Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
profesjonalne-pilniki-do-paznokci

Rodzaje pilników do paznokci – jaki wybrać?

Czy wiesz, jakie wyróżniamy rodzaje pilników do paznokci? Gdy mówimy o pielęgnacji paznokci, często skupiamy się na kolorystyce lakierów czy trendach w manicure, a zapominamy, że fundamentem są zdrowe, dobrze wypielęgnowane paznokcie, do których pielęgnacji niezbędne są odpowiednie narzędzia. Dziś przyjrzymy się bliżej różnym typom pilników do paznokci.

Jaki pilnik do paznokci wybrać? Dostępne rodzaje

To, jaki pilnik do paznokci powinniśmy stosować, zależy od wielu czynników: rodzaju paznokci, pożądanego kształtu i indywidualnych preferencji. Na rynku dostępne są różne modele: wykonane z papieru pokrytego opiłkami ściernymi, szklane, szafirowe, metalowe, a nawet teflonowe. Nadaje im się różne kształty (od prostokąta, przez banan, elipsę, półksiężyc, aż po blok polerski), które wpływają m.in. na wygodę korzystania z nich i możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Różni je również ziarnistość (inaczej gradacja).

Gradacja pilników – co to znaczy?

Gradacja pilnika to miara określająca jego szorstkość. Wyrażana w liczbach od 80 do 400 i więcej, określa, ile ziarenek ściernych znajduje się na centymetrze kwadratowym pilnika. Wybór odpowiedniej gradacji zależy od rodzaju paznokci oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Niższa gradacja (80, 100) to pilniki bardziej szorstkie, które skutecznie modelują kształt paznokcia. Wyższa gradacja (240 i powyżej) to pilniki delikatniejsze, dedykowane do paznokci, które nie wymagają drastycznego modelowania, a jedynie delikatnej poprawy kształtu i wygładzenia.

Jaki pilnik do paznokci z wykonaną rekonstrukcją, a jaki do naturalnych?

Paznokcie po zabiegu rekonstrukcji są znacznie twardsze od naturalnych, dlatego wymagają innego rodzaju pilnika. Do modelowania paznokci rekonstruowanych najlepszy będzie pilnik o większej ziarnistości (80), który szybko i skutecznie nadaje kształt. Pilnikiem o ostrej powierzchni można również opracowywać paznokcie akrylowe- akryl podologiczny z jonami srebra marki AArkada. Jaki pilniczek do paznokci nadaje się do codziennej pielęgnacji? W celu regularnego skracania paznokci naturalnych zalecany jest pilnik o średniej gradacji (180). Ten rodzaj pilnika jest delikatniejszy dla paznokci, a jednocześnie skutecznie nadaje im pożądany kształt. W przypadku bardziej delikatnych paznokci, skłonnych do łamania, lepiej sięgnąć po pilniki do paznokci o ziarnistości 240.

Bloki polerskie i mini polerki

Do wykończenia i nabłyszczenia powierzchni paznokci albo wygładzenia rekonstrukcji polecamy zastosowanie bloków polerskich lub mini polerek. Są to narzędzia o gradacji powyżej 240, delikatne dla paznokcia, które skutecznie wygładzają powierzchnię, dodając jej połysku. Używa się ich przed nałożeniem lakieru. Mini polerki, o najwyższej gradacji, służą do finalnego polerowania paznokci naturalnych i masy rekonstrukcyjnej.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego pilnika do paznokci znacząco wpływa na wygląd paznokci. Pamiętaj, aby dostosować rodzaj i gradację pilnika do ich stanu oraz zastosowanej stylizacji, a także zawsze dbać o higienę swoich narzędzi. Pielęgnacja paznokci to jednak nie tylko ich formowanie, ale także dbałość o ich zdrowie. W naszym sklepie podologicznym znajdziesz bogatą ofertę kosmetyków podologicznych, które pomogą Ci utrzymać paznokcie w doskonałej kondycji. W ofercie mamy również akcesoria podologiczne (w tym pilniki) oraz profesjonalne narzędzia podologiczne, takie jak cążki, cęgi, pęsety czy nożyczki.
''
Podoexpert

Bestsellery