Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Którą szafkę podologiczną wybrać?

Profesjonalny gabinet podologiczny to miejsce, które wymaga odpowiedniego sprzętu dedykowanego do wykonywania zabiegów na stopach. Podstawowe wyposażenie takiego miejsca stanowi fotel podologiczny, frezarka z pochłaniaczem pyłu, ale również szafka podologiczna. Obecnie na rynku podologicznym dostępnych jest wiele rodzajów pomocników podologicznych, stąd bardzo często pojawiają się pytania: którą szafkę podologiczną wybrać bądź która szafka podologiczna jest najlepsza?

Podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego.

Prawidłowe funkcjonowanie gabinetu podologicznego jest uzależnione w dużej mierze od jego wyposażenia. Duże znaczenie odgrywa tutaj między innymi właściwe dobrany fotel podologiczny, na którym wykonywane są zabiegi. Odpowiedni fotel to gwarancja wygody dla pacjenta, ale również komfort pracy w gabinecie podologicznym. Z tego też względu fotel do gabinetu podologicznego powinien odznaczać się wysoką jakością wykonania oraz posiadać najpotrzebniejsze funkcje. Kolejną bardzo ważną rzeczą w codziennej pracy podologa jest frezarka podologiczna. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które różnią się między sobą parametrami oraz ceną. Nie zawsze tania frezarka podologiczna będzie tą właściwą, która spełni wymagania podologa. Właśnie dlatego przed zakupem warto sprawdzić jakie cechy posiada dane urządzenie. Z punktu widzenia kupującego bardzo istotny jest ciężar rękojeści (im lżejsza rączka, tym lepiej) oraz materiał, z którego została wykonana. Wybierając frezarkę, warto również zwrócić uwagę na gwarancję udzielaną przez producenta. Nie od dziś wiadomo, że dobrej jakości sprzęt ma zawsze dłuższą gwarancję. Duże znaczenie ma tutaj również poziom jakości serwisu oraz szybkość realizacji napraw. Wszystkie wyżej wymienione cechy spełnia frezarka podologiczna Berchtold PodoQ40, która charakteryzuje się rączką wykonaną z aluminium, a dodatkowo posiada 3-letnią gwarancję. Sprzętem, który również stanowi podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego jest również lampa z lupą. Hurtownia podologiczna Podoexpert oferuje jedynie sprawdzone, wysokiej jakości produkty, które spełniają oczekiwania naszych Klientów. Lista sprzętów niezbędnych w gabinecie podologicznym jest niezwykle długa. Bardzo często zdarza się, że posiadanie frezarki z pochłaniaczem oraz lampy lupy determinuje zakup szafki podologicznej, na której wszystkie te rzeczy znajdą odpowiednie oraz bezpieczne miejsce.

Co to jest szafka podologiczna?

Szafka podologiczna, czyli inaczej pomocnik podologiczny to mebel stanowiący wyposażenie gabinetu zajmującego się profesjonalną pielęgnacją stóp. W sklepach podologicznych dostępne są różne modele szafek, które różnią się miedzy sobą ceną, wielkością oraz funkcjonalnością. Tradycyjny pomocnik podologiczny składa się najczęściej z miejsca przeznaczonego na przetrzymywanie frezarki z pochłaniaczem oraz dwóch lub trzech szuflad o zróżnicowanej wielkości. Dodatkowo każda profesjonalna szafka podologiczna posiada blat roboczy, na którym podolog może ułożyć narzędzia niezbędne podczas wykonywania zabiegu na stopy. Zwykle pomocniki podologiczne posiadają również koła, które umożliwiają szybkie przemieszanie mebla w dowolne miejsce w gabinecie.

Na co zwrócić uwagę kupując pomocnik podologiczny?

Decydując się na zakup szafki do gabinetu podologicznego, należy zwrócić uwagę na cechy, którymi charakteryzuje się dany model. Pierwszym kryterium podczas wyboru odpowiedniego mebla powinna być jakość wykonania szafki oraz jej pochodzenie. Na rynku można spotkać wiele modeli nieznanych firm, których funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Z tego też względu zawsze warto wybrać markowy sprzęt, dostarczany przez sprawdzone firmy. Tylko dobrej jakości solidnie wykonana szafka będzie w stanie służyć w gabinecie podologicznym przez długi czas. Internetowe sklepy podologiczne posiadają swojej ofercie pomocniki podologiczne różnej wielkości. Gabaryty mebla powinny być dostosowane do wielkości gabinetu oraz do potrzeb i oczekiwań specjalisty podologa. Ma to duże znaczenie, gdyż odpowiednio dopasowana szafka pozwoli na właściwe zagospodarowanie przestrzeni gabinetu oraz ułatwi jego codzienne funkcjonowanie. Podczas użytkowania, istotny wydaje się również odpowiedni układ oraz wielkość szuflad. Dodatkowo przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie podolog powinien sprawdzić, czy frezarka, którą posiada, zmieści się w dedykowanym do tego celu miejscu. Kolejną ważną cechą szafki dla podologa jest możliwość jej sprawnego przesuwania. Wysokiej jakości meble wyposażone są zwykle w podgumowane koła, które sprawdzają się nawet na bardzo wymagających powierzchnia. Koła dodatkowo powinny być wyposażone w specjalne hamulce umożliwiające pozostawienie szafki nieruchomo w danym położeniu. Dobrej jakości pomocniki bardzo często posiadają również obustronne nawierty, umożliwiające przymocowanie uchwytu na rączkę frezarki. Sprawdza się to doskonale do odkładania rękojeści frezarki w trakcie wykonywania innych czynności.

Najlepszy pomocnik podologiczny na rynku?

Wszystkie wymienione wyżej cechy posiada najnowsza szafka podologiczna Jana 450 marki Berchtold. Produkt dostępny jest w sklepie podologicznym Podoexpert. Pomocnik podologiczny wyróżnia się nowoczesną stylistyką, precyzją wykonania oraz doskonałą jakością zastosowanych materiałów. Blat szafki został wykonany ze specjalnego tworzywa Compact®, które wykazuje wysoką odporność na działanie różnego rodzaju substancji. Mebel posiada miejsce na bezpieczne przymocowanie rękojeści frezarki oraz miejsce, w którym można zamontować lampę z lupą. Uzupełnienie funkcjonalności stanowi listwa zasilająca z trzema gniazdkami. Szafka wyposażona została w praktyczne kółka z funkcją blokady.

Czy szafka podologiczna jest niezbędna w gabinecie?

Wielu specjalistów przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie pomocnika podologicznego zadaje sobie pytanie: czy szafka podologiczna jest niezbędna w gabinecie? Odpowiedź jest bardzo prosta: tak. Produkt ten zdecydowanie ułatwia codzienną pracę w gabinecie podologicznym. Pozwala na bardzo wygodne, a zarazem bezpieczne przechowywanie narzędzi podologicznych, jak i niektórych sprzętów. Dodatkowo umożliwia również, wygodne posługiwanie się nimi, co w znaczący sposób skraca czas trwania zabiegu podologicznego.
''
Podoexpert

Bestsellery