Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Stanowisko pracy podologa jak powinno wyglądać?

Profesjonalne stanowisko pracy podologa to kluczowy punkt gabinetu podologicznego. W tym miejscu specjalista od stóp spędza zwykle wiele godzin w ciągu dnia, wykonując różnego rodzaju zabiegi na stopach. Z tego właśnie powodu bardzo istotne jest, aby podolog mógł pracować w maksymalnie komfortowych warunkach i efektywnie wykonywać swoją pracę. Ergonomicznie stworzone stanowisko pracy podologa to przy okazji lepsza organizacja pracy oraz mniejsze zmęczenie na koniec dnia. W trakcie wykonywanych zabiegów specjalista od stóp bardzo często zmuszony jest do zmiany pozycji czy też do pracy pozycjach, które nie wyglądają na wygodne. Jest to całkiem naturalne w tym zawodzie. Problem ten można rozwiązać, w bardzo prosty sposób tworząc, przyjazne miejsce pracy, gdzie podolog wykonuje zabiegi związane z pielęgnacją stóp pacjenta.

Ergonomia, a stanowisko pracy podologa?

Właściwie przygotowane stanowisko pracy to jedna ze składowych prawidłowo wykonywanych zabiegów podologicznych. Dobrze dobrane wyposażenie oraz jego odpowiednie dopasowanie do potrzeb podologa to szybka i komfortowa praca w gabinecie. Nie bez znaczenia jest to również dla zdrowia samego specjalisty od stóp. Długa praca w zawodzie podologa, na mało wygodnym stanowisku może po kilku latach doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych w postaci bólów pleców lub innych równie uciążliwych schorzeń. Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest, by tworząc stanowisko pracy w gabinecie dla podologa mieć na uwadze wygodę i ergonomię pracy.

Profesjonalne stanowisko pracy podologa?

Duże znaczenie dla komfortu wykonywanej pracy ma odpowiedniej jakości sprzęt stanowiący podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego. Tylko profesjonalne urządzenia, dobrej jakości stanowią gwarancję bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Z tego względu zakup wyposażenia do gabinetu podologicznego powinien być przemyślaną decyzją.

Dobry fotel do gabinetu podologicznego?

Elektryczny fotel podologiczny — to podstawa funkcjonowania gabinetu podologicznego. Dokonując wyboru fotela podologicznego, warto rozważyć zakup sprzętu wykonanego z wysokiej klasy materiałów oraz z maksymalnie dużą regulacją. Fotel powinien być wyposażony ruchome podnóżki, funkcję kołyski. Dodatkowo powinien umożliwiać ustawienie dogodnej wysokości siedziska oraz nachylenia oparcia. Zawsze warto wybierać fotele, które dają możliwość bezproblemowego przemieszczania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku gabinetów podologicznych o niewielkiej powierzchni. Przed dokonaniem zakupu warto również zwrócić uwagę na jego nośność. Należy pamiętać, że im lepszy fotel tym jego nośność jest większa. Sklep podologiczny Podoexpert ma swojej ofercie kilka sprawdzonych modeli foteli. Największym zainteresowaniem Klientów sklepu cieszy się fotel podologiczny niemieckiej firmy Berchtold Podo Easy.

Frezarka z pochłaniaczem do gabinetu podologicznego?

Frezarka podologiczna — to urządzenie, bez którego nie obejdzie się żaden gabinet podologiczny. W trosce o zdrowie pacjenta, jak i swoje podolog powinien rozważyć zakup profesjonalnej frezarki podologicznej z pochłaniaczem pyłu. Na rynku podologicznym można znaleźć wiele modeli urządzeń, które są popularne, ale niekoniecznie dobre. Z tego względu, przed podjęciem decyzji o zakupie, zawsze warto zwrócić się do sprzedawcy z prośbą o dokładną prezentację urządzenia. Dobra hurtownia podologiczna w swojej ofercie posiada zawsze kilka modeli urządzeń, które może zobaczyć osoba zainteresowana zakupem. Kupując frezarkę do gabinetu podologicznego, należy zwrócić uwagę na producenta urządzenia oraz na ciężar i uchwyt rękojeści. Istotny jest również ewentualny serwis i dostępność części zamiennych. W sklepie podologicznym Podoexpert najchętniej kupowaną frezarką jest Berchtold PodoQ40.

Pomocnik podologiczny a profesjonalnie wyposażone stanowisko pracy podologa?

Pomocnik podologiczny — zwany także szafką podologiczną również stanowi bardzo istotną część wyposażenia gabinetu, w którym odbywa się profesjonalna pielęgnacja stóp. Praktyczna szafka podologiczna powinna być wyposażona w dobrej jakości blat (odporny na działanie różnych substancji) oraz w pojemne szuflady i koła (z hamulcami), które zapewnią jej odpowiednią mobilność. Dobrej jakości pomocnik podologiczny powinien również posiadać miejsce do bezpiecznego przetrzymywania frezarki oraz punkt uchwytu dla lampy lupy. Wszystkie te cechy spełnia szafka podologiczna Berchtold Jana 450.

Krzesełko polecane do gabinetu podologicznego?

Obrotowy taboret podologiczny (krzesełko podologiczne) powinien oferować możliwość regulacji wysokości siedziska. Niektóre krzesełka wyposażone są również w funkcję zmiany kąta nachylenia siedziska. Dobry obrotowy taboret podologiczny powinien charakteryzować się dużą wygodą oraz estetycznym wyglądem. Jednym z najchętniej kupowanych taboretów podologicznych jest krzesełko robocze Comfort firmy Berchtold.

Lampa lupa dla podologa?

Poprawne oświetlenie miejsca zabiegowego to podstawa właściwie wykonanego zabiegu podologicznego. Prawidłowo dobrana lampa z lupą, powinna być wyposażona w diody LED i emitować światło zbliżone do dziennego. Przed zakupem warto sprawdzić, także jakość wykonania lampy. W sklepach podologicznych dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, ale tylko niektóre z nich będą nadawały się do profesjonalnego zastosowania w gabinecie podologicznym. Do takich zaliczamy lampę lupę Berchtold  IQ.

Co jeszcze potrzebuje podolog do pracy?

Podolog na swoim stanowisku pracy potrzebuje profesjonalnych narzędzi. Wszystkie narzędzia podologiczne powinny znajdować się w zasięgu ręki specjalisty. Do najczęściej używanych należą: cęgi podologiczne, dłuto podologiczne, skalpel, nożyczki czy odpowiednie frezy. Narzędzia przed zastosowaniem w gabinecie powinny być wysterylizowane. Dodatkowo w miejscu pracy podologa powinny znaleźć się również specjalistyczne preparaty dedykowane na konkretne problemy stóp, z którymi boryka się podolog w tracie codziennej pracy.
''
Podoexpert

Bestsellery