Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jaki fotel podologiczny wybrać?

Fotel podologiczny stanowi podstawowe wyposażenie profesjonalnego gabinetu zajmującego się stopami. Nowoczesny fotel kosmetyczny / podologiczny powinien spełniać odpowiednie funkcje oraz gwarantować możliwość przeprowadzenia zabiegu w możliwie najbardziej komfortowych warunkach dla pacjenta jak i dla samego podologa. Wiele osób przed dokonaniem zakupu fotela zadaje sobie pytanie: jaki fotel podologiczny wybrać? Czym się kierować przy wyborze fotela do gabinetu podologicznego? Jakie funkcje powinien posiadać fotel podologiczny?

Elektryczny fotel podologiczny - który wybrać?

Fotel wykorzystywany w profesjonalnym gabinecie podologicznym powinien charakteryzować się wysoką jakością użytych materiałów oraz precyzją wykonania. Tylko te cechy, zagwarantują bezproblemową i długą eksploatację niezależnie od jej intensywności. Warto pamiętać, że dobry fotel podologiczny będzie miał wyższą odporność na działanie środków czyszczących oraz dezynfekujących stosowanych podczas pracy w gabinecie podologicznym. Kolejną ważną cechą, którą charakteryzują się wysokiej jakości modele foteli podologicznych jest duża możliwość ich regulacji w różnych kierunkach. To sprawia, że zarówno pacjent jak i specjalista podolog mogą zając właściwą pozycję w trakcie zabiegu, a sam zabieg staje się wtedy bardziej komfortowy. Przed ostateczną decyzją o zakupie należy również sprawdzić czy oferowany przez sklep podologiczny fotel posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, a co za tym idzie czy jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne.

Jak zbudowany jest fotel podologiczny fotel elektryczny?

Producenci foteli podologicznych w swoich meblach wykorzystują różne technologie oraz udogodnienia, które później doceniają użytkownicy. Każdy profesjonalny fotel podologiczny posiada, właściwych rozmiarów siedzisko, dostosowane do zróżnicowanych wymogów stawianych przez pacjentów. W gabinecie podologicznym można spotkać zarówno szczupłe osoby jak i te z dużą nadwagą. Z tego względu siedzisko powinno być stabilnie osadzone na odpowiedniej nodze (wykonanej z wytrzymałego materiału) oraz powinno gwarantować duży udźwig (im większy tym lepszy). Kolejną część fotela stanowi oparcie. Również ono powinno mieć możliwość swobodnej regulacji, tak aby zapewnić odpowiednie podparcie pleców oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Nowoczesne fotele podologiczne wyposażone są w komfortowy zagłówek, ruchome podłokietniki (zmieniające pozycję wraz oparciem) oraz wysokiej klasy dzielony, regulowany podnóżek. Umożliwa on odpowiednie ułożenie stopy pacjenta w trakcie zabiegu. Wysokiej jakości fotel często również wyposażony jest w wysuwane koła, które zapewniają jego wygodne przemieszczenie w obrębie gabinetu. Taka budowa fotela gwarantuje wysoki komfort pracy dla osoby wykonującej zabieg jak i dla pacjenta gabinetu podologicznego.

Jakie funkcje powinien posiada idealny fotel podologiczny?

Dobrze dopasowany fotel podologiczny powinien charakteryzować się dużą możliwością regulacji. Bardzo istotne jest by urządzenie było wyposażone w możliwość regulacji siedziska. Funkcja ta sprawia, że zajęcie przez pacjenta odpowiedniej pozycji jest bardzo proste i nie wymaga od niego wysiłku. W tym momencie warto również wspomnieć, że idealne fotele kosmetyczne (podologiczne) posiadają również możliwość regulacji głębokości siedziska. Dodatkowym atutem fotela wysokiej klasy, jest możliwość obrócenia siedziska, co w znaczący sposób zapewnia komfort podczas zajmowania pozycji na fotelu. Standardem jest również możliwość ustawienia właściwego kąta oparcia. Fotel podologiczny warto sprawdzić również pod kątem możliwości regulacji podłokietników oraz podnóżków. Należy pamiętać, że im większą możliwość regulacji czy ustawienia oferują te ostatnie tym fotel będzie bardziej użyteczny w profesjonalnym gabinecie podologicznym. Możliwość wielokierunkowej regulacji niezależnych względem siebie podnóżków sprawia, że możliwe staje się znalezienie właściwej pozycji do pracy. Szeroki poziom regulacji podnóżków sprawia, że dotarcie nawet w bardzo trudne miejsca podczas pracy w gabinecie podologicznym nie stanowi problemu. Podnóżki oraz specyfika ich regulacji powinny stanowić podstawowe kryterium podczas podejmowania decyzji o zakupie fotela do gabinetu zajmującego się profesjonalną pielęgnacją stóp. Maksymalny udźwig to kolejna z cech, które powinny być brane pod uwagę. Podczas podejmowania decyzji o zakupie podstawowego wyposażanie gabinetu podologicznego jakim jest fotel podologiczny. Bardzo często zdarza się, że osoby zgłaszające się do specjalistów podologów są otyłe lub mają nadwagę. To z kolei sprawia, że pacjenci ci,mają problemy z poruszaniem, a zajęcie pozycji na fotelu stanowi dla nich duże wyzwanie. Stąd też bardzo istotne jest aby takim ludziom umożliwić komfortowe zajęcie pozycji bez ryzyka uszkodzenia zarówno sprzętu jak i ciała. Dobry fotel podologiczny powinien charakteryzować się udźwigiem między 130 a 170 kg.

Fotel podologiczny - co jest ważne przed zakupem?

Decydując się na zakup fotela podologicznego należy zwrócić uwagę na to z jakich materiałów został on wykonany. Bardzo istotne jest by tworzywo, stanowiące obicie fotela, było przyjemne w dotyku i wykazywało możliwie dużą wytrzymałość na środki dezynfekujące oraz intensywne użytkowanie w gabinecie podologicznym. Ważne jest również by fotel charakteryzował się odpowiednią twardością, tak żeby pacjent podczas zabiegu czuł się maksymalnie komfortowo. Trwałość stelaża czy nogi, na której utrzymywany jest mebel również ma duże znaczenie. Słabej jakości materiały mogą ulegać odkształceniu w skutek czego fotel podologiczny elektryczny, może przestać spełniać swoje funkcje. Może również zacząć niebezpiecznie się chwiać. Warto zwrócić uwagę, że wysokiej jakości materiały charakteryzują się mniejszym ryzykiem awarii. To sprawia, że czas ich bezproblemowego użytkowania znacząco się wydłuża. Rozważając zakup wybranego fotela do gabinetu podologicznego należy zwrócić uwagę na zastosowany osprzęt. Duża część dostępnych na rynku foteli to meble, w których zastosowano najtańsze silniki sterujące, które mogą sprawiać problemy podczas długotrwałego użytkowania. W takim wypadku często dochodzi do zacinania się mechanizmu podnoszenia czy też obniżania siedziska. Najgorsza sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy fotel zatrzyma się na dużej wysokości, gdyż może to utrudnić zejście z niego pacjenta. W dużej mierze, takie fotele charakteryzują się niską ceną, która jest współmierna do ich jakości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem fotela podologicznego?

Bardzo często podolodzy decydując się na wyposażenie firmy w profesjonalny fotel podologiczny zwracają uwagę na jego kolor oraz estetykę wykonania. Wiele modeli dobrych foteli podologicznych dostępnych jest w różnej gamie kolorystycznej. Można w ten sposób dostosować ją do obowiązującej w gabinecie tonacji. Dodatkowym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest także możliwość zakupu np. krzesełka podologicznego pokrytego identycznym materiałem. Wszystko to sprawia, że w jednym sklepie podologicznym może profesjonalnie wyposażyć swój gabinet.

Gwarancja na fotel podologiczny?

Dobre fotele, znanych na rynku i renomowanych producentów wyposażone w wysokiej klasy osprzęt. Zazwyczaj wiąże się to również z lepszymi warunkami gwarancji. Producent, który jest pewny jakości oferowanego produktu zdecydowanie częściej decyduje się na wydłużenie gwarancji na sprzęt. Zazwyczaj jest tak, że fotele niższej jakości mają również niższą cenę. W takim wypadku okres odpowiedzialności producenta za sprzęt to maksymalnie 1 rok. Lepsze fotele, w których zastosowano materiały z tak zwanej wyższej półki oferują gwarancję nawet do 3 lata.

Serwis foteli podologicznych?

Każdy fotel używany w gabinecie podologogicznym kiedyś może ulec awarii lub po pewnym czasie użytkowania wystąpi konieczność przeprowadzenia jego serwisu. Skuteczny, szybki serwis foteli podologicznych ma w tym wypadku bardzo duże znaczenie. Duże firmy produkujące nowoczesne fotele stanowiące wyposażenie gabinetu podologicznego sa w stanie zagwarantować szybką i sprawną naprawę mebla, nawet na miejscu, u Klienta. Nowoczesny fotel podologiczny stanowi w dużej mierze wizytówkę gabinetu podologicznego stąd też warto dogłębnie przemyśleć decyzję o wyborze konkretnego modelu.
''
Podoexpert

Bestsellery