje niską alergenność, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej u pacjenta jest niewielkie.
  • Aplikacja klamry tytanowej jest stosunkowo prosta i szybka. Doświadczony podolog umieszcza klamrę na paznokciu w ciągu dosłownie paru minut, parunastu minut.
  • Założenie klamry tytanowej bardzo szybko przynosi ulgę w bólu pacjentowi, dzięki czemu zmniejsza ryzyko pojawienia się stanów zapalnych.
  • Zaaplikowana na paznokieć klamra wymaga regularnych wizyt w specjalistycznym gabinecie podologicznym. Bardzo ważne jest, by podolog na bieżąco kontrolował stan paznokcia oraz jego wzrost.
Warto mieć na uwadze, że terapia wrastającego paznokcia z zastosowaniem klamry tytanowej może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Szybkość i skuteczność terapii zależy od indywidualnych cech pacjenta oraz od tego, w jakim stadium wrastania paznokcia zgłosił się do specjalisty. W sklepie pedologicznym Podoexpert każdy specjalista od profesjonalnej pielęgnacji stóp może zakupić wszystkie produkty do aplikacji klamry. Produkty sprzedawane są pojedynczo ale i w specjalnych pakietach. Pakiet Klamra tytanowa to gwarancja zakupu wszystkich niezbędnych produktów w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo oferowane w pakiecie produkty zostały sprawdzone w codziennej praktyce pedologicznej. To z kolei sprawia, że charakteryzują się one wysoką jakością.
''
Podoexpert

Bestsellery