Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Jakie są nośniki kapturków do pedicure?

Nośnik do kapturków jaki wybrać? Nośnik do kapturków (trzpień do kapturków) to rzecz niezbędna w pracy podologa. Spełnia on bardzo ważną funkcję, gdyż umożliwia pracę przy pomocy kapturków ściernych. Na rynku dostępnych jest sześć rozmiarów nośników gumowych do kapturków. W gabinetach podologicznych najczęściej stosuje się trzy rozmiary trzpieni. Aby w pełni wykorzystać możliwości kapturków podologicznych warto zapoznać się z informacją jakie obroty frezarki są dedykowane poszczególnym trzpieniom. Należy przyjąć zasadę, że im mniejsza średnica nośnika tym obroty, z którymi może pracować frezarka mogą być wyższe.

Rodzaje nośników kapturków do pedicure dostępnych na rynku podologicznym:

Z czego wykonany jest nośnik kapturków do pedicure?

Część nośnika, na którą nakładany jest kapturek ścierny to guma o specjalnie wyprofilowanym kształcie. Metalowa część trzpienia czyli tak zwana nóżka nośnika stanowi jego integralną część i wykonana jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Nośnik gumowy ma kształt zaokrąglonego na górze walca ze specjalnymi nacięciami. Nacięcia te sprawiają, że nałożony kapturek ścierny nie spada w czasie pracy frezarki. Istotne jest aby pamiętać iż nośnik do pedicure wykonany jest z gumy, która ulega naturalnemu zużyciu. Z tego też względu należy regularnie kontrolować stan nośników gumowych i w miarę możliwości wymieniać na nowe.

Kiedy należy wymienić nośnik?

Codzienne używanie i dezynfekowanie nośników sprawia, że guma z której są one wykonane ulega wyrobieniu. Kapturki przestają się trzymać i spadają podczas wykonywania zabiegu pedicure. Bardzo istotne jest by podczas zakładania kapturka odczuwalny był wyraźny opór. Brak oporu, świadczy o konieczności wymiany nośnika na nowy.

Czy nośniki do kapturków można sterylizować?

Gumowych nośników do kapturków ściernych nie można poddawać procesowi sterylizacji. Temperatura w czasie sterylizacji jest na tyle wysoka, że mogłoby dojść do uszkodzenia jego gumowej części. Nośniki należy dezynfekować przy pomocy myjki ultradźwiękowej z zastosowaniem specjalnego płynu. Do tej czynności doskonale nadaje się płyn Stabimed Fresh, który charakteryzuje się szerokim spektrum działania i bardzo dużą wydajnością.
''
Podoexpert

Bestsellery