Przejdź do treści
Ulubione 0
Koszyk 0
Home

Czy autoklaw do gabinetu podologicznego to podstawa?

Autoklaw w gabinecie podologicznym to jeden z podstawowych sprzętów zapewniających jego prawidłowe funkcjonowanie. Autoklaw do gabinetu podologicznego jest przeznaczony do sterylizacji narzędzi wykorzystywanych podczas pracy podologa. Tylko prawidłowo wysterylizowane narzędzia gwarantują bezpieczeństwo dla pacjenta jak i dla osoby wykonującej zabieg. Z tego też względu autoklaw w gabinecie podologicznym jest koniecznością.

Co to jest sterylizacja?

Sterylizacja jest procesem, który powoduje, że narzędzia podologiczne (wielokrotnego użytku) stają się jałowe. Z ich powierzchni usuwane są wszystkie mikroorganizmy (wirusy, bakterie czy grzyby) włącznie z formami przetrwalnikowymi czyli sporami. W wypadku gabinetów podologicznych sterylizację wykonuje się przy pomocy autoklawu klasy B z drukarka.

Czy podolog musi posiadać autoklaw parowy?

Profesjonalny gabinet podologiczny musi posiadać takie urządzenie jak autoklaw. Stanowi on podstawowe wyposażenie, bez którego praca podologa, nie może się odbywać. Autoklaw parowy to dość drogi sprzęt, ale jego posiadanie leży zarówno w gestii podologa jak i pacjenta. Ilość zużywanego sprzętu podologicznego podczas pracy w gabinecie jest tak duża, że korzystanie ze sterylizatorni w pobliskich szpitalach czy gabinetach lekarskich staje się nieopłacalne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów autoklawów o różnych pojemnościach komory sterylizacyjnej. Zdecydowanie wyróżniającym się sprzętem o wysokiej jakości są autoklawy firmy Yeson sprzedawane w naszym sklepie podologicznym np. Autoklaw Yeson serii E 18L.

Jak działa autoklaw przeznaczony do gabinetu podologicznego?

Sterylizacja narzędzi w gabinecie podologicznym, gdzie często dochodzi do przerwania ciągłości naskórka jest bardzo istotna. Sam proces odbywa się przy pomocy autoklawu do sterylizacji narzędzi, w którym czynnikiem sterylizującym jest para wodna o odpowiedniej temperaturze, mająca za zadanie niszczyć białka wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Wysoka temperatura (około 120-130 stopni Celsjusza) oraz ciśnienie między 1 a 2 bary sprawia, że mikroorganizmy giną w czasie od 5 do 15 minut.

Jak wybrać autoklaw do gabinetu podologicznego?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu autoklawu należy zapoznać się z wymogami, jakie powinien on spełniać. Bardzo ważne jest aby autoklaw posiadał certyfikat europejski czyli CE oraz jego produkcja odbywała się zgodnie z normą EN 13060. W profesjonalnym gabinecie podologicznym zastosowanie znajdzie jedynie autoklaw klasy B z drukarką. Pozostałe klasy S oraz N nie spełniają wymagań i nie powinny być używane przez specjalistów od stóp. Warto zwrócić również uwagę na wielkość sprzętu (wielkość komory sterylizacyjnej), oferowaną gwarancję (12-24 miesiące) oraz dostępność ewentualnych usług serwisowych.
''
Podoexpert

Bestsellery