Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
fotel podologiczny

Jak przygotować podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego?

Każda sala zabiegowa musi być zaopatrzona w odpowiednie narzędzia, sprzęt, kosmetyki i akcesoria. Wyposażenie gabinetu podologicznego powinno spełniać wymagane normy sanitarne, a także charakteryzować się wysokim bezpieczeństwem oraz higieną. Organizacja tej przestrzeni wymaga znajomości branży oraz jej specyfiki. W tym artykule przedstawiamy, w co warto się zaopatrzyć oraz jak wygląda profesjonalny gabinet podologiczny.

Wymagany sprzęt podologiczny

Wśród podstawowego sprzętu znajduje się przede wszystkim fotel podologiczny z regulacją wysokości oraz podnóżkiem. To właśnie na nim dochodzi do rozpoznania choroby lub schorzenia, z którym pacjent zgłosił się do specjalisty. Aby podolog mógł komfortowo przeprowadzić badanie, przyda się również obrotowe krzesełko robocze z oparciem lub bez. W gabinecie podologicznym nie może również zabraknąć frezarki podologicznej z pochłaniaczem pyłu oraz podręcznej szafki na narzędzia. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Należy zainwestować w specjalistyczną lampę, najlepiej z lupą oraz z możliwością dostosowania wysokości oraz intensywności światła. Myjka ultradźwiękowa stanowi natomiast formę ochrony przed zarazkami. Do diagnozowania schorzeń stóp przyda się też podoskop. Dodatkowe sprzęty, takie jak stojaki na miski, brodziki czy podnóżki zdecydowanie ułatwią pracę i podniosą komfort pracy podologa, oraz wygodę dla pacjenta.

Niezbędne narzędzia podologiczne

Do przeprowadzania specjalistycznych zabiegów oraz diagnostyki należy wyposażyć się we właściwe narzędzia. Najlepiej, aby były one dostosowane do oferowanych usług oraz potrzeb konkretnego gabinetu. Narzędzia podologiczne powinny znajdować się w takiej ilości, aby wystarczyły na jeden dzień roboczy, z uwzględnieniem ewentualnej przerwy na sterylizację. Sklep podologiczny Podoexpert proponuje m.in.:
  • narzędzia do manicure i pedicure – cążki do obcinania paznokci, pęsety, pilniki kątowe czy nożyczki,
  • narzędzia specjalistyczne – ekskawatory, narzędzia do klamer oraz cążki do wrastających paznokci,
  • narzędzia jednorazowe – skalpele czy dłutka.

Specjalistyczne kosmetyki podologiczne

Trudno wyobrazić sobie profesjonalny gabinet podologiczny bez kosmetyków do stóp. Proponowane kosmetyki podologiczne warto ustawić w widocznym dla pacjenta miejscu. Dzięki temu będzie miał możliwość zapoznania się ze specyfiką i składem produktów, a być może zainteresuje się zakupem polecanego preparatu. Ponadto warto wybierać kosmetyki podologiczne, które cieszą się dobrą opinią i pochodzą od cenionych producentów. Wśród nich można wymienić takie marki jak Wandelwol, Batavan, Aarkada, Podopharm czy Callusan.

Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi

Specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji oraz sterylizacji to niezbędne wyposażenie gabinetu podologicznego. Profesjonalne płyny i chusteczki dezynfekujące skutecznie oczyszczają takie przedmioty jak nożyczki, pilniki czy frezarki. Narzędzie podologiczne powinny być wykonane ze stali chirurgicznej. Dzięki temu nadają się do sterylizacji i dezynfekcji, a także ostrzenia. Odpowiednia pielęgnacja narzędzi zagwarantuje bezpieczeństwo oraz właściwy poziom higieny. Do sterylizacji przyda się natomiast profesjonalny autoklaw, który wytwarza parę pod ciśnieniem, aby przygotować narzędzia do dalszego użytku.

Akcesoria, opatrunki i artykuły jednorazowe

W gabinecie podologicznym przydatne będą akcesoria higieniczne. Warto zaopatrzyć się w materiały opatrunkowe do zabiegów czy rękawiczki i maseczki jednorazowe, gwarantujące bezpieczeństwo dla podologa oraz pacjenta. Okulary, przyłbice, pojemniki i inne akcesoria to środki ochrony indywidualnej, które pomogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dodatkowo dobrze zainwestować w pasujące uniformy czy fartuchy – podkreślą one profesjonalny wygląd pracujących w danym miejscu podologów.

Podsumowanie

Nasz sklep podologiczny oferuje specjalistyczne wyposażenie gabinetu podologicznego, które pozwoli na komfortowe i bezpieczne przeprowadzanie zabiegów. Nasze akcesoria, narzędzia i kosmetyki przydadzą się również w pracy kosmetyczki, pedicurzystki czy kosmetologa. Bogaty asortyment umożliwia zakup wszystkich niezbędnych sprzętów w jednym miejscu, oszczędzając tym samym czas i pieniądze. Zapraszamy na zakupy profesjonalistów z branży podologicznej i kosmetycznej.
''
Podoexpert

Bestsellery