Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home
Tania frezarka z pochłaniaczem? O czym warto wiedzieć przed zakupem?

Tania frezarka z pochłaniaczem? O czym warto wiedzieć przed zakupem?

Posiadanie odpowiedniego sprzętu w gabinecie podologicznym jest niezwykle istotne. Frezarka podologiczna to jedno z podstawowych narzędzi, które powinno dawać możliwość wykonywania precyzyjnych i co ważne bezpiecznych zabiegów na stopach. Wybór odpowiedniego urządzenia jest bardzo ważny, gdyż źle dobrana, tania frezarka z pochłaniaczem pyłu może zagrażać zdrowiu pacjentów oraz wpłynąć negatywnie na wizerunek gabinetu.  Z tego powodu podolodzy zadają sobie pytanie: tania frezarka z pochłaniaczem, czy warto ją kupić?

Tania frezarka z pochłaniaczem pyłu? Co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach wszyscy szukają oszczędności, a przy wyborze urządzenia cena stanowi podstawowe kryterium. W tej sytuacji pojawia się pytanie, czy kupując tanią frezarkę z pochłaniaczem pyłu uda się oszczędzić, czy też będzie to oszczędność całkowicie pozorna? Warto zastanowić się również czy należy oszczędzać na kluczowym dla funkcjonowania gabinetu podologicznego sprzęcie? Tanie frezarki są zwykle wykonane z gorszych materiałów, co wiąże się z ich krótszą żywotnością, trwałością i wydajnością. Krótsza żywotność oznacza, że trzeba będzie je częściej wymieniać na nowe, co w dłuższym okresie znacząco zwiększa koszty.

Frezarka podologiczna, a bezpieczeństwo pracy w gabinecie podologicznym?

Kluczowym aspektem w trakcie wykonywania profesjonalnych zabiegów podologicznych jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pacjentom. Słabej jakości elektryczna frezarka z pochłaniaczem pyłu może nie spełniać odpowiednich standardów higieny, jak i sanitarnych (trudność w dokładnym zdezynfekowaniu). To z kolei może wiązać się z ryzykiem infekcji czy wystąpienia powikłań po wykonanym zabiegu. Tania frezarka do paznokci to zazwyczaj niskiej jakości i trwałości materiały, które trudno utrzymać w należytej czystości. Przy dłuższym użytkowaniu takie urządzenie może nawet stać się niebezpieczne dla zdrowia pacjentów. Tania frezarka do pedicure z pochłaniaczem pyłu często nie posiada niezbędnych certyfikatów czy też homologacji. To z kolei sprawia, że nie spełnia ona wymogów bezpieczeństwa i może stanowić zagrożenie dla użytkownika.

Wydajna i trwała frezarka z pochłaniaczem - przeczytaj przed zakupem?

Tania frezarka podologiczna zwykle charakteryzuje się niższą jakością wykonania, a co za tym idzie, jest bardziej podatna na występowanie awarii. Dodatkowo bardzo często posiada słabszy silnik (szczotkowy), którego moc często jest niewystarczająca. W przypadku gabinetów podologicznych, gdzie liczba wykonywanych zabiegów jest zwykle duża, niska wydajność urządzenia może powodować wydłużenie czasu pracy. Duże znaczenie przy wyborze profesjonalnej frezarki do gabinetów podologicznych ma również odpowiednie mocowanie frezów, które będzie w stanie zagwarantować precyzję w trakcie wykonywanych zabiegów. Awarie tanich frezarek podologicznych występują znacznie częściej. To z kolei może prowadzić do konieczności częstego wysyłania urządzenia na serwis frezarek podologicznych. W skrajnych przypadkach naprawa frezarki z pochłaniaczem do pedicure może być bardzo kosztowna, przez co w konsekwencji nieopłacalna. W perspektywie może się okazać nawet, że zakup wysokiej jakości urządzenia od początku wyszedłby korzystniej.

Niedroga frezarka do pedicure z pochłaniaczem pyłu - funkcjonalność?

Tanie frezarki do paznokci zazwyczaj nie są w stanie zaoferować zaawansowanych funkcji, które mogą być przydatne w codziennej pracy w gabinecie podologicznym. Bardzo często zdarza się, że w takim sprzęcie brakuje precyzyjnej regulacji prędkości obrotowej lub też odbywa się ona skokowo, przez co niektóre obroty są nieosiągalne. Istotne dla komfortu pracy jest również wygodne sterowanie frezarką. Dobrej jakości frezarka umożliwia włączenie i wyłączenie urządzenia z rączki. Redukuje to konieczność ciągłego sięgania do jednostki głównej i znacząco przyspiesza pracę. Niedroga frezarka podologiczna bardzo często posiada rękojeść wykonaną z plastiku, która jest dość ciężka, a w dodatku nie daje się rozłożyć. To z kolei utrudnia jej dokładne wyczyszczenie. Wadą taniej frezarki do pedicure jest również punktowy pobór pyłu, co przy długiej codzienne pracy może być mało komfortowe. Posiadanie frezarki z ograniczonymi funkcjami utrudnia pracę oraz wpływa niekorzystnie na jakość wykonywanych usług.

Reputacja gabinetu podologicznego, a jakość stosowanego sprzętu?

Decydując się na tanie rozwiązania, można narazić gabinet na pogorszenie jego wizerunku czy reputacji. Pacjenci gabinetów podologicznych szczególną uwagę zwracają na jakość i bezpieczeństwo. Z tego właśnie względu korzystanie z profesjonalnego sprzętu jest tak ważne dla budowania zaufania zarówno do gabinetu, jak i samego specjalisty wykonującego zabieg na stopach. Inwestycja w wysokiej jakości frezarkę z pochłaniaczem to gwarancja długiej i bezproblemowej pracy w gabinecie podologicznym. Rozważając zakup frezarki, należy skupić się na jakości produktu oraz poświecić trochę czasu na weryfikację producenta. Dobry sprawdzony producent równa się dobra elektryczna frezarka z pochłaniaczem pyłu.  W wypadku frezarki cena urządzenia jest bardzo ważnym czynnikiem, jednak należy pamiętać, że zwykle przekłada się to ona na jakość oraz długoterminowe zadowolenie, jak i satysfakcję użytkownika.
''
Podoexpert

Bestsellery