Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Którą frezarkę z pochłaniaczem pyłu wybrać?

Frezarka z pochłaniaczem pyłu to podstawowe urządzenie w profesjonalnym gabinecie podologicznym. Znajduje zastosowanie do usuwania zrogowaciałego naskórka oraz do wygładzania płytki paznokciowej. Frezarka z pochłaniaczem pyłu to narzędzie, które ułatwia codzienną pracę oraz znacząco poprawia jej komfort. Z usług świadczonych przez gabinety podologiczne w dużej mierze korzystają osoby skarżące się na różne problemy ze stopami i z tego właśnie powodu profesjonalna frezarka jest niezbędna. O wyborze konkretnej frezarki posiadającej wbudowany pochłaniacz pyłu powinien zdecydować jej przyszły użytkownik, po konsultacji z profesjonalnym sprzedawcą ze sklepu podologicznego. Specjaliści od stóp bardzo często stają przed różnymi dylematami dotyczącymi zakupu poszczególnych sprzętów stanowiących wyposażenie gabinetu podologicznego. Nie inaczej jest również w przypadku wyboru dobrej frezarki z pochłaniaczem pyłu. Tego typu frezarki znajdują zastosowanie, zarówno do pielęgnacji stóp jak i do eliminowania różnych problemów występujących na stopach np. do usuwania odcisków czy modzeli. Aby frezarka podologiczna mogła działać prawidłowo, konieczne jest posiadanie odpowiednich frezów, które w kontakcie ze skórą prowadzą do skutecznego usuwania na przykład zrogowaciałego naskórka. Duża dostępność na rynku zarówno frezów jaki i kapturków podologicznych sprawia, że każdy podolog może wybrać coś dostosowanego do aktualnych potrzeb.

Jak działa frezarka z pochłaniaczem pyłu?

W trakcie pracy w gabinecie podologicznym, specjalista od stóp ze względu na wszechobecny pył, narażony jest na rozwój różnego rodzaju chorób w drogach oddechowych. Bardzo często w przypadku zabiegów wykonywanych w gabinecie podologicznym, powstający pył zawiera różne czynniki chorobotwórcze, które mogą potęgować ryzyko wystąpienia infekcji. Frezarki z pochłaniaczem pyłu aspirując powstające w czasie pracy resztki naskórka, gwarantują wysoki komfort pracy ale i bezpieczeństwo, zarówno dla podologa jak i dla pacjenta. Jeśli frezarka posiada pochłaniacz pyłu to jest zdolna pochłaniać go w dużych ilościach i odprowadzać do specjalnego wymiennego worka. Po zapełnieniu worek należy zamknąć i oddać do utylizacji, a ryzyko wystąpienia choroby jest minimalne.

Gdzie kupić frezarkę podologiczną? Jaka frezarka będzie najlepsza?

Frezarki z pochłaniaczem pyłu dostępne są w profesjonalnych sklepach podologicznych. Na rynku jest wielu producentów, którzy specjalizują się w wytwarzaniu profesjonalnych frezarek podologicznych. Większość dobrych frezarek charakteryzuje się podobnymi parametrami pracy, a różnią je jedynie detale. Bardzo często zdarza się, że to właśnie detale ostatecznie decydują o wyborze urządzenia.

Berchtold frezarka podologiczna PodoQ 40? Najlepsza frezarka z pochłaniaczem pyłu?

Jedno z czołowych miejsc pod względem jakości wykonania oraz niezawodnej i długiej pracy urządzeń zajmuje niemiecki producent - Berchtold. Firma ta w swojej ofercie posiada frezark z pochłaniaczem pyłu Podo Q40 oraz frezarkę ze sprayem wodnym Podo S60. Obydwa urządzenia charakteryzują się wyjątkowo poręczną i lekką rękojeścią (jedna z najlżejszych na rynku) oraz bardzo cichą pracą silnika ssącego (Podo Q40). Zarówno ilość obrotów jak i szybkość pochłaniania pyłu, można płynnie regulować przy pomocy dedykowanych przycisków. Dodatkowo frezarka PodoQ 40 posiada możliwość zapisania trzech ustawień pracy, co w zdecydowany sposób przyspiesza pracę i ułatwia obsługę urządzenia. Wszystkie części użyte do wyprodukowania sprzętów marki Berchtold pochodzą od niemieckich dostawców, co z kolei gwarantuje ich długie i bezproblemowe użytkowanie. Frezarka z pochłaniaczem Podo Q40 ma dwa bezszczotkowe silniki o wysokiej kulturze pracy oraz o zwiększonej wytrzymałości. Firma Berchtold na swoje frezarki udziela 3 letniej gwarancji (żaden inny producent frezarki Baehr czy frezarki podologicznej Gerlach czy też Yuki nie daje takiej możliwości). W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów Berchtold zapewnia autoryzowany serwis frezarek podologicznych na terenie Polski, który w krótkim czasie postara się być pomocny.

Frezarka z pochłaniem pyłu Beahr A2000 Premium?

Na rynku podologicznym zbliżoną funkcjonalnością do frezarki Berchtold PodoQ40 może się pochwalić firma Baehr w postaci urządzenia Beahr frezarka podologiczna A2000 premium. Jednakże cena zakupu frezarki jest zdecydowanie wyższa, a gwarancja oferowana przez producenta to jedynie 2 lata. Dodatkowo obsługa urządzenia jest mniej intuicyjna, a waga jednostki centralnej jest większa. Zbliżona jest natomiast waga rękojeści, która w obu przypadkach waha się w granicach ok. 100 g. Obydwie frezarki oferują sterowanie urządzeniem z rączki - co jest bardzo dużą zaletą. Wybierając frezarkę do gabinetu podologicznego, warto również zwrócić uwagę na koszty eksploatacji urządzenia. W tym wypadku również frezarka firmy Berchtold zdecydowanie pozostawia konkurentów z tyłu. Innowacyjna konstrukcja sprawia, że frezarka nie wymaga stosowania wymiennych filtrów (w porównaniu z frezarką Beahr A2000 Premium). Na plus w przypadku frezarki Podo Q40 jest również zauważalnie niższa cena wymiennych worków do frezarki z pochłaniaczem.

Frezarka podologiczna Ruck Podolog Nova 3s?

Kolejnym urządzeniem o podobnych właściwościach, ale o wyższej cenie zakupu jest frezarka firmy Ruck: Frezarka Ruck Podolog Nova 3s. Frezarka ta ma cięższą rękojeść oraz cięższą jednostkę główną (ma to istotne znaczenie dla mobilnych podologów). Jak większość dostępnych na rynku frezarek także i ta oferowana jest z 2 letnią gwarancją producenta. Emitowany podczas pracy hałas w obu urządzeniach plasuje się na podobnym poziomie. Obydwa urządzenia zapewniają użytkownikowi płynną regulację obrotów jak również możliwy jest wybór kierunku obrotów frezarki. Praca frezarką podolog nova należy do bardzo przyjemnych.

Podomonium Jimbo frezarka z pochłaniaczem pyłu?

Wybierając frezarkę podologiczną Podomonium Jimbo należy pamiętać, iż jest to produkt dedykowany mniej wymagającym specjalistom. W związku z tym jej możliwości pracy są nieco mniejsze, a silnik pochłaniacza pracuje trochę głośniej. Sprzęt wyposażony jest natomiast w dobrej jakości głowicę, która umożliwia szybkie i bezpieczne zamocowanie frezu przy pomocy mechanizmu Twist-Lock. Brak wyświetlacza rekompensowany jest intuicyjnymi pokrętłami sterującymi, które zapewniają perfekcyjne ustawienie parametrów pracy urządzenia. Frezarka podologiczna umożliwia pracę w komfortowych warunkach, a worek na pył dość rzadko trzeba wymieniać. Frezarka Podomonium Jimbo to jedna z najtańszych frezarek z pochłaniaczem pyłu dostępnych na rynku polskim. Na produkt firma P Clinic udziela 24 miesięcznej gwarancji.

Niemiecka frezarka Hadewe Helius 40?

Kolejnym wartym uwagi urządzeniem jest frezarka podologiczna Hadewe Helius 40. Produkcja tego modelu odbywa się w niemieckich fabrykach. Urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Cena frezarki Helius 40 Hadewe jest nieco wyższa od ceny frezarki Podomonium Jimbo.  To z kolei przekłada się na jej cichszą pracę. Inny jest również sposób mocowania frezów w rękojeści. Firma Hadewe twierdzi, że stanowi on połączenie wygody oraz maksymalnej użyteczności. Dodatkowo frezarka ta posiada jeden bezszczotkowy silnik umieszczony w rękojeści urządzenia, który gwarantuje długą i bezawaryjną pracę. Intensywność pochłaniania pyłu można regulować przy pomocy odpowiednich przycisków umieszczonych z przodu urządzenia. Frezarka daje również możliwość regulacji kierunku obrotów frezu (prawe i lewe) oraz ilości obrotów. Do obsługi frezarki trzeba się przyzwyczaić.

Promed 4030 frezarka do gabinetu podologicznego?

Ostatnią, godną polecenia frezarką z pochłaniaczem pyłu jest niemiecka frezarka Promed 4030 SX2. Jedna z dłużej funkcjonujących na rynku. Urządzenie całkiem dobrej jakości w dość przystępnej cenie. Rękojeść frezarki charakteryzuje się niską masą (ok. 95 g). Swoją wagę zawdzięcza materiałowi, z którego została  wykonana - bardzo dobrej jakości plastik. Sterowanie trybem pochłaniacza oraz prędkością obrotową urządzenia, odbywa się przy pomocy przycisków umieszczonych na jednostce głównej urządzenia. Frezarka Promed odbiega wyglądem pod pozostałych urządzeń dostępnych na rynku. Jej dość specyficzna budowa sprawia, że nie zawsze pasuje do szafek podologicznych. Głośnością pracy pochłaniacza jest zbliżona do innych dostępnych na rynku frezarek. Moc ssania pochłaniacza pyłu również jest akceptowalna.

Którą frezarkę podologiczną kupić?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta. Wszystkie frezarki z pochłaniaczem pyłu renomowanych producentów mają swoje wady i zalety. Wszelkie opisane powyżej modele oferują efektywny pochłaniacz pyłu oraz odpowiednią ilość obrotów frezów. Cicha praca frezarki to również standard. Wiadomo natomiast, że jedno urządzenie może być minimalnie głośniejsze od drugiego. Za to zaoferuje na przykład możliwość sterowania urządzeniem z rękojeści, co znacząco poprawia komfort pracy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, o zakupie urządzenia, warto wybrać się do sklepu podologicznego i obejrzeć na żywo urządzenie oraz sprawdzić jego możliwości. Istotne jest by sprawdzić rączkę urządzenia pod kątem wygody użytkowania. Bardzo często okazuje się wtedy, że nie każda będzie odpowiednia. Może być nawet tak, że wizyta u autoryzowanego dystrybutora marki i możliwość otrzymania sprawdzonej porady na żywo całkowicie zmieni ostateczną decyzję o zakupie sprzętu.
''
Podoexpert

Bestsellery